Sari la conținut
Forum Roportal
Brindusa

Celulita.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu ma incadrez in categoria celor care au celulita (nici nu am vazut multi barbati care au) dar pot sa-ti dau cateva sfaturi.

 

Pentru a scapa de ea este importanta miscarea si alimentatia.

De asemenea masajul poate duce la indepartarea ei. Nu are foarte mare importanta crema pe care o folosesti.

 

O sa o intreb pe prietena mea (si ea are o mica obsesie :dee ) si o sa-ti dau mai multe detalii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer am incercat cam de toate si cel mai de efect este SUPLIFORMUL.

costa 50.000 lei si are 50ml dar e consistent ,singurul inoconvenitent este ca trebuie facut masaj . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai eu stiu ca daca folosesti un gel de masaj anti-celulitic e foarte important sa folosesti un gel exfoliant inainte. si intr-adevar nimica nu are efect daca nu faci si un pic de miscare, si daca ne gandim mai bine si la capitolu alimentatie trebuie sa avem grija. deci concluzia e usor de tras: pentru a arata mai bine trebuie sa avem mare grija de noi!

:dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles ca trebuie sa bem zilnic 2.5 la lichide, sa evitam alimentele grase si prelucrate industrial, multa miscare, sport, trebuie sa renuntam la fumat, sa consumam ceaiuri din plante bogate in antioxidanti....nu se face doar cu ajutorul cremelor sau uleiurilor... :!:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Ei bine, eu am mai descoperit o cauza a celulitei. Anticonceptionalele.

Cat timp le luam, stratul de celulita crescuse, se vedea foarte bine cu ochiul liber. Dupa ce am renuntat la ele, deja a inceput sa se reduca. Inca nu am scapat total de ea, dar macar nu mai este asa de vizibila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Brandusa,iti dau dreptate!De cand iau anticonceptionale am inceput sa pun pe mine serios iar celulita este prezenta si ea!Dar, nu am ce sa fac caci la anticonceptionale nu pot sa renunt!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×