Sari la conținut
Forum Roportal
SweeT_CanDy

Femeie maritata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tot eu va deranjez.Deschisesem un subiect in legatura cu colegii.Ei bine,dupa toate cele intamplate prietenul meu insista sa ne casatorim.Oricum aveam de gand sa facem asta dar nu acum,ne gandeam pt anul viitor in toamna,sau cel mai devreme in vara.

Eu nu consider asta ca pe o solutie.Adica nu cred ca printr-o castaorie se vor rezolva aceste probleme de gelozie. Daca voi fi casatorita nu voi mai fi expusa unor astfel de situatii?Care e atitudinea barbatilor fata de o femeie casatorita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot eu va deranjez.Deschisesem un subiect in legatura cu colegii.Ei bine,dupa toate cele intamplate prietenul meu insista sa ne casatorim.Oricum aveam de gand sa facem asta dar nu acum,ne gandeam pt anul viitor in toamna,sau cel mai devreme in vara.

Eu nu consider asta ca pe o solutie.Adica nu cred ca printr-o castaorie se vor rezolva aceste probleme de gelozie. Daca voi fi casatorita nu voi mai fi expusa unor astfel de situatii?Care e atitudinea barbatilor fata de o femeie casatorita?

 

 

 

eu sunt maritata. De curand. Si tot ma izbesc de asemenea situatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot eu va deranjez.Deschisesem un subiect in legatura cu colegii.Ei bine,dupa toate cele intamplate prietenul meu insista sa ne casatorim.Oricum aveam de gand sa facem asta dar nu acum,ne gandeam pt anul viitor in toamna,sau cel mai devreme in vara.

Eu nu consider asta ca pe o solutie.Adica nu cred ca printr-o castaorie se vor rezolva aceste probleme de gelozie. Daca voi fi casatorita nu voi mai fi expusa unor astfel de situatii?Care e atitudinea barbatilor fata de o femeie casatorita?

Depinde. Mie mi-e perfect egal. :doh:

Dar majoritatea bărbaţilor (şi femeilor...) te vor trata cu mai multă consideraţie şi vei auzi mai puţine propuneri sau aluzii indecente. Statutul de femeie căsătorită presupune mai multă respectabilitate, iar această respectabilitate e luată foarte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:)

Atragi barbatii mai ceva ca inainte :doh:

Moi..nu speria fata...e mai greu..dar si mai frumos...cred ca la fel si cu aparitia unui bebel...e greu,, iti schimba viata...dar mai frumos :blink:

 

 

corect!!! dar la ce probeleme avea ea cu prietenul ei nu vad in casatorie rezolvarea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasati mai fata ...

daca il iubeste sa se marite !!! doar asta sa fie la mijlocul casatoriei, nu ca ar rezolva o problema sau nu. E bine macar ca i s-a propus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il iubesc,tocmai de asta sunt si impreuna cu el.Si el ma iubeste dar stau si ma gandesc ce probleme se vor ivi in viitor.Este clar ca nu vor disparea definitiv,este clar ca la un moment dat iar se vor intmampla lucruri asemanatoare.Poate nu identice ca numar sau intensitate..Acum pasim intr-un alt nivel pentru a putea rezolva problema.Dupa ce depasim si acest nivel si vom veni fata in fata cu aceeasi problema in ce nivel vom pasi oare?

Amandoi avem probleme e clar,nu ar fi corect sa dau vina numai pe el. Sa ma imbrac cu un sac in loc de haine? Sa nu ma mai machiez? Sa fiu neglijenta? Sau sa stau toata ziua inchisa in casa? Sau..sa se schimbe el? Ce as putea face sa nu mai fie asa gelos?

Cand il apuca vreo criza de gelozie nu doarme toata noaptea.Nu imi zice nimic dar se foieste,se agitaAcum 2 zile s-a intamplat o chestie care i-a atatat din nou gelozia si nu a dormit pana la 6 dimineata.L-am simtit cum se foieste.Din cauza lui nu am putut sa dorm nici eu.

Editat de SweeT_CanDy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot eu va deranjez.Deschisesem un subiect in legatura cu colegii.Ei bine,dupa toate cele intamplate prietenul meu insista sa ne casatorim.Oricum aveam de gand sa facem asta dar nu acum,ne gandeam pt anul viitor in toamna,sau cel mai devreme in vara.

Eu nu consider asta ca pe o solutie.Adica nu cred ca printr-o castaorie se vor rezolva aceste probleme de gelozie. Daca voi fi casatorita nu voi mai fi expusa unor astfel de situatii?Care e atitudinea barbatilor fata de o femeie casatorita?

 

Nu stiu daca parerea mea o sa-ti placa prea mult, dar am citit ce ai postat pe topicul despre colegi...

Spuneai acolo ca te deranja in mod deosebit felul lor de a se purta fata de tine, dar totusi ai cedat rugamintilor lor de a te insoti acasa (desi chemasei un taxi) si ai cedat si cererii lor de a urca in apartament. Si ce s-a intamplat dupa...

E posibil sa gresesc, dar am impresia ca gelozia prietenului tau izvoraste din faptul ca nu reusesti sa te impui in fata barbatilor ( daca am inteles bine, tu beneficiai de glumele proaste ale colegilor, iar colega ta nu).

Daca asa stau lucrurile, atunci nu casatoria va rezolva problemele de gelozie, ci tu insuti. Intai prin constientizarea si acceptarea faptului ca ai anumite dificultati in a te impune si apoi prin adoptarea unei atitudini care sa nu permita barbatilor depasirea unor limite impuse de tine.

Poti fi expusa unor astfel de situatii indiferent de statutul social, important este modul in care reusesti sa le gestionezi. :doh:

Succes si...casa de piatra , in cazul in care ai sa spui DA . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[...] atunci nu casatoria va rezolva problemele de gelozie, ci tu insuti. Intai prin constientizarea si acceptarea faptului ca ai anumite dificultati in a te impune si apoi prin adoptarea unei atitudini care sa nu permita barbatilor depasirea unor limite impuse de tine.

Poti fi expusa unor astfel de situatii indiferent de statutul social, important este modul in care reusesti sa le gestionezi. :cry: ...

Subscriu :)

Una dintre chestiile de bază, pe care bărbaţii ar trebui să o ştie, iar băieţii ar trebui să o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×