Sari la conținut
Forum Roportal
AdiM

Tabere tematice

Postări Recomandate

Deschid topica asta fiindca n-am gasit una in care sa va povestesc ce voiam. Am vrut sa scriu in topica despre Metatron, dar era inchisa. Si cea despre vise era inchisa... Ideea este ca tocmai m-am intors din tabara tematica de la Meledic, judetul Buzau, organizata de revista Mirabilys-Magazin www.mirabilys-magazin.ro unde a fost si Mihaela Sindie, care a vorbit despre explorarea viselor, si Geta din Busteni (nu-i stiu numele intreg) care face channeling si ne-a spus ca lucreaza cu Metatron cel mai mult. Tabara a mai inclus si exercitii de Tai Chi si Qigong cu Dan Dumitriu din Bucuresti, si prelegeri si discutii de astrologie.

 

Eu am fost de marti pina vineri, 25-28 iulie, dar tabara a inceput din 21 iulie.

Pot sa va spun ca a fost minunat!

Am fost un grup de vreo 20 si ceva de oameni, care am fost impreuna

si ne-am simtit foarte bine explorind muntii, viata si ideile discutate.

Am fost cazati la pensiunea Costin din Meledic, pe malul lacului Meledic,

un lac de apa dulce format pe un munte de sare, intr-un peisaj splendid.

Unii au stat la pensiune, in camere dotate cu baie si dus, confortabile,

la 20 sau 25 lei pe noapte de persoana, iar altii au stat la cort sau la casute,

pentru 10 lei pe noapte de persoana, fiecare cum a dorit.

La pensiune se putea si minca, divers, cu carne sau vegetarian, la alegere dintr-un

meniu de 3-4 feluri pe zi. Se mai puteau cumpara brinzeturi de la sateni,

sau fiecare se putea baza doar pe ce isi adusese singur, dupa dorinta.

S-au facut sedinte de Tai Chi si Qigong, in aer liber, si excursii pe munte,

dintre care am fost si eu la expeditia pina la Manastirea Gavanu

si, in ultima zi, incheierea taberei s-a facut la Vulcanii Noroiosi (Norocosi :shout: le-am zis noi)

de unde masinile au plecat in diferite directii.

 

Dar cel mai important este ca s-au trait experiente si schimburi de idei foarte faine,

si la final cred ca toti s-au simtit imbogatiti cu ceva, sufleteste si spiritual.

 

Mai stiti de alte tabere tematice cu astrologie in Romania?

Daca ati fost acolo, poate povestiti despre ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se par chiar super activitatile outdoor de genu asta....mereu am vrut sa merg intro tabara cu multa lume unde sa isi spuna fiecare parerile despre ce crede el despre viata, despre ce crede fiecare.....confruntarea de idei este intoatdeauna benefica si in plus....pe mn ma face sa ma simt bn...numa ca nu am avut niciodata sansa sa merg..:tease:( daca aveti vreunu relatii despre asa ceva..nu ezitati sa dati un msg ceva :P

Editat de Tox1c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×