Sari la conținut
Forum Roportal
anah

cand nu ramane nimic...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

povestea mea e lunga pt ca a tinut 4 ani dar o sa incerc sa fiu scurta!4 ani certuri,minciuni,il iubeam si il iubesc dar el mereu nehotarat si pus pe cearta!greseala mea e ca m-am lasat purtata de impulsuri am incercat sa il fac gelos,rar,dar s-a intamplat,cu gandul ca se va decide!utima cearta mi-a ruinat vacanta dar nu asta e problema...mi-a ruinat viata!nu a vrut sa mai mearga cu mine si am apelat la un prieten ..care ma vroia de mult...speram sa fie un semn de alarma pt el dar nimic!el tinea o relatie de "prietenie cu o fata si mereu cand se supara pe mine fugea la ea:(!acum ma jigneste..nu vrea sa ma mai vada...jigniri ca la usa cortului uitand de 4 ani!(de precizat ca el a fost singurul baiat din viata mea..dar nu a crezut niciodata!)!ce sa fac?sunt disperata!vreau parerea voastra!se merita sa mai sper?momentan nu pot discuta cu el pt ca ma trateaza ca pe o.....fata rea!astept parerile voastre!multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

off, cred ca si decizia ta a fost putin deplasata apeland la "un prieten"... poate ca "o prietena" nu mai suna asa rau.... si eu am avut genul asta de relatie inainte de a fi cu sotul meu. L-am iubit. Stiu ce inseamna sa iti fie teama sa povestesti ceva ca poate iar incepe cearta... si eu am rupt tot dupa 4 ani... greu. Dar trebuia. Ma terminase psihic... acum e la alegerea ta... iti place durerea, incearca sa schimbi ceva, poate in cazul tau merge, daca nu, fuck him!!! Eu am ales a 2-a varianta....

 

PS: acum astept sa'mi sariti in cap ca iar dau sfaturi de despartire...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara suparare, dar asta nu poate fi numita relatie :friends:

Nu merita sa-ti pierzi timpul.

Fa-ti viata! :)

 

Ps: plecand cu acel prieten, nu te-ai razbunat pe el, doar pe tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
povestea mea e lunga pt ca a tinut 4 ani dar o sa incerc sa fiu scurta!4 ani certuri,minciuni,il iubeam si il iubesc dar el mereu nehotarat si pus pe cearta!greseala mea e ca m-am lasat purtata de impulsuri am incercat sa il fac gelos,rar,dar s-a intamplat,cu gandul ca se va decide!utima cearta mi-a ruinat vacanta dar nu asta e problema...mi-a ruinat viata!nu a vrut sa mai mearga cu mine si am apelat la un prieten ..care ma vroia de mult...speram sa fie un semn de alarma pt el dar nimic!el tinea o relatie de "prietenie cu o fata si mereu cand se supara pe mine fugea la ea:(!acum ma jigneste..nu vrea sa ma mai vada...jigniri ca la usa cortului uitand de 4 ani!(de precizat ca el a fost singurul baiat din viata mea..dar nu a crezut niciodata!)!ce sa fac?sunt disperata!vreau parerea voastra!se merita sa mai sper?momentan nu pot discuta cu el pt ca ma trateaza ca pe o.....fata rea!astept parerile voastre!multumesc!

 

ignoranta este cea mai dulce razbunare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
off, cred ca si decizia ta a fost putin deplasata apeland la "un prieten"... poate ca "o prietena" nu mai suna asa rau.... si eu am avut genul asta de relatie inainte de a fi cu sotul meu. L-am iubit. Stiu ce inseamna sa iti fie teama sa povestesti ceva ca poate iar incepe cearta... si eu am rupt tot dupa 4 ani... greu. Dar trebuia. Ma terminase psihic... acum e la alegerea ta... iti place durerea, incearca sa schimbi ceva, poate in cazul tau merge, daca nu, fuck him!!! Eu am ales a 2-a varianta....

 

PS: acum astept sa'mi sariti in cap ca iar dau sfaturi de despartire...

 

 

 

am apelat la prietene dar nimeni disponibil:( ..doar el care cica ma iubeste!am uitat sa spun ca 4 ani au insemnat de fapt 2 pt ca o zi ma vroia si era bine a2a zi un fluturas ii spunea ca nu sunt buna si nu ma mai vroia!doare de mor atitudinea lui de golan de acuma....cuvintele care mi le adreseaza sunt oribile!oare nu ma cunoaste dupa 4 ani?de ce nu crede ca am fost doar a lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS: acum astept sa'mi sariti in cap ca iar dau sfaturi de despartire...

 

Stai linistita. Mai bine termini o asa zisa relatie la timp, decat sa-ti dai pumni in cap peste 10-20 de ani. Trust me :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt ca'i bou. d'aia!!! doare da' trece. da'l naibii. Ti'am spus, si eu am patit'o. Identic. La fel de jignita am fost. L'am bagat undeva. Durea, normal, dar nu i'am aratat. Putere! Capul sus! :)

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
povestea mea e lunga pt ca a tinut 4 ani dar o sa incerc sa fiu scurta!4 ani certuri,minciuni,il iubeam si il iubesc dar el mereu nehotarat si pus pe cearta!

dar nehotararea lui ... din ce provine?

greseala mea e ca m-am lasat purtata de impulsuri am incercat sa il fac gelos,rar,dar s-a intamplat,cu gandul ca se va decide!utima cearta mi-a ruinat vacanta dar nu asta e problema...mi-a ruinat viata!nu a vrut sa mai mearga cu mine si am apelat la un prieten ..care ma vroia de mult...speram sa fie un semn de alarma pt el dar nimic!

adica... te-ai dus cu altul in ... concediu ??? :)

el tinea o relatie de "prietenie cu o fata si mereu cand se supara pe mine fugea la ea:

STOP ! ... cum adica tinea o relatie de prietenie ? ... si fugea la ea ?

(!acum ma jigneste..nu vrea sa ma mai vada...jigniri ca la usa cortului uitand de 4 ani!(de precizat ca el a fost singurul baiat din viata mea..dar nu a crezut niciodata!)!ce sa fac?sunt disperata!vreau parerea voastra!se merita sa mai sper?momentan nu pot discuta cu el pt ca ma trateaza ca pe o.....fata rea!astept parerile voastre!multumesc!

pai... in primul rand, vezi care sunt greselile tale ... si apoi, mergi mai departe !

:friends:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oamenii puternici sunt aceia care reusesc sa treaca peste astfel de situatii, care dau la o parte sentimentele si cei 4 ani de care vorbesti. Deschideti o noua poarta, o noua fereastra a vietii mult mai luminata si mai linistita, priveste lucrurile cu optimism. Eu cred k daca s-a ajuns in stadiul sa nu te mai respecte, consider k numai exista o relatie.Iubirea pe care tu o ai fata de el reprezinta slabicunea ta fata de el, iar tu dak continuii asa te vei afunda tot mai mult. Ai gresit si tu icercand sa-l faci gelos, l-ai inrait mai mult. Incepe o noua relatie si nu mai face greselile din trecut. Cei 4 ani nu sunt un motiv de a sta impreuna. Tu Decizi ! :) Mult Noroc ! :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nehotararea lui ... din ce provine?

 

adica... te-ai dus cu altul in ... concediu ???

 

STOP ! ... cum adica tinea o relatie de prietenie ? ... si fugea a ea ?

 

pai... in primul rand, vezi care sunt greselile tale ... si apoi, mergi mai departe !

:)

 

nehotararea lui provine din neincredere:( am stat in genunchi in fata lui ca il vreau numai pe el si nimic...e f schimbator ,labil...am inceput si eu sa fiu labila.....in ultima perioada

 

da..stiu mor dar da m-am dus cu altcineva.nu a incercat sa ma opreasca..a tacut si apoi a venit ploaia de cuvinte murdare!

 

mai vorbea cu o tipa de un an jumatate...cum era o cearta am inteles ca fugea la ea sa se destinda:((

 

greselile mele sunt multe le stiu am incercat mereu sa ma schimb dar el ramanea acelasi:((( nehotararea si impulsivitatea lui m-au doborat si totusi inca inima mea bate....poate vede si el si stiu ca nu crede dar am fost numai a lui..sunt serioasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×