Sari la conținut
Forum Roportal
ivancu44

Dupa terminarea tratamentului

Postări Recomandate

Au trecut 8 luni

Au trecut 8 luni de la terminarea tratamentului si astazi in sfirsit a dat Dumnezeu si am reusit sa fac din nou toate analizele inclusiv incarcatura virala.

Analizele le-am facut la sp.Victor Babes si in curind va voi spune rezultatele dar nu cred ca mai devreme de 10 zile pt. ca dupa 10 zile va iesi rezultatul de la incarcatura virala.....pina atunci ........speranta......

va pup si tineti-mi pumnii...

In aceasta perioada de 8 luni am urmarit indeaproape nivelul transaminazelor care s-au mentinut in limite normale.

maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Maria !!!

E bine daca in cele 8 luni transaminazele s-au mentinut in limite normale .Iti tin pumnii pt viremie......

Multumesc pt raspunsul cu gerovital.Sanatate la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Si eu am 2 saptamini de cind am terminat 1 an de interferon + ribavirina. La mine a iesit nedetectabil de-abia la 6 luni de la inceperea tratamentului asa ca... din pacate peste 6-7 luni cind imi voi face viremia s-ar putea sa am surprize neplacute. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai , Maria ! Te asteptam cu vesti bune !

Pe mine ma ia cu lesin cind ma gindesc la rezultatul viremiei dupa 6 luni de la terminarea tratamentului.

Amos, nu conteaza cind ti-a iesit nedetectabil, important e ca ai raspuns la tratament.

Enigma, tu cind trebuia sa repeti viremia ? Parca in septembrie ? Sa nu uiti sa ne spui rezultatul.

Sanatate si sa auzim numai de bine !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A trecut foarte mult timp de cand nu am mai scris nimik si imi cer scuze la toti.Vreau sa va anunt ca si eu am terminat tratamentul de 2 luni de zile si analizele au iesit bune(la o luna de la terminarea tratamentului).

Va doresc sanatate la toti

Editat de stelistul7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stelistule ai terminat tratamentul cu Interferon dupa un an? Ai mai facut viremia? Ce analize ai facut dupa terminarea tratamentului? Spune-ne tot. Astept detalii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna lory31,

Din pacate nu stiu sa-ti zic ce analize am mai facut deoarece doctora mea imi tine evidenta si eu o intreb cum imi ies analizele (sincer nici nu stiu ce sa o intreb) dar ma multumeste faptul ca imi spune ca viremia este nedetectabila.De fel sunt o persoana foarte optimista si eu cred ca am scapat deja de virus dar mai am de asteptat pana in octombrie cand imi ia din nou analize.Pana atunci o sa le fac la medicul meu de familie in septembrie si o sa vad cum iese.Va doresc sanatate si cu puterea Domnului trecem noi peste toate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super vesti stelistule, foarte bine, felicitari, pai asta era si important viremia ma bucur ca este nedectabila. Super, foarte bine si sa ne spui in octombrie cum au iesit.

 

Ma ingrijoreaza Ivancu44, Maria, de ce nu a mai venit pe forum :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut analizele in septembrie si nu in octombrie cum am fost anuntat.Analizele au iesit ok deci VIREMIE NEDETECTABILA.In decembrie o sa fac ultimele analize si o sa va tin la curent si atunci.Va doresc la toti multa sanatate si sa auzim numai de bine.Sa fim din nou sanatosi cu toti.Va pup

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×