Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Scorpions este trupa mea favorita!!(Pe langa Queen)Aceste doua trupe, dupa parerea mea au fost cele mai bune din toate timpurile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, eu unul nu m-as hazarda sa spun ca trupa X sau Y e cea mai buna... pentru ca e o chestie subiectiva. Ce e ciudat, ca desi au fost mari si respectati, nu prea se gasesc pe net, doar hiturile. Intr-un final am reusit sa le iau primele albume de pe net, si ce pot spune este ca baietii au un stil inconfundabil; cam repetitiv. Si accentul vocalistului ma enerveaza pe alocuri, nu pricep ce vrea sa zica ;) In rest, cheers! Respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

il stiu pe unul mare fan scorpions care ma omoara pe mine cu cat de heavy sunt ei. sincer nu mi se par chiar asa de suparati dar nici n-am stat sa sap prea mult. as vrea sa stiu ce mai cred si ceilalti. daca aveti vreo melodie ceva (in afara de blackout) care ar putea in categoria heavy (adica suparata, ca heavy metal sunt, sa evitam confuzia) sa-mi spuneti si mie ca mi-e cam lene sa caut :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scorpions este trupa mea favorita!!(Pe langa Queen)Aceste doua trupe, dupa parerea mea au fost cele mai bune din toate timpurile!

sunt foarte buni, dar nu-s unicii

de mai sapi , ramai perplex

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Au cateva balade reusite..in rest..nu prea am ascultat multe de la ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a parut o trupa faina, dar nici n-am auzit cine stie ce piese de a lor! Au servit ca sursa de inspiratie pentru urmatoarele generatii de muzicieni! Sunt ok, dar nu m-a impresionat tare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e prima trupa de rock pe care am ascultat-o. Am ascultat toata discografia si mi se par de exceptie, pe alocuri chiar geniali.

Cat despre "cat de suparati sunt", canta mai mult balade, singurele melodii mai "heavy" pe care mi le amintesc acum sunt Unholly Alliance si Alien Nation, insa au un stil aparte, care dupa parerea mea ii face unici.

 

Anywayz, trupa mea preferata :haha:

Editat de whoknows

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scorpions este trupa mea favorita!!(Pe langa Queen)Aceste doua trupe, dupa parerea mea au fost cele mai bune din toate timpurile!

 

eu zic ca n-ar fi cazul sa te arunci in afirmatii...sunt multe alte trupe care au insemnat mai mult in istoria muzicii, de ex: Led Zeppelin sau Deep Purple...oricum au avut o influenta puternica asupra formatiilor care au urmat si probabil hiturile lor nu vor disparea curand din playlisturi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca e prima trupa de rock pe care am ascultat-o. Am ascultat toata discografia si mi se par de exceptie, pe alocuri chiar geniali.

Cat despre "cat de suparati sunt", canta mai mult balade, singurele melodii mai "heavy" pe care mi le amintesc acum sunt Unholly Alliance si Alien Nation, insa au un stil aparte, care dupa parerea mea ii face unici.

 

Anywayz, trupa mea preferata :flowers:

Bv.

Ai ascultat toata discografia???? :flowers: :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×