Sari la conținut
Forum Roportal
tily

-Adevarata casa a domnului este .....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

-Credeti ca o fi biserica?

-Ati vazut vreodata ca vre-un om bolnav sa fie vindecat in biserica?

-Stiti care este locul in care Dumnezeu face zilnic minuni ....?

Spitalul !!!

-Nu biserica ... ci spitalul ... aici pe langa medic ... Dumnezeu are de spus ultimul cuvant!

-De ce in Spital si nu in Biserica?

-Caci Dumnezeu ajuta mai ales acolo unde sunt aplicate legile lui (adica stiinta) .... si in spitale stiinta este foarte bine reprezentata pe toate palierele ... de la oameni supercalificati ...la tehnologii moderne si medicamente!

-.... numai acolo unde intervine stiinta oamenii care au venit bolnavi pot sa iasa sanatosi cu voia lui Dumnezeu!

-In biserica .. religia ... adica marea minciuna nu ajuta pe nimeni ... chiar daca unii naivi se roaga degeaba

-Desi sustine ca lucreaza cu Dumnezeu Preotul si Biserica nu e in stare sa ajute bolnavul ... in schimb vine sa ii dea ultima impartasanie ... ce cinic!.

-Vedeti un exemplu clar precum ca Dumnezeu iubeste stiinta si evolutia omului si nu mincinoasa religie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tily-soimos, ai deschis N topicuri pe tema asta!Am priceput; tu nu crezi in biserica,ok! este treaba ta!

Fa-ti mami un site si spune asta acolo cat vrei! Mie una,mi-ai fracturat creierii cu "stiinta" ta!

Legat de intrebarea ta,DA! am vazut minuni facute in urma rugaciunilor la biserica! Minuni medicale! eu sunt una dintre! :unknw:

si tu esti cumva un caz general sau o exceptie ?

Si esti tu sigur ca rugaciunile te-au vindecat si nu autosugestia ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa sti ca ,rigiditatea nu da nota de inteligenta!

da,sunt sigura; credinta mea in Dzeu !

Da asta accept ... credinta ta te-a vindecat ... nu preotul si nici biserica... deci totusi autosugestia!

Dar e regula generala ?

Oare pe cei din spitale nu-i ajuta si credinta in Dumnezeu ?

Sau de crezut in Dumnezeu se poate numai in biserica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In biserica ar tre sa fie slujitorii Domnului! Corect? Daca ei fac asta corect sau nu, nu tu sau eu judecam!

De ce il amesteci pe D-zeu cu ce fac OAMENII in casa Lui? Nu te obliga nimeni sa mergi la biserica. Dar tu mergi acolo sa te rogi la Dzeu, nu la popi!

Nu mai judeca,nu esti in masura sa faci asta,crede-ma!

ce gresit judeci .... acelea nu sunt casele Domnului si nici ei nu sunt slujitorii Domnului .... biserica este o institutie care nu are nici o legatura cu Dumnezeu! Desi toata ziua vorbesc de El.

Dreptul de a judeca il am din nastere ... parintiim mei nu mi au ingradit prin religie dreptul de a judeca liber ... iar laceasta libertate o avem cu toti de la Dumnezeu ... asa ca nimeni nu ma poate impiedica sa judec !!!!!

Sigur ca pe toti ne ajuta credinta. Indiferent in ce loc ne aflam,daca te rogi din suflet,El te ajuta.

Atunci la ce mai avem nevoie de popi si biserica?

Separa credinta ta in Dzeu,de popi!

Asta si fac !

Si nu uita ca religia este o "arma" f puternica!

Nici din greseala nu este asa ... intre religie si Dumnezeu nu e absolut NICI o legatura!!!

Nu judeca pe Dzeu dupa faptele oamenilor!

Nici greseala asta nu o fac....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
-Credeti ca o fi biserica?

-Ati vazut vreodata ca vre-un om bolnav sa fie vindecat in biserica?

-Stiti care este locul in care Dumnezeu face zilnic minuni ....?

Spitalul !!!

-Nu biserica ... ci spitalul ... aici pe langa medic ... Dumnezeu are de spus ultimul cuvant!

-De ce in Spital si nu in Biserica?

-Caci Dumnezeu ajuta mai ales acolo unde sunt aplicate legile lui (adica stiinta) .... si in spitale stiinta este foarte bine reprezentata pe toate palierele ... de la oameni supercalificati ...la tehnologii moderne si medicamente!

-.... numai acolo unde intervine stiinta oamenii care au venit bolnavi pot sa iasa sanatosi cu voia lui Dumnezeu!

-In biserica .. religia ... adica marea minciuna nu ajuta pe nimeni ... chiar daca unii naivi se roaga degeaba

-Desi sustine ca lucreaza cu Dumnezeu Preotul si Biserica nu e in stare sa ajute bolnavul ... in schimb vine sa ii dea ultima impartasanie ... ce cinic!.

-Vedeti un exemplu clar precum ca Dumnezeu iubeste stiinta si evolutia omului si nu mincinoasa religie!

Pai daca ar fi sa acceptam ideea asta ... inseamna ca doctorii trebuie considerati ca mari preoti ...nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da asta accept ... credinta ta te-a vindecat ... nu preotul si nici biserica... deci totusi autosugestia!

Dar e regula generala ?

Oare pe cei din spitale nu-i ajuta si credinta in Dumnezeu ?

Sau de crezut in Dumnezeu se poate numai in biserica!

Primul vindecator este intr-adevar credinta. Dar ce parere ai ... Eu am o matusa care acum nu mai vede, in urma unor probleme cu vederea de-a lungul timpului. Dra cand merge la slujba, pe toata durata slujbei, in biserica VEDE! Dar numai pe durata slujbei. :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma refream la a judeca, nu la a gandi liber!

Eu m-am referit la puterea religiei in mana oamenilor!

 

tily,am o intrebare pe tine : unde l-ai descoperit pt prima data pe Dumnezeu?

La mine in suflet! ... niciodata in biserica!

 

Primul vindecator este intr-adevar credinta. Dar ce parere ai ... Eu am o matusa care acum nu mai vede, in urma unor probleme cu vederea de-a lungul timpului. Dra cand merge la slujba, pe toata durata slujbei, in biserica VEDE! Dar numai pe durata slujbei. :shout:

Ar fi bine sa faci mai multa publicitate ... statul nu se va supara, decat sa cheltuie atatea fonduri pentru sanatate si medicamentele pensionarilor ...mai bine ar organiza ca fiecare pensionar sa mearga obligatoriu la biserica .... astea sunt aproape gratis... ce economie si noroc pe romanii ca ii ajuta Dumnezeu si nu le mai trebuie asistenta medicala scumpa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La mine in suflet! ... niciodata in biserica!

Ar fi bine sa faci mai multa publicitate ... statul nu se va supara, decat sa cheltuie atatea fonduri pentru sanatate si medicamentele pensionarilor ...mai bine ar organiza ca fiecare pensionar sa mearga obligatoriu la biserica .... astea sunt aproape gratis... ce economie si noroc pe romanii ca ii ajuta Dumnezeu si nu le mai trebuie asistenta medicala scumpa!

 

Doamne, cum de nu ne-am gandit pana acum ?! :shout: Sa se infiinteze si o Casa de Asigurari Bisericesti, un sobor de ...medici care sa se roage in permanenta pentru sterilizarea instrumentarului si eventual niste saloane incapatoare in care sa se aplice terapii de grup dupa metoda Tanacu. :shout: Ieftin, eficient, garantat. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot spui ca nu exista legatura intre Dzeu si religile sau biserica! Pai... cum demonstrezi asta?

Mai relaxeaza-te si lasa xxx Sprite...ca ala spune pe bune! :shout:

Mai degraba ar trebui sa demonstrezi tu ca intre biserica si Dumnezeu e legatura ... eu nu dau doi bani nici pe coran si nici pe islam la fel cum nu dau nici pe alte religii... exercitul de logica cu Coranul a avut scopul de a-i trezi pe amatorii de "carti sfinte" sa afle ca a aparut una mai noua si ca nu are sens sa mai citezi din Biblie ...

Iar pe musulmani ii atac cu jihadul ... porunca din Coran care le legitimeaza dreptul de a ucide in numele Domnului de parca Allah le da lor dreptul de a judeca pe cine sa omoare si pe cine nu!

Iata legatura Alah=Coran=Jihad= Terorism este reala si nu se poate contesta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×