Sari la conținut
Forum Roportal
ivancu44

Dupa terminarea tratamentului

Postări Recomandate

Draga Stelistule, ma bucur din suflet ptr. rezultatul tau si doresc sa aibe toti parte de acest Nedetectabil.

As avea si eu o intrebare la tine. Dupa cit timp de la terminarea tratamentului ti-ai revenit total ? Eu sunt in a 11a luna de tratament, mai am 7 injectii de facut si ma simt uneori cam epuizata. Vroiam sa stiu la cit timp dupa ultima injectie o sa ma simt in forma si-mi voi putea programa si eu activitati de om normal ?

Iti doresc sa ai parte in continuare numai de acest NEDETECTABIL si inca o data FELICITARI ! :photo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Michaela,

Sincer sa fiu nu stiu daca mi-am revenit complet deoarece dupa acest tratament am descoperit ca nu mai pot sa fac aceleasi lucruri.Sa-ti dau un exemplu.Eu pana sa incep acest tratament alergam foarte mult la fotbal.La munte unde ma duc la matusa mea baietii de acolo imi spunea SpidiGonzales alti dupa ce am fost si vara asta(dar nu am jucat fotbal) imi spuneau nicolita,unul mia spus chiar ca iepurele e mic copil pe langa mine,iar cei de la bloc motoreta,altii ca nu am ficat si asa mai departe.Azi am jucat fotbal cea ce nu mai jucasem de un an si ceva ptr ca mi se spusese ca nu mai am voie sa depun efort si azi am observat un lucru.Acum obosesc mai repede si in afara de asta acum am febra musculara si cred ca am facut intindere deoarece ma doare piciorul stang dar cred ca asta e si din cauza faptului ca nu am mai jucat de mult timp.Ce sa iti mai spun? Eu inainte aveam un par foarte cret acum nu il mai am dar sper ca pana la urma o sa il am iar cum il aveam inainte de tratament.Vreau sa iti spun ca inca mai exista efecte secundare la mine dupa terminarea tratamentului dar doctorii mi-au spus ca totul o sa fie iar ca inainte.In timpul tratamentului nici eu nu am stat cuminte am depus mult efort in anumite zile chiar si vreo trei nopti aproape albe(sunt la facultate).Ce sa iti zic chiar si in timpul tratamentului am fost ca argintul viu dar asta nu prea mia afectat tratamentul.Slabisem vreo 10 kg daca nu ma insel in timpul tratamentului dar primul lucru pe care lam facut dupa incetarea tratamentului a fost sa iau in greutate (am fost si la munte unde am stat 3 saptamani si ceva si de cate ori ma duc acolo e imposibil sa nu ma ingras).De la 50 imbracat cand am terminat tratamentul am ajuns la 58 imbracat iar de cand am venit de la munte am slabit am ajuns la 56,5 imbracat.Eu sunt din Bucuresti.Chef de viata am si acum am avut si in timpul tratamentului deci la mine ca efecte secundare au fost foarte putine.Daca crezi ca mai trebuie sa-ti spun ceva sa imi spui.k

Va doresc multa sanatate si sa auzim numai de bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Stelistule, iti multumesc mult de raspuns. Nici eu nu am avut efecte secundare prea multe sau prea suparatoare in timpul tratamentului, exceptind faptul ca obosesc. Si chestia asta ma enerveaza rau de tot, avind in vedere ca sunt o fire "agitata" de felul meu. Daca ma odihnesc , ma simt excelent, dar daca vin de la servici, dupa 8 ore, nu prea mai pot face mare lucru. Ca sa nu mai spun ca trezitul dimineata e un chin. Acum nu as fi vrut eu sa joc chiar fotbal, dar mi-as dori un pic mai multa energie... In privinta parului si a greutatii mi-ai dat numai vesti "bune". Si eu am slabit tot 10 kg, dar daca tu spui ca parul nu se indeseste, in schimb kilogramele se aduna, m-ai "linistit". E tot ce-mi doream ! :good:

Acum, lasind gluma la o parte, majoritatea celor care au trecut prin acest tratament spun ca parul incepe sa-si revina cam la 6 luni , iar kilogramele date jos le-au pus la loc urgent . Asta este...macar sa ne facem bine, ca frumosi suntem oricum... :P

In privinta fotbalului, cred ca dupa asa o pauza e normal sa nu mai fi in forma de altadata. Dar cu timpul, sigur o sa-ti revi.

Sanatate multa , ca la tineretea ta e si pacat sa-ti lipseasca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si la mine trezitul este o problema dimineata.Este normal sa te simti obosita ptr ca si eu eram in timpul tratamentului dar o sa treci si peste asta.In legatura cu parul a inceput deja sa creasca, doar ca mai am de asteptat sa fie iar cret cum era, totusi ma bucur ca a inceput sa creasca.Ai grija de tine si sper sa ne mai auzim.Sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Stelistule,

 

sunt vesti grozave pe care ni le dai. Imi pare rau de parul tau cret :P , dar o sa-si revina, au mai fost si alte persoane pe forum carora le-a cazut parul si o sa-ti revii.

In privinta forbalului, si aici cred ca o sa-ti revii, dar mai usor, poate trebuie sa te antrenezi putin inainte de a face pe SpidiGonzales, cred ca si un om sanatos cu o pauza de un an si tot oboseste.

 

Cu sculatul dimineata, eu n-am nimic (preitenul meu are hep C) si tot fac eforturi deosebite uneori, poate si din cauza ca nu ma culc la 10 totusi. ;) . Asa ca.... :lazy:

 

Prietenul meu suporta bine tratamentul este in luna a 5-a, nu a slabit deloc, doar l-a durut destul de serios in primele doua luni picorul drept, acum nu mai il doare, si munceste destul de mult la birou cam 10-11 ore. In rest nimic, traim normal, ah si viremia i-a iesit nedectabil la 3 luni. Are 31 ani daca asta ajuta.

 

Va pup si va doresc sanatate la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna lory31,

 

La mine problema cu trezitul dimineata nu cred ca e din cauza tratamentului deoarece daca vreau sa ma trezesc dimineata reusesc, ci cred ca e din cauza ca adorm in jur de ora 12-1 noaptea.Vin de la facultate in jur de ora 22-23 seara ,mai stau ce mai stau si se face tarziu de aceea ma trezesc dimineata in jur de 9 sau 10.Eu sunt la facultate la seral si am cursuri de la 16 pana la 22.

In privinta parului sunt optimist mai ales acum cand a inceput sa creasca, si sper ca in maxim 2-3 luni sa fie iar cret, cum il aveam.

Va doresc multa sanatate la toata lumea si VIREMIE NEDETECTABILA

Editat de stelistul7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Au trecut 8 luni

Au trecut 8 luni de la terminarea tratamentului si astazi in sfirsit a dat Dumnezeu si am reusit sa fac din nou toate analizele inclusiv incarcatura virala.

Analizele le-am facut la sp.Victor Babes si in curind va voi spune rezultatele dar nu cred ca mai devreme de 10 zile pt. ca dupa 10 zile va iesi rezultatul de la incarcatura virala.....pina atunci ........speranta......

va pup si tineti-mi pumnii...

In aceasta perioada de 8 luni am urmarit indeaproape nivelul transaminazelor care s-au mentinut in limite normale.

maria

 

Buna iti recomand in continuare sa folosesti un supliment alimentar nou de la institutul de farmacie din Culj,se numeste HepaReg are 90 de capsule si ajung pentru 3 luni iar pretul este in jurul a 33.00lei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simt cum linga mine se afla CINEVA, CEVA......mereu si mereu,

ma protejaza, ma iubeste ca pe o fica, sora....si ma simt in siguranta,

si nu-mi mai este teama pe pamint.Sunt fericita, astept cu caldura

si cu multa dragoste in suflet sarbatorile de iarna.....ziua mea pe 4 decembrie,

apoi mos nicolae pe 6....apoi craciunul si mai apoi anul nou....doamne!!!

nu stiu cit bine am facut pina acum ca sa merit sa privesti catre mine,

SUNT SANATOASA,si cu umilinta privesc catre dumnezeu acum cind am aflat

datorita experientei pe care am capatat-o cu aceasta ocazie dureroasa,

ca suntem doar trecatori prin aceasta viata si ca intr-o secunda se

poate schimba totul la 360 g, si nu mindria si infatuarea tb sa ne fie

calauza ...ci smerenia, si rugaciunea, si credinta si curajul.....

-trebuie sa alungam tristetea si lacrima din trupul nostru ...

si sa ne curatam sufletul de rau si sa primim in loc,iubirea si

speranta.

va iubesc pe toti si din adincul sufletului meu va doresc SANATATE,

NEGATIV,si UN VACCIN sau UN LEAC... ceva trebuie sa existe pentru

fiecare..., la unii ACUM ,la altii MIINE, pentru unii mai TIRZIU, dar,

cu siguranta exista pentru fiecare UN LEAC....TOTUL ESTE SA-L PRIMESTI

IN INIMA TA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: :flowers:

Simt cum linga mine se afla CINEVA, CEVA......mereu si mereu,

ma protejaza, ma iubeste ca pe o fica, sora....si ma simt in siguranta,

si nu-mi mai este teama pe pamint.Sunt fericita, astept cu caldura

si cu multa dragoste in suflet sarbatorile de iarna.....ziua mea pe 4 decembrie,

apoi mos nicolae pe 6....apoi craciunul si mai apoi anul nou....doamne!!!

nu stiu cit bine am facut pina acum ca sa merit sa privesti catre mine,

SUNT SANATOASA,si cu umilinta privesc catre dumnezeu acum cind am aflat

datorita experientei pe care am capatat-o cu aceasta ocazie dureroasa,

ca suntem doar trecatori prin aceasta viata si ca intr-o secunda se

poate schimba totul la 360 g, si nu mindria si infatuarea tb sa ne fie

calauza ...ci smerenia, si rugaciunea, si credinta si curajul.....

-trebuie sa alungam tristetea si lacrima din trupul nostru ...

si sa ne curatam sufletul de rau si sa primim in loc,iubirea si

speranta.

va iubesc pe toti si din adincul sufletului meu va doresc SANATATE,

NEGATIV,si UN VACCIN sau UN LEAC... ceva trebuie sa existe pentru

fiecare..., la unii ACUM ,la altii MIINE, pentru unii mai TIRZIU, dar,

cu siguranta exista pentru fiecare UN LEAC....TOTUL ESTE SA-L PRIMESTI

IN INIMA TA.

DACA NIMENI NU A AVUT CURAJUL SA TE FELICITE PT REUSITA TA,EI BINE FELICITARI MA BUCUR SINCER PT TINE.ITI DORESC SA RAMAI SANATOASA MEREU.INCA O DATA FELICITARI

 

:spiteful:

Simt cum linga mine se afla CINEVA, CEVA......mereu si mereu,

ma protejaza, ma iubeste ca pe o fica, sora....si ma simt in siguranta,

si nu-mi mai este teama pe pamint.Sunt fericita, astept cu caldura

si cu multa dragoste in suflet sarbatorile de iarna.....ziua mea pe 4 decembrie,

apoi mos nicolae pe 6....apoi craciunul si mai apoi anul nou....doamne!!!

nu stiu cit bine am facut pina acum ca sa merit sa privesti catre mine,

SUNT SANATOASA,si cu umilinta privesc catre dumnezeu acum cind am aflat

datorita experientei pe care am capatat-o cu aceasta ocazie dureroasa,

ca suntem doar trecatori prin aceasta viata si ca intr-o secunda se

poate schimba totul la 360 g, si nu mindria si infatuarea tb sa ne fie

calauza ...ci smerenia, si rugaciunea, si credinta si curajul.....

-trebuie sa alungam tristetea si lacrima din trupul nostru ...

si sa ne curatam sufletul de rau si sa primim in loc,iubirea si

speranta.

va iubesc pe toti si din adincul sufletului meu va doresc SANATATE,

NEGATIV,si UN VACCIN sau UN LEAC... ceva trebuie sa existe pentru

fiecare..., la unii ACUM ,la altii MIINE, pentru unii mai TIRZIU, dar,

cu siguranta exista pentru fiecare UN LEAC....TOTUL ESTE SA-L PRIMESTI

IN INIMA TA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×