Sari la conținut
Forum Roportal
voisine

spiritismul

Postări Recomandate

spiritismul proclama libertatea constiintei ca un drept natural,el respecta toate convingerile sincere si cere,la randul sau,reciprocitate.spiritismul nu este nici o conceptie personala si nici rezultatul unui sistem imaginat de un grup.toate principiile constitutive,sunt deduse din experienta si intotdeauna experienta a precedat teoria.

moartea nu-i face pe oameni sa-si schimbe conceptiile si sa-si lepede prejudecatile si vederile lor inguste,iar pedeapsa karmica,pe care o primesc consta in limitarea pronuntata a viziunii pe planul material?ce le spune semenilor lor de pe pamant?transmit ei impresii cu totul neadevarate despre viata de dupa moarte,spun adevarul sau spiritismul este doar o modalitate de a ne hrani convingerile ca exista ceva si dupa ce ne stingem...ati fost la vreo sedinta de spiritism?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu, dar tu? :spiteful:

 

may,da..eu am fost si nu doar la una.ceea ce iti pot spune este ca nu e deloc cum vezi in filme sau citesti in anumite carti exagerate...totusi,m-am convins ca exista ceva in spatele mortii si acele chestii m-au speriat foarte tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se rupe de spiritism! e o simpla echilibristica pe o pojghita subtire. nici nu stii unde merge drumul. unora li se rupe si pojghita :spiteful: la ce mi-ar trebui? mai bine combin bioenergia cu ortodoxismul, iese mult mai bine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal n-am fost la nici o astfel de sedinta...dar au fost ai mei!! Spooky!! :crazy:

Eu nu cred ca e bine sa incerci sa iei legatura cu cei de "dincolo"...si ai spus bine, moartea nu ii face sa-si schimbe conceptiile...sau nu? :D oricum sunt sigura ca dupa o astfel de intalnire ramai socat o viata intraga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am asistat la o sedinta de spiritism. Pot spune cu mana pe inima ca am ramas ca trasnita pana-n ziua de azi. :D

 

:crazy: :) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×