Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bai Nicolae, esti atat de frustrat, incat pana si eu ma apuc sa iti scriu asta.

Dar tu chiar nicio limita nu ai? 

Sa iti fie rusine, obraznicule!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, NicolaeT a spus:

Femelele n-au voie sa se planga. Ele sunt cele care fac selectia sexuala, asa ca nu te poti plange ca n-ai de unde alege. Baietii sunt cei chinuiti pentru ca sunt respinsi la greu de fete. 

Plansul vine fara sa vrei, nu este la comanda, dar mai ales la necaz!!!   Cred ca barbatii au probleme financiare, nu sint chinuiti, asta e motivul pentru care femeile fac un pas inainte sau indarat, depinde!!!   Despre selectia sexuala nu stiu ce sa zic pe moment insa judecata ta in general despre femeie este eronat!!!   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gasirea unui partener convenabil este atat de dificila azi, incat pentru multi este un ideal de neatins. Cu cat complexitatea unei persoane creste, cu atat ii scad sansele de a gasi un partener potrivit. Barbatii cred ca femeile sunt problema, femeile cred ca barbatii sunt problema. Dar problema rezida in complexitatea unui sistem care era cat de cat accesibil la animale, dar la fiintele inzestrate cu constiinta a devenit o loterie cu mici sanse de castig. Pentru a intelege aceasta trebuie sa studiem biologia evolutionista si psihologia evolutionista, altfel nu ne putem schimba paradigma pentru a juca jocul cu sanse reale de castig.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, observant a spus:

Cum se anuleaza un vot dat din greseala? Nu gasesc asta nici in optiuni, nici cautand pe forum procedura.

De la o femela vrei sa retragi aprecierea???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 minute, observant a spus:

Gasirea unui partener convenabil este atat de dificila azi, incat pentru multi este un ideal de neatins. Cu cat complexitatea unei persoane creste, cu atat ii scad sansele de a gasi un partener potrivit. Barbatii cred ca femeile sunt problema, femeile cred ca barbatii sunt problema. Dar problema rezida in complexitatea unui sistem care era cat de cat accesibil la animale, dar la fiintele inzestrate cu constiinta a devenit o loterie cu mici sanse de castig. Pentru a intelege aceasta trebuie sa studiem biologia evolutionista si psihologia evolutionista, altfel nu ne putem schimba paradigma pentru a juca jocul cu sanse reale de castig.

De acord cu tine, dar de cele mai multe ori ramane doar loteria, oricat de multe am invata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, NicolaeT a spus:

Femelele n-au voie sa se planga. Ele sunt cele care fac selectia sexuala, asa ca nu te poti plange ca n-ai de unde alege. Baietii sunt cei chinuiti pentru ca sunt respinsi la greu de fete. Asa ca ia mai potoleste-te cu lacrimogenele astea.

Intr-o zi poate o sa iti dai seama ca nimic pe lumea asta, nici succesul, nici banii, nici sexul nu pot suplini lipsa unei conexiuni profunde cu alti oameni. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, observant a spus:

Gasirea unui partener convenabil este atat de dificila azi, incat pentru multi este un ideal de neatins. 

N-am stiut ca ar concura cu mersul in Univers, n-am constatat deloc pana-n prezent desi NU caut, dar sint "confundata" mereu cu cineva!!!  

Cand pretentiile sint foarte iesite din comun se intampla,  dar fiecare caz este aparte si n-am cum sa compar cazurile despre care n-am cunostinta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 36 minute, The Unknown a spus:

De la o femela vrei sa retragi aprecierea???

Iar ai facut presupuneri gresite. De la un barbat am retras.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×