Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Celulita.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Anticonceptionalele din cauza estrogenilor din compozitie retin apa in organism si fac pofta de mancare. Si eu iau antibaby dar eu fac sport, merg la sala, incerc sa mananc cat de cat echilibrat si folosesc mereu creme de corp ca sa-mi hidratez pielea bine de tot. Cam atat, miscare fetelor!!!!!!

Editat de magdel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P hmmmmmmmmmmmmmmm! la anticonceptionale nu ma bag! insa am vazut in revista unica reclama la anticonceptionale noi care cik nu afecteaza greutatea!! asa sa fie?????

Mai fetelor toate ca toate dar celulita e cea mai mare problema a mea!!! eu sunt o persoana nnormala as putea spune chiar subponderala cu vreo 2 kg!!!! cu toate acestewa am un strat f f f f gros de celulita sub fund. pe coapse!!! fac gimnastik in fiecare seara: genoflexiuni, abdomene si altele! :D si folosesc gel anitcelulitic elancil de la firma galenic!!!!! ceva ceva se veed da cu greu!!! nsi am dat pe el 1 400 000 lei!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :drunk: mi se rupe inima knd ma gandesc!!! am folosit creme si de la l'oreal si de la avon si de peste tot chiar si vichy! toate spun acelasi lucru: ca alunga celulita intr-o luna indiferent de cat de gros e stratul!!!! al meu de ce nu dispare???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!1 ;) nu stiu ce sa mai fac!!!!! va rog ajutati daca puteti!!!! mentionez ca eu nu am aspect de coaja de portocala!! ielea e gina!!! e pur si simplu un strat!!! \

daca aveti probleme cu vergeturile folositi elancil de la galenic! costa aproximativ 700 000 lei dar este f f f f bun!!!!! ;)

 

cred ca iti lipseste masajul in zonele unde s-a instalat celulita. Eu am incercat masajul cu vacuum si are super efecte. Aparatul pe care l-am incercat se numeste starvac (sau asa ceva) la un salon de remodelare corporala Souplesse Oblige pe langa Armeneasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu prea scapi de celulita, sau daca scapi ( in general prin miscare si masaje mai "dure") pe urma apare din nou

tratamentele contra celulitei....povesti de adormit copii

poti doar sa o previi cat de cat :D prin sport, atentie deosebita la ce mananci...alea alea :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va recomand un produs cam scump dar e pe baza de iedera care reduce celulita.e fff bun.se numeste elancyl si se gaseste in sensi blue.se gaseste si in celelalte farmacii dar mai greu.in 3 luni dupa un masaj zilnic cu crema asta la cantar s-au dus 7 kg pe langa celulita.produsul se gaseste in 2 forme:

1)gelul+perie anticelulitica-1 mil

2)gelul-500 mii

un tub ajunge 3-4 luni

 

secretul este sa te masezi dupa baie cand porii sunt deschisi si apoi sa te clatesti ffff bine pt ca daca ai o piele sensibila posibil sa te iriti.daca te clatesti bine nu e nici o problema.

 

succes!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O crema foarte buna este si cea de la Elmiplant.

Si eu am avut un strat foarte gros de celulita insa ea s-a redus considerabil, dupa ce am inceput sa iau anticonceptionale. Acum abia daca se mai observa. Deci anticonceptionalele mai au, in cateva cazuri, si efecte bune :rot: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scapat de celulita

Cum?Simplu...

Am luat vreo 3 ani anticonceptionale,mi-au facut f mult rau,am fost operata de noduli "datorita" lor.In perioada cat am luat pilulele celulita luase amploare.Dupa ce am intrerupt luarea lor am facut impachetari cu folie,sport,mancam multe fructe si mi-am revenit.Eu sunt si o persoana slaba,asa ca nu mi-a fost greu sa-mi revin.Si apropo,dupa intreruperea anticoncept viata sexuala este mult mai buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu iau anticonceptionale dar vad ca mie nu mi-a aparut celulita in plus! ;) poate ca sunt una dintre putinele fericite ce iau anticonceptionale...

Celulita mi-am diminuat-o prin mese regulate, fara prajeli, chimicale etc. Am mancat mai mult legume, foarte multe fructe si obligatoriu 2 litri de apa pe zi. Am luat vitamine Nutrilite care m-au ajutat sa-mi fortific organismul si sa trec usor prin perioada cu gripa si raceli. Local, am aplicat Gelul Anticelulitic de la Artistry si rezultatele se vad. E putin mai greu sa te tii de tratament, adica sa aplici gelul in fiecare dimineata si seara. Dar daca perseverezi se vede.

Din pacate nu fac miscare si sunt sigura ca daca as face, celulita mi-ar disparea complet. Dar se pare ca e mai usor sa "lenevim" si sa ne complacem in situatia in care suntem, noi femeile, dand vina pe diverse produse.:D

Oricum, doar un gel anticelulitic fara miscare, fara 2 litri de apa pe zi si fara nutritie echilibrata nu face mare lucru si in nici un caz nu face ca celulita sa dispara complet.

Promit ca voi face si miscare !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu folosesc gelul anticelulitic Supliform (de mai putin de o luna), acum sunt la al 2-lea tub. Si vreau sa spun ca rezultatele incep deja sa apara, sunt foarte multumita. Aspectul de coaja de portocala s-a redus, se vede cu ochiul liber. Pana si sotul meu a observat diferenta. Plus de asta, lasa pielea foarte fina, si nu se compara cu nici o crema sau lotiune de corp pe care le-am folosit pana acum. Este foarte bun, il recomand cu caldura tuturor.

 

De unde pot cumpara gelul anticelulitic Supliform? De la farmacie sau de la magazinele cu produse naturiste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

of..celulita...cine nu se confrunta cu ea...? eu as vrea sa incerc niste metode mai "drastice" de genul electrostimularii sau impachetarilor cu parafango, dar nu stiu inca daca merita sa dau banii...abonamentele sunt destul de scumpe...mai ales la aparatul celluM6, care se pare ca ar fi cel mai bun... a incercat cineva asa ceva? ce puteti sa-mi spuneti de rezultate? oricum, e de la sine inteles ca nu vreau sa ma opresc doar la atat...sportul si o dieta echilibrata sunt f importante...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma confrunt cu celulita de pe la 16 ani. Asa ca am vreo 8 ani de cand tot descopar metode de eliminare a celulitei. Am reusit sa scap in proportie de 80-85%. Mai am putin si cred ca este posibil.

Cateva sfaturi:

- 2 l apa plata/zi cel putin

- cafea cat mai putina sau deloc

- putine dulciuri, grasimi, prajeli sau deloc

- multe legume, fructe, sucuri de fructe si legume

- sport, de 3-4 ori pe saptamana (eu fac innot)

- si cel mai bun tratament anticelulitic pe care l-am folosit: Fiolele Elancyl de la Galenic - dau rezultate garantat, dar daca nu ai grija cu alimentatia si hidratarea, dupa vreo luna, doua apare din nou celulita.

- eu am incercat si impachetarile cu parafango (vreo 5 sedinte); a dat rezultate dar pentru putin timp, pentru ca nu am avut grija ce mancam si nici nu am baut prea multa apa.

 

Deci, pentru rezultate optime, este bine sa le combini. (spun din proprie experienta)

 

A, si inca ceva: masajul cred ca este de aur!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×