Sari la conținut
Forum Roportal
:x

Muzica anilor '80

Postări Recomandate

era muzica buna ,in comparatie cu cea de azi

mai slaba ,in comparatia cu cea din 70

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai slaba ,in comparatia cu cea din 70
mult mai slaba , in anii '80 mai existau doar niste trupe de trash metal sau heavy metal , atat(mai existau si ceva trupe de power metal, like helloween and stuff). cand in anii '70 erau tone de trupe mai bune...
Eu sunt fericit de muzica care o puna la europa fm.
si eu... pe de-o parte , pentru ca , pana la urma tot muzica comerciala este. but on the other hand , sunt radio. ce le-as putea cere mai mult? Imi plac programele de dimineata si cam atat. Editat de Mahtan Elendil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ascult mult muzica din anii '80 ,

 

La fel şi eu. Ascult des muzica din acei ani pentru că, atunci mi-am petrecut copilăria.

 

 

CHRISTOPHER CROSS

 

Ride like the wind

 

 

The 80

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi place muzica anilor '80. muzica adolescentei mele.

Limahl- love in your eyes

 

Bonnie Tyler- bitterblue

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bad Boys Blue- I wanna hear your heartbeat

 

 

Falco- Jeanny

 

Lionel Richie- say you, say me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit printre randurile celor ce au avut rabdarea si timpul liber sa mai scrie pe forum. Da, rabdarea, ca la cum decurge viata acum nu mai ai timp de nimic altceva decat de munca, dar sa mai asculti muzica. Probabil ca de aceea era muzica anilor '80 buna ca oamenii se grabeau mai incet, ca sa zic asa. Si eu fac parte din acea generatie si bineinteles ca-mi plac toate genurile si melodiile de atunci, n-are rost sa le mai insiram, dar parca acum mi se pare ca acea perioada a fost asa de scurta ca aproape nici nu ne-o mai amintim. Nu stiu cati din ziua de azi mai au cultura muzicala adevarata si sunt in stare sa "ingurgiteze" ceva din trecut. Nu stiu daca unui adolescent de 18 ani de azi sau chiar de 25 ii va place sa asculte una din melodiile de atunci, cand ei s-au nascut cu altfel de "muzica", mai mult show decat muzica, sau poate nu intelegem noi astia facuti mai de demult. Printre picaturi mi-am incropit si un site cu astfel de muzica, dar se pare ca nu se omara nimeni sa mai asculte asa ceva. Asta e, probabil ca trebuie sa ne modernizam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Şi nu crezi că un text normal, fără bold şi fără size 4, ar fi fost mai potrivit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi nu crezi că un text normal, fără bold şi fără size 4, ar fi fost mai potrivit?

 

 

Daca deranjeaza ca sunt literele prea mari sterge-l da' noi astia mai "tineri" ca matale nu prea mai vedem asa ca la 'spe ani .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi nu crezi că un text normal, fără bold şi fără size 4, ar fi fost mai potrivit?

 

@harald ... nu inteleg cu ce te-ar deranja ... fara nici o suparare :crazy:

 

On-topic : Si eu ascult muzica din anii 80' dar doar metal si rock ... Metallica , Iron Maiden si altele ... In anii '80 s-a scris cea mai buna muzica a formatiei Metallica si Iron Maiden parerea mea ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×