Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

www.peste18ani.ro

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca ati vazut deja bannere ca au aparut pe foarte multe site-uri si care te intreaba daca ai peste 18 ani.

Se pare ca mesajele cu conotatie sexuala merg foarte bine in campaniile publicitare.

Daca apasati pe banner sunteti trimisi la peste18ani.ro

Un site cu un target clar: tinerii si care foloseste un limbaj mai "de cartier".

Cine se afla in spatele lui?

Asta nu e greu de aflat:

http://server.rotld.ro/cgi-bin/whois?whois...a=peste18ani.ro

person:      Amaritei Mirel Mircea

address:     SC PRODEMO CONSULTING SRL

Daca cautam pe Google numele de mai sus suntem trimisi la

http://www.pbnd.ro/organizare.htm

Bine ati venit pe site-ul  Partidului Blocul National Democrat

Care este scopul site-ului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ar fi cam doua varinate: Prima, omul e obsedat sexual, iar a doua, poate asa incearca ei sa-si faca reclama in aceasta campanie electorala :)

 

Tot cu tenta sexuala la prima vedere, e un alt banner care te intreaba "daca o ai peste 18... atunci e timpul sa-o pui"... daca dai clicca, se elucideaza si misterul... cea care trebuie sa fie peste 18 este varsta, iar cea care trebuie pusa e stampila pe buletinul de vot... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, am vizitat si eu site-ul... cred ca se vrea a fi un fel de campanie electorala inteligenta...si nu consider ca le-a reusit. Un lucru e sigur : daca vreau sa invat sa-o "pun" (asa cum se lauda site-ul respectiv) , o sa caut in alta parte si nu pe acea pagina.

A, si inca ceva : de Partidului Blocul National Democrat nu am auzit si nici vreau sa mai aud ! ::): ::):

 

Per total, nota 4 .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu celalalt banner monique.

Este interesant ca internetul devine atractiv si pentru partidele politice (am vazut si campania lui Basescu).

Site-ul are multi vizitatori dar ma intreb ce se va intampla cand nu se va mai face reclama. Nu cred ca reuseste sa te faca sa revi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Site-ul are multi vizitatori

 

 

Majoritatea au intrat din curiozitate... yo am vazut bannerul pe site-ul unui mare ziar romanesc si m-am gandit ca nu poate face reclama la sex, deci altceva era la mijloc... cand am vazut despre ce e vorba in realitate, nu pot spune decat c-am zambit... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×