Sari la conținut
Forum Roportal
Wahaha

Absorbante vs. tampoane

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu folosesc doar absorbante Always, sunt putin nemultumita ca mai nou sunt ambalate in folie de plastic roz, imi placea mult mai mult cea verde, doar sunt patrioata.

Niciodata in viata mea nu am utilizat cand sangeram tampoane. Consider ca tampoanele violeaza femeia, ii pangaresc trupul ei de nimfa curata, dezvirginand-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu folosesc doar absorbante Always, sunt putin nemultumita ca mai nou sunt ambalate in folie de plastic roz, imi placea mult mai mult cea verde, doar sunt patrioata.

Niciodata in viata mea nu am utilizat cand sangeram tampoane. Consider ca tampoanele violeaza femeia, ii pangaresc trupul ei de nimfa curata, dezvirginand-o.

 

 

Tu vorbesti serios sau faci misto de noi?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte serios, o sa dezbatem si despre semnificatia sangelui ce se scurge periodic din noi, tampoanele sug viata din noi ca o lipitoare, sleindu-ne de puteri, chinuindu-ne. Sa aflam daca absorbantele/tampoanele sunt fabricate dintr-un material demn de lichidul vascos pe care il lepadam. O sa putem trata si dpdv religios.

Deci ce folositi si din ce motive? Ca sa nu fie discriminare pot posta si barbatii. Daca cineva detine informatii despre aceste produse si modul in care sunt facute, e rugat sa ni le impartaseasca. Astept si pareri despre marcile inregistrate.

Editat de Wahaha

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca ma bag si eu :cry:

 

Wahaha, are you ok :)?

Ce "semnificatie" exista? Chiar mi-ai starnit curiozitatea.

Uita-te intr-o carte de anatomie, si o sa vezi "de ce" se intampla.

 

On-topic: Tampoanele sunt mult mai igienice si mai confortabile, dupa parerea mea.

 

Apropos, tampoanele nu te devirginizeaza, si nici nu "sug viata din tine". Unde ai mai auzit-o si p-asta? :blink:

 

Nu sunt decat niste ghemotoace de bumbac, ce naiba? :doh:

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de dezvirginare sau mai stiu eu ce. Eu una am observat ca ma simt mult mai incofortabil cand folosesc tampoane. Ma balonez extrem de mult. Asa ca prefer absorbantele. :doh:

Intr-un timp, nu stiu din ce cauze, ma iritam de la absorbantele always :) acum vad ca nu mai am aceasta reactie la ele.

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On-topic: Tampoanele sunt mult mai igienice si mai confortabile, dupa parerea mea.

 

Apropos, tampoanele nu te devirginizeaza, si nici nu "sug viata din tine". Unde ai mai auzit-o si p-asta? :)

:doh:

mai igienienice?? doamne ..de unde ai scos-o?? sunt cat se poate de NEigienice

 

gandeste-te cate maini sunt puse pe ele la ambalat...si mai grav..ele iau contact direct cu interiorul vaginului si in plus..absorbind toate lichidele din interior fac zona mai..uscata :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma scuzati !... cred ca am nimerit la "Frumusete" , sau "Moda" ?

 

:doh:

era o reclama...vrei si tu?? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inceputul e criminal :doh:

Trecand peste semnificatiile adanci ale tampoanelor si ale ceea ce absorb ele.. Eu nu folosesc tampoane, din ce stiu eu, absorb tot si se irita vaginul, distrug flora vaginala, in plus, nu lasa sa fie eliminat tot. Atata am retinut, detalii nu stiu, dar mie mi-a fost de-ajuns ca sa nu mai folosesc. Always sunt foarte bune. Credeam ca sunt cele mai bune, in ingenuitatea mea, dar in It am folosit "Lines" si sunt mult mai bune... Nu stiu de ce nu le aduc si la noi, nu-s scumpe deloc.. Mult mai subtiri, exact ca-n reclama, uiti ca-l ai si cu o putere mult mai mare de absorbtie. Mda. Cam asta.

Si numai cu aripioare, ca sa preţizam si pentru cine inca n-a intrat in randul celor care se chinuie luna de luna cu balonarile, durerile de burta (io una, n-am), depresiile premenstruale si alte lucruri care coloreaza viata unei femei :)

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu folosesc doar absorbante Always, sunt putin nemultumita ca mai nou sunt ambalate in folie de plastic roz, imi placea mult mai mult cea verde, doar sunt patrioata.

Niciodata in viata mea nu am utilizat cand sangeram tampoane. Consider ca tampoanele violeaza femeia, ii pangaresc trupul ei de nimfa curata, dezvirginand-o.

 

Ciudat!

Ce cauta la acest topic TAMPOANELE? Si in plus de asta mai atingi si problema "patriotismului VERDE"!!! :blink:

Nu crezi ca ai exagerat? Sau esti persoana care face ce vrea, cand vrea si nu tine cont de ce implicatii pot avea unele lucruri! (tanara si nelinistita dar, cu timpul, iti vei reveni! :cry: )

Nu ca m-ar deranja dar ... sunt topicuri specializate ("medicina" pentru tampoane si "politica" pentru culoarea verde de pe un "anumit drapel")! :)

 

PS: Noroc ca mai sunt si persoane tolerante! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×