Sari la conținut
Forum Roportal
tjedy2000

Ion Antonescu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De unde ai auzit prostia asta cu seratele si balurile cind ala,minca la gamela cu soldatii pe front!

Ai vorbit cu vreun veteran de razboi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici...culmea obrazniciei:

http://www.romanianjewish.org/ro/index_fcer_01_08.html

 

Ca sa vezi cine face legile in Romania!

Bine ca am plecat!

O intrebare:ce interes au evreii dupa urma legii 31/2002? Bani de la statul roman banuiesc....

Altfel,de ce s-ar kk pe ei atit pentru o istorie demult consumata?

Si cum de si-au adus aminte si fac valuri abia acum dupa 60 de ani? De ce nu a cirait nici unul pe vremea lui Ceausescu? Ala,ai scuipa in fata! Era al dracu' olteanu'...avea orgoliu si demnitate nu era pupincurist!

Nu isi dau seama ca lumea abia acum va incepe sa-i urasca si sa-i scirbeasca,datorita atitudinii lor agasante si aberante?

Pai daca vine vreunu'...oricine ar fi el...sa-mi puna calusul in gura in tara mea,si sa ma santajeze la ce se asteapta decit la sarutul Iudei? :yam:

Si daca tot va convine situatia asta,n-aveti decit...faceti-le fundurile icoane la toti ....strainii(ca sa ma exprim elegant).

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite aici...culmea obrazniciei:

http://www.romanianjewish.org/ro/index_fcer_01_08.html

 

Ca sa vezi cine face legile in Romania!

Bine ca am plecat!

O intrebare:ce interes au evreii dupa urma legii 31/2002? Bani de la statul roman banuiesc....

Altfel,de ce s-ar kk pe ei atit pentru o istorie demult consumata?

Si cum de si-au adus aminte si fac valuri abia acum dupa 60 de ani? De ce nu a cirait nici unul pe vremea lui Ceausescu? Ala,ai scuipa in fata! Era al dracu' olteanu'...avea orgoliu si demnitate nu era pupincurist!

Nu isi dau seama ca lumea abia acum va incepe sa-i urasca si sa-i scirbeasca,datorita atitudinii lor agasante si aberante?

Pai daca vine vreunu'...oricine ar fi el...sa-mi puna calusul in gura in tara mea,si sa ma santajeze la ce se asteapta decit la sarutul Iudei? :tease:

Si daca tot va convine situatia asta,n-aveti decit...faceti-le fundurile icoane la toti ....strainii(ca sa ma exprim elegant).

 

Lasa-i Bagherra ca nu merita. Cum spune cineva ceva de bine de Maresal, cum incep toti pupin'curistii sa sara cu gura, ca este un criminal de razboi, ca a macelarit evrei.

Stii cine a semnalat rusilor unde sa bombardeze in Iasi? ... Gresit! :doh: Evreii au semnalat. Au sperat ca odata cu venirea sovieticilor sa isi reia functiile de putere din care i-a scuturat Maresalul. Am citit documente IN ORIGINAL care atesta asta.

Spui ca este o poveste de adormit copiii cu comisarii evrei ai armatei sovietice. Anna Pauker, Neulander(actualmente Roman :cry: ) Brucan( Bruckner :cry: ) toti sunt evrei. :) :cry: Si toti vanduti sovieticilor. Au fost, ca sunt morti. :crazy: :doh: :doh:

 

 

Daca imi spuneti ca sunt antisemit va inselati. Nu sunt circumscris. :o: Sem era evreu. :P Asta este pentru cultura voastra generala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii cine a semnalat rusilor unde sa bombardeze in Iasi? ... Gresit! :crazy: Evreii au semnalat.

:tease: asa e, aia 10-12 000 de evrei omorati atunci se adunasera toti pe acoperisuri si semnalau rusilor unde sa bombardeze.

Au sperat ca odata cu venirea sovieticilor sa isi reia functiile de putere din care i-a scuturat Maresalul. Am citit documente IN ORIGINAL care atesta asta.

Spui ca este o poveste de adormit copiii cu comisarii evrei ai armatei sovietice. Anna Pauker, Neulander(actualmente Roman :doh: ) Brucan( Bruckner :doh: ) toti sunt evrei. :doh: :cry: Si toti vanduti sovieticilor. Au fost, ca sunt morti.

n-are nici o legatura.

Editat de laststand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu pot intelege prostia asta antisemita. Daca evreii au gresita cu ceva, au gresit ca toti ceilalti cetateni pe teritoriul unui stat anume. Ca atare, trebuie tratati nediscriminatoriu, conform legilor acelui stat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca faci justitie de-a valma. Daca tot au facut unii dintre ei fapte reprobabile, n-au facut-o fara concursul majoritarilor si nici n-au fost singurii in astfel de situatii. Au facut-o si mai mult cei care nu erau evrei. Ori de aici si pana a avorbi despre EVREII, ca problema, e o exagerare demna de rigola.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×