Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Celulita.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ti-ai facut vreodata masaj anticelulitic???

miscarile care se folosesc la masaj sunt de ,,ciupire'' si de ,,framantare'' a tesutului adipos, si daca ai pielea sensibila este firesc sa te invinetesti. nu e valabil pt toata lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce ai ajuns prin masaj la rezultatele dorite, cheia succesului e sa mentii o igiena alimentara corecta, fara dulciuri si grasimi, cu multe legume si fructe si apa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e mult o luna de zile zilnic...depinde si cat vrei sa dai jos..eu azi am facut a 2 sedinta si vreau sa zic ca nu mai pot..doare de iti vine sa o iei la fuga!nici nu stiu cum am suportat! si cam dupa 4 sedinte se vad ceva rezultate ca mai multe nu cred ca rezist

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut si eu mai demult masaj anticelulitic,si am fost multumita de rezultate.Doare cam 2 saptamani,dupa care,incep sa se inmoaie sunculitele si sa nu mai fie dureroase .Se vad efectele la suprafata pielii...numai ca se bea foarte multa apa,combinata cu o dieta usoara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

durerea care se simte dupa masaj e de la febra musculara, care persista vreo 3-4 sedinte, apoi dispare.

eu am chemat pe cineva acasa, cu crema mea anticelulitica si plateam 20 ron sedinta.... la un salon de masaj e cam 30-35 ron o sed de masaj anticelulitic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P

Hello!

Imi cer scuze, dar trebuie sa te contrazic - durerea nu apare din cauza febrei musculare, pentru ca masajul nu lucreaza asupra muschilor, ci asupra tesutului adipos!

 

Cine vrea intr-adevar rezultate vizibile (remarcabile) sa foloseasca gel SUPLIFORM de la Hofigal timp de 2 luni de zile cu un masaj bland, nu dur, nu dureros ci energic. Veti avea surpriza mult asteptata - garantat!

Miscarea, dieta (nu aceea crancena) - fara paine, fara grasimi, fara fainoase - vor fi complementarele masajului. Veti fi uimite de rezultate!

 

P.s.

1.- produsele scumpe gen Galenic - au rezultate - dar nu cum scrie in prospect - 14 zile! Nu exista un gel anticelulitic care sa aiba rezultate atat dee rapide!

2.- si mai este un aspect f.f. important - daca persoana respectiva are un bagaj genetic predispus la celulita (vorbim de celulita - nu de obezitate), cu greu va reusi sa faca disparuta celulita!

 

Va pup pe toate/toti

Sa auzim de bine

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×