Sari la conținut
Forum Roportal
spider

ce atitudine ai in dragoste?

Evaluează acest topic

Vezi dragostea ca pe un joc de mai mult de doua persoane?  

31 membri au votat

  1. 1. Vezi dragostea ca pe un joc de mai mult de doua persoane?

    • Da
      12
    • Nu
      36


Postări Recomandate

Vezi dragostea ca pe un joc la care participa mai multe persoane sau iubesti fara sa astepti nimic in schimb?

 

Argumentati daca este posibil. :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai iubesc si astept ceva in schimb si anume sa fiu la randul meu iubita...dar la ce te referi mai exact cand intrebi daca vedem dragostea ca pe un joc?Daca te referi la faptul ca luam sentimentele in gluma si ne jucam cu cuvintele si faptele nu-mi place sa fac asta,pentru ca nu mi se pare corect fata de acea persoana si nici fata de mine...de ce sa ne amagim asa....dar dragostea poate fi si ca un joc pentru ca daca lucrurile sunt prea serioase devin monotone si trebuie sa exista si un pic de culoare intr-o relatie.A......si era sa uit....in iubire nu`si au locul mai mult de 2 persoane(ma refer la un anumit gen de iubire acuma).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:x unde e dragoste e nevoie de cel putin doua persoane la fel ca si intr-un joc sau o competitie. Cu acest sens a fost folosit cuvantul joc in intrebarea de mai sus. Pentru ca nu te poti juca de unul singur. Asta se numeste altfel de-acum :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu vad dragostea ca pe un joc sau ca pe o competitie....desi sa zicem ca ar fi unele puncte comune....si in iubire poti avea de pierdut sau de castigat.....la fel ca intr-un joc daca nu risti nu'castigi' ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oca hai sa o iau de la inceput................

 

Q: E nevoie in dragoste de cel putin doua persoane?

R: sigur ca da.

 

Q: e nevoie intr-un joc de cel putin 2 persoane?

R: da

 

 

Raspuns pentru Deea: Cuvantul joc folosit in intrebarea de mai sus descrie o activitate la care participa doua sau mai multe persoane, asa cum si intr-un joc participa doua sau mai multe persoane. Era o analogie si nu intrebam pe nimeni daca ia dragostea ca pe un joc sau nu.

 

Sper ca nu te-am ametit de tot acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:x)............ms spider....sunt mai grea de cap...ma prind mai greu dar si cand ma prind ma tin bine :pee...scuze ca te-am stresat ca nu am inteles despre ce e vb de la inceput:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei lasa micuto...noi sa fim sanatoase :dee nu m-ai stresat deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ai facut micuta.......imi place ......incepem sa ne apropiem sufleteste una de alta:))))))....vad ca numai noi doua vb aici.....imi place caestia asta...a devenit ceva intim :x)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te, te, te - eu daca miaun ceva pe aici se chiama ca nu mai e intim sau ca imi var mustatile pe unde nu imi fierbe oala (cu lapte, evident) :x

 

Spideruta, hai sa punem in chestionar ideea de joc de mai mult decat 2 persoane- stil triunghi conjugal sau altceva :x . Mai e dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

BTW de usurinta ta de a intelege lumea din jur Deea, nu cred ca esti incuiata. Raspunsurile tale mai mult decat pertinente in cadrul subiectelor de pe roportal au dovedit-o. :x

 

 

 

mhmmmm CAT...smart girl..... :dee you've got it. Now...come bacca please and vote it!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×