Sari la conținut
Forum Roportal
RadhaSara

De ce esti trist azi?...ce te framanta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nicolae.

Cand te referi la femei - potentiale partenere pentru tine - cu termenul de femele frustrate in cautare de mascul alfa, nici mascul alfa daca ai fi tu, n-ai primi nimic de la ele. :lol2:

Editat de Enki
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, NicolaeT a spus:

Cand femela iti spune: "esti cel mai bun prieten, cu tine pot impartasi atatea, simt o conexiune profunda cu tine, dar Gioni de la 4 e adorabil, ma duc sa ma imperechez cu el, chit ca n-avem nimic in comun", sa te vad atunci cum mai vii cu slogane dastea.

Cred ca raspunsurile ironice si agresive ii vor adanci lui Abc parerea ca are dreptate. Si mai cred ca asta il va determina sa se comporte in continuare in asa fel incat sa adanceasca si mai tare parerea proasta pe care ceilalti o au despre el, pentru ca uneori oamenii, cand nu li se acorda nicio sansa, ajung sa fie fix ce spun ceilalti ca sunt, chiar dacă nu isi doresc asta cu adevarat.

Cand am spus conexiuni profunde cu alti oameni, nu m-am referit neaparat la iubiti si iubite, poți avea asemenea conexiuni si cu alti oameni: prieteni, colegi, chiar si cu oameni straini poti simti asa ceva, e pacat sa reduci totul la sex. A avea o conexiune profunda cu cineva inseamna sa poti impartasi cu acea persoana momente unice, sa simti ca iti poti permite sa fii tu insuti, fara masti si inflorituri, pentru ca respectiva persoană nu te va judeca, ridiculiza sau acuza de ceva, te va lua asa cum esti si se va bucura de prezenta ta, asa cum si tu te bucuri de prezenta ei. Si nu poti avea o asemenea conexiune cu o persoana care nu iti este asemanatoare, care nu impartaseste o parte din pasiunile tale si care nu are acelasi coduri moral si etic pe care tu le ai.

Si in ciuda legendei urbane, sa stii ca adevarati masculi alfa sunt empatici.

 

Editat de Fiero
  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Abbie3 a spus:

Ai sa tot dai peste insi care te injunghie pe la spate, din diverse motive, fie barbati, fie femei. Daca raspunsul tau e sa generalizezi si sa detesti o gramada de oameni degeaba, ii lasi sa fie mai importanti decat e cazul. Ba poate ar si rade in batista ca au reusit sa te acreasca. Daca le pasa. E foarte posibil sa nu le pese deloc. Asa ca ti-o faci singur.

Da, mare dreptate ai, de multe ori nu le acordam sanse oamenilor frumosi pentru ca altii s-au purtat urat cu noi. Ne razboim prosteste cu toata lumea sau ne refugiem in singuratate, ne ingropam in noi insine,  fiindca in trecut cineva si-a batut joc de noi. Dar procedand asa nu ne razbunam decât pe noi insine.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Abbie3 a spus:

Iar tie numai de probleme existentiale nu iti arde cand esti ocupat cu varsatul frustrarilor pe jumatate din populatia planetei.

E mai mult de jumate din populatia planetei. Gandeste-te ca masculii in proportie de practic 100% fac razboaie, deci sunt criminali. Motivul pentru care exista si momente de pace nu e ca sunt ei divini, ci ca sunt constransi prin politici de inginerie sociala sa ii tina in frau. Dar la fundamente sunt criminali care abia asteapta sa isi satisfaca pofta de sange.

  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, NicolaeT a spus:

Cand femela iti spune: "esti cel mai bun prieten, cu tine pot impartasi atatea, simt o conexiune profunda cu tine, dar Gioni de la 4 e adorabil, ma duc sa ma imperechez cu el, chit ca n-avem nimic in comun", sa te vad atunci cum mai vii cu slogane dastea.

Chiar ti-au zi asta femeile???  .... "dar Gioni de la 4 e adorabil, ma duc sa ma imperechez cu el, chit ca n-avem nimic in comun"???

iat tu ai raspuns: - vino pe urma sa-mi povestesti totul cum o fo' ... :lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 32 minute, The Unknown a spus:

 

iat tu ai raspuns: - vino pe urma sa-mi povestesti totul cum o fo' ... :lol2:

:lol2: :lol2: :lol2:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu, ca eu sunt printre putinii oameni lucizi din lumea asta. Si nu merge cum zici tu, sa manipulezi un om lucid sa ucida. Ucid doar cei care au in ei asta. Adica cam toti. De exemplu, cand aplic pentru interviuri pentru slujbe, aplic la nimereala, nu ma obosesc sa citesc despre ce sunt firmele. Abia cand ma cheama la interviuri aflu. Si unele firme s-au intamplat sa fie din domeniul militar. Si le-am zis clar "nu". Pe cand toata hoarda aia de programatori de se vedeau la orizont in sala, niste criminali care nu stiu ce-i cu ei pe lumea asta, niste monstri care apasa acolo pe taste doar pentru bani, fara sa mai gandeasca ca actiunile lor duc la ucidere de oameni. La fel si fizicienii aia de au dezvoltat bomba nucleara... ca miu-miu, daca nu facem noi, face altii, asa ca hai sa face noi primii... criminali ordinari. Asa ca da... sunt foarte putini cei ca mine.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 17.05.2020 la 13:24, NicolaeT a spus:

Gandeste-te ca masculii in proportie de practic 100% fac razboaie, deci sunt criminali. 

Pocaitii vad asta asa 100% Jehovistii mai ales, insa tot ei vor protectia acestori "criminali" sa doarme fara cosmaruri, sa traiasca doar ei in pace si liniste ca in Paradis :triniti:deci sint niste MFs.  

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La ‎20‎.‎05‎.‎2020 la 0:15, The Unknown a spus:

Pocaitii vad asta asa 100% Jehovistii mai ales, insa tot ei vor protectia acestori "criminali" sa doarme fara cosmaruri, sa traiasca doar ei in pace si liniste ca in Paradis :triniti:deci sint niste MFs.  

Amen to that.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prea multe ganduri.

as vrea sa le opresc cu totul, macar cat sa ma odihnesc putin..

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×