Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Celulita.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dar, nu am ce sa fac caci la anticonceptionale nu pot sa renunt!

[snapbacca]24359[/snapbacca]

 

Probabil ca stii si tu asta dar nu m-am putut abtine: daca nu poti sa renuntin incearca macar sa le folosesti pe cele mai bune, cu cel mai scazut continut de hormoni. e adevarat ca sunt mai scumpe dar merita cand e vorba de sanatatea ta.

 

Eu am luat anticonceptionale timp de aproape 2 ani si am renuntat, mai mult pentru ca eram mult mai instabila emotional decat din cauza efectelor fizice.

 

Celulita incep sa cred ca nu dispare niciodata dar cel putin in cazul meu sportul are cele mai bune efecte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca stii si tu asta dar nu m-am putut abtine: daca nu poti sa renuntin incearca macar sa le folosesti pe cele mai bune, cu cel mai scazut continut de hormoni. e adevarat ca sunt mai scumpe dar merita cand e  vorba de sanatatea ta.

 

Eu am luat anticonceptionale timp de aproape 2 ani si am renuntat, mai mult pentru ca eram mult mai instabila emotional decat din cauza efectelor fizice.

 

Celulita incep sa cred ca nu dispare niciodata dar cel putin in cazul meu sportul are cele mai bune efecte.

[snapbacca]24444[/snapbacca]

 

Anticonceptionalele pe care le iau mi-au fost recomandate de medic!Asa ca... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am inchipuit ... dar depinde de medic. Si ale mele erau recomandate de medic ca cele mai bune si cand am schimbat medicul, am aflat ca de fapt altele erau cele mai bune (si mai scumpe).

 

Si ca sa revin la topic, am observat ceva: cum fac putina miscare celulita devine mult mai putin vizibila. Asa ca ... e de munca. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am descoperit mai nou un produs de la firma Tisfarmaceutic un Lipogel Anticelulitic foarte bun ,eu nu am celulita dar dispun de niste vergeturi pe fund si care pot spune ca sau ma ameliorat decat folosec acest gel .Costa in jur de 180.000 si este de 500ml.

Nu va spun ce piele o sa aveti dupa ce il folositi :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multi mi-au pus aceasta intrebare''ce sa fac ca sa scap de celulita?''

eu practic culturism de 1 an si am crescut 12 cag in greutate,merg zilnic la sala,am citit zeci,poate chiar sute de reviste si cateva carti,plus articolele de pe net,si discutiile cu cei care practica acest sport de multi ani,asa ca am ceva experienta.

sfatul meu este urmatorul:

daca vreti sa scapati de celulita trebuie sa actionati din mai multe ''unghiuri''.in primul rand trebuie sa faceti exercitiisi in special aerobic,zilnic daca se poate e si mai bine.duceti-va la o sala iar acolo va va explica instructorul ce sa faceti,dar daca nu va permiteti sau orasul vostru nu dispune de asa ceva puteti sa va duceti undeva in parc sa pe stadion sa alergati.

in al doilea rand trebuie sa aveti mare grija ce mancati.sunt interzise alimentele cu multe grasimi ca de exemplu cartofii prajiti sau fast food-urile,carnea prajita sau alte mancaruri ce contin ulei sau grasime.de asemenea nu trebuie sa mancati alimente bogate in carbohidrati cum ar fi painea,cartofii copti,orezul, pastele fainoase sau prajiturile dar puteti sa mancati multe fructe si legume. atentie pentru a slabi trebuie sa mancati mai putine calorii decat consumati.! astfel incat corpul dumneavoastra sa inceapa sa ''consume''din grasimea ce se afla pe corp.

nu va asteptati ca rezultatele sa apara in cateva zile,trebuie sa ''munciti'' mult pentru a arata mai bine,dar credetima merita sa faceti acest ''efort''. :oca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vestea buna e ca celulita se trateaza, ce proasta e ca nu se poate eradica. masajul este de baza in "lupta crancena", celulita fiind o disfunctie a sistemului circulator limfatic. 8) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

;) hmmmmmmmmmmmmmmm! la anticonceptionale nu ma bag! insa am vazut in revista unica reclama la anticonceptionale noi care cica nu afecteaza greutatea!! asa sa fie.?

Mai fetelor toate ca toate dar celulita e cea mai mare problema a mea!!! eu sunt o persoana nnormala as putea spune chiar subponderala cu vreo 2 cag. cu toate acestewa am un strat f f f f gros de celulita sub fund. pe coapse!!! fac gimnastica in fiecare seara: genoflexiuni, abdomene si altele! :) si folosesc gel anitcelulitic elancil de la firma galenic.! ceva ceva se veed da cu greu!!! nsi am dat pe el 1 400 000 lei....!!1 :) mi se rupe inima cand ma gandesc!!! am folosit creme si de la la-oreal si de la avon si de peste tot chiar si vichy! toate spun acelasi lucru: ca alunga celulita intr-o luna indiferent de cat de gros e stratul. al meu de ce nu dispare..???....!1 :soc: nu stiu ce sa mai fac.! va rog ajutati daca puteti. mentionez ca eu nu am aspect de coaja de portocala!! ielea e gina!!! e pur si simplu un strat!!! \

daca aveti probleme cu vergeturile folositi elancil de la galenic! costa aproximativ 700 000 lei dar este f f f f bun.! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu folosesc gelul anticelulitic Supliform (de mai putin de o luna), acum sunt la al 2-lea tub. Si vreau sa spun ca rezultatele incep deja sa apara, sunt foarte multumita. Aspectul de coaja de portocala sa-a redus, se vede cu ochiul liber. Pana si sotul meu a observat diferenta. Plus de asta, lasa pielea foarte fina, si nu se compara cu nici o crema sau lotiune de corp pe care le-am folosit pana acum. Este foarte bun, il recomand cu caldura tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×