Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
alita

arici

Recommended Posts

Am nevoie urgenta de 1 sau mai multi arici!!! Am avutul unul gasit in parc (de fapt salvat de la tortura..) timp de 2 ani, a fost foarte fericit in curte, se acomodase cu cei 2 catei, in plus era absolut innebunit dupa mincarea lor, in fiecare seara dadea buzna in castroanele lor de bobite. Acum 3 saptamini am obs. ca si-a modificat ora de iesire la plimbare (in general iesea dupa ora 21.00) din ce in ce mai devreme si ca a slabit. Nereusind sa-l gasesc in zilele urmatoare ca sa-l duc la dr, a disparut, dar l-am gasit mort......... :shout: Poate cineva sa-mi dea informatii de unde as mai putea gasi citiva? Caci sunt extrem de dragalasi!

post-47004-1154167666_thumb.jpg

Am nevoie urgenta de 1 sau mai multi arici!!! Am avutul unul gasit in parc (de fapt salvat de la tortura..) timp de 2 ani, a fost foarte fericit in curte, se acomodase cu cei 2 catei, in plus era absolut innebunit dupa mincarea lor, in fiecare seara dadea buzna in castroanele lor de bobite. Acum 3 saptamini am obs. ca si-a modificat ora de iesire la plimbare (in general iesea dupa ora 21.00) din ce in ce mai devreme si ca a slabit. Nereusind sa-l gasesc in zilele urmatoare ca sa-l duc la dr, a disparut, dar l-am gasit mort......... :) Poate cineva sa-mi dea informatii de unde as mai putea gasi citiva? Caci sunt extrem de dragalasi!

Imi pare rau pentru el :doh: probabil a murit de batranete.. shi s-a retras in ultimele zile ca sa moara linistit(ca unii caini).Nu stiu unde ai putea gasi alti arici.Eu aveam mai demult o familie intreaga la tara.Erau tare dragasi.Am vazut acum cateva luni la un pet-shop veverite de vanzare insa arici n-am vazut niciodata...

Am nevoie urgenta de 1 sau mai multi arici!!! Am avutul unul gasit in parc (de fapt salvat de la tortura..) timp de 2 ani, a fost foarte fericit in curte, se acomodase cu cei 2 catei, in plus era absolut innebunit dupa mincarea lor, in fiecare seara dadea buzna in castroanele lor de bobite. Acum 3 saptamini am obs. ca si-a modificat ora de iesire la plimbare (in general iesea dupa ora 21.00) din ce in ce mai devreme si ca a slabit. Nereusind sa-l gasesc in zilele urmatoare ca sa-l duc la dr, a disparut, dar l-am gasit mort......... :) Poate cineva sa-mi dea informatii de unde as mai putea gasi citiva? Caci sunt extrem de dragalasi!

daca esti din timisoara, stiu pe cineva care a gasit un arici :doh:

Am nevoie urgenta de 1 sau mai multi arici!!! Am avutul unul gasit in parc (de fapt salvat de la tortura..) timp de 2 ani, a fost foarte fericit in curte, se acomodase cu cei 2 catei, in plus era absolut innebunit dupa mincarea lor, in fiecare seara dadea buzna in castroanele lor de bobite. Acum 3 saptamini am obs. ca si-a modificat ora de iesire la plimbare (in general iesea dupa ora 21.00) din ce in ce mai devreme si ca a slabit. Nereusind sa-la gasesc in zilele urmatoare ca sa-la duc la dr, a disparut, dar la-am gasit mort......... ;) Poate cineva sa-mi dea informatii de unde as mai putea gasi citiva? Caci sunt extrem de dragalasi!

Condoleante!

Am nevoie urgenta de 1 sau mai multi arici!!! Am avutul unul gasit in parc (de fapt salvat de la tortura..) timp de 2 ani, a fost foarte fericit in curte, se acomodase cu cei 2 catei, in plus era absolut innebunit dupa mincarea lor, in fiecare seara dadea buzna in castroanele lor de bobite. Acum 3 saptamini am obs. ca si-a modificat ora de iesire la plimbare (in general iesea dupa ora 21.00) din ce in ce mai devreme si ca a slabit. Nereusind sa-l gasesc in zilele urmatoare ca sa-l duc la dr, a disparut, dar l-am gasit mort......... :( Poate cineva sa-mi dea informatii de unde as mai putea gasi citiva? Caci sunt extrem de dragalasi!

:) Imi pare rau!

Insa arici gasesti "pe toate gardurile" vara, in special pe la tara. Daca-ti vei face un drum cam oriunde pe la tara, in locuri mai linistite, vei fi surprinsa cat de multi sunt dupa ce se lasa seara. Si intr-adevar sunt tare simpatici! Poti sa-i depistezi foarte usor facand liniste, si o sa-i auzi posaind nemultumiti prin iarba... 8)

ai insa grija. fac parte dintre animalele fidele partenerilor. daca prinzi un exemplar si il desparti de sot/sotioara, s-ar putea sa sufere.

eu am gasit odata un arici. mergeam in concediu, si mama a franat brusc. in mijlocul soselei era un arici... plat. iar langa el, partenerul sau (nu stiu care ce era). nu s-a miscat din loc. pana la urma, l-am luat cu noi si l-am dus la casa de la tara. e pe piloni si dedesubt e un fel de magazie deschisa. seara il auzeam cum fosneste pe acolo :flowers:

Am nevoie urgenta de 1 sau mai multi arici!!! Am avutul unul gasit in parc (de fapt salvat de la tortura..) timp de 2 ani, a fost foarte fericit in curte, se acomodase cu cei 2 catei, in plus era absolut innebunit dupa mincarea lor, in fiecare seara dadea buzna in castroanele lor de bobite. Acum 3 saptamini am obs. ca si-a modificat ora de iesire la plimbare (in general iesea dupa ora 21.00) din ce in ce mai devreme si ca a slabit. Nereusind sa-l gasesc in zilele urmatoare ca sa-l duc la dr, a disparut, dar l-am gasit mort......... :blink: Poate cineva sa-mi dea informatii de unde as mai putea gasi citiva? Caci sunt extrem de dragalasi!

imi pare rau pentru arici :swoon: nu stiu unde poti gasi altul :focus:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this