Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Ce stie Photoshop

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gimp este un program de grafica foarte bun si stie cam tot ce stie si Photosop.

Poti sa decupezi poze, poti sa aplici efecte, poti lucra cu layere etc.

[snapbacca]45753[/snapbacca]

 

Subscriu si eu la cele spuse de Roportal - e oca Gimp, eu il folosesc - am probl. numai cu fisiere foarte mari. In rest, stie multe, chiar foarte multe si mai sunt si plug-in-uri suplimentare pe site-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. E prima data cand postez pe forumul acesta. Am o problema lagata de photosop, daca ma poate ajuta cineva. De ex, daca suprapun doua imagini si misc una din ele.. mi se restarteaza computerul automat. Nus de ce, ca nu imi da nici o eroare si nu am gasit cauza pana acum si nu numai la faza asta mi se restarteaza. Mai demult mi-a mers chestia asta, acum mi se restarteaza. Ma pasioneaza wedesignul si as vrea sa lurez mai mult, dar nu pot. Am reinstalat si photosopul dar tot nimic. Mi-am updatat si driverul placii video dar tot degeaba. Daca este cineva in masura care cunoastea mai bine, il rog sa-mi raspunda. Multumesc mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare. E prima data cand postez pe forumul acesta. Am o problema lagata de photosop, daca ma poate ajuta cineva. De ex, daca suprapun doua imagini si misc una din ele.. mi se restarteaza computerul automat.
Editat de N1CKH0LAS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare. E prima data cand postez pe forumul acesta. Am o problema lagata de photoshop, dak ma poate ajuta cineva. De ex, dak suprapun doua imagini si misc una din ele.. mi se restarteaza computerul automat. Nush de ce, ca nu imi da nici o eroare si nu am gasit cauza pana acum si nu numai la faza asta mi se restarteaza. Mai demult mi-a mers chestia asta, acum mi se restarteaza. Ma pasioneaza wedesignul si as vrea sa lurez mai mult, dar nu pot. Am reinstalat si photoshopul dar tot nimic. Mi-am updatat si driverul placii video dar tot degeaba. Dak este cineva in masura care cunoastea mai bine, il rog sa-mi raspunda. Multumesc mult.

 

LOL intrebarea ta nu are nici in clin nici in maneca cu photoshopul ... ImageReady ai nevoie :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit azi ce multe alte sectiuni si topicuri are Roportal

Intrand aici unde e vb de prelucrarea pozelor, as avea si eu o intrebare: pentru roportal !

-pot scana cu o imprimanta PIXMA MP170 diapozitive color pe care sa le salvez apoi pe PC ca .jpg ? Am incercat eu ceva dar au iesit mici si cam negre. Trebuie vreun dispozitiv anume ? Filmele sunt unele intregi si altele taiate si bagate in rame de diapozitiv cum era moda odata.

Imprimanta o am de curand si cred ca tehnic e posibil, dar trebuie sa stiu cum sa lucrez cu zoom-ul si cu imprimanta in general

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×