Sari la conținut
Forum Roportal
angela b

Proteza de gamba modulara

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna !

 

 

Ma numesc Angelica , am 39 de ani si din ianuarie locuiesc in Bucuresti la logodnicul meu . Am nevoie mare de un sfat - de un ajutor din partea voastra , daca binenteles vreti si puteti sa ma ajutati :

M-am nascut paralizata de la mijloc in jos, diagnosticul bolii mele este Spina Bifida , Meningocel operat la 9 zile dupa nastere . Merg in carje si ghete ortopedice si binenteles ca nu pot sa merg pe o distanta mai mare decat daca sunt dusa in carucior de invalizi . Problema mea mare incepe de fapt de aici - si anume ca la gamba dreapta am facut o rana urata de la ghetele ortopedice ; o rana cu care trag de mai bine de 20 de ani . Aceasta s-a agravat asa de tare ca am facut osteoporoza , imi curge puroi tot timpul , fac febra , si numai pot sa calc in picior deloc fara sa am dureri foarte mari . Am fost internata la spitalul de orthopedie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ufffff fato. prea multe necazuri pentru o singura viata, sincer te inteleg f. bine, cunoscand situatia asta. se pare ca la gamba ai facut o necroza rea si trebuie musai inlaturata. financiar nu pot sa-ti fiu de folos. am dorit insa sa te asigur ca sunt aproape de suferinta ta. Angelico fi tare, nu dispera. gasesti si aici o gramada de prieteni cu care poti oricand vorbi. e mare lucru. sanatate multa! ... cu afectiune, puiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: offf cum a zis si puiut e greu ...cuvintele in asemenea situatii sunt pe prisos ..sfatul meu e inainte de toate sa-ti intorci fata daca nu esti deja acolo catre Divinitate ..doar Dumnezeu te poate ajuta si oameni buni care fac lucrarea Lui .....mi se indoie sufletul de suferinta ta si atunci cand vad oamenii in suferinta ...sincer nu te pot ajuta decat cu sfaturi si vorbe bune care nu fac decat sa te tina optimista si increzatoare ...o sa ma rog pentru tine si alinarea suferintelor tale ....roagate neincetat ....si vorbe cu dna mayama sa vezi ce pacate iti tragi pentru a putea obtine mai usor iertarea lor si a nu mai suferi asa ingrozitor .....fii tare si puteri si in credinta ...Dumnezeu sa te ajute si sa te binecuvinteze !

 

:flowers:

 

a ca mi-am amintit ....incearca sa prezinti cazul tau la filiala de cruce rosie din sectorul tau sau la sediul central al CRR din bucuresti

 

adresa e : www.crucearosie.ro si de acolo iti iei contactele ..cauta pe net toate fundatiile ...vezi si fundatia lui prigoana ...vezi ce finantari acorda statul ....pot doar sa imi imaginez suferint ta ...dar trebuie sa treci peste si sa te informezi pentru ca e f greu in ziua de azi ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult puiut si master mind , pentru incurajari si pentru ca va rugati pentru mine . Am mare nevoie de ajutorul lui Dumnezeu in problemele grele pe care le am in viata , si sunt apsolut convinsa ca Dumnezeu ma va ajuta sa ies cumva din toate aceste probleme grele . Am mare incredere in ajutorul Lui si in ajutorul oamenilor , tocmai de aceea cer ajutor si cred ca va venii candva de undeva acest ajutor . Va multumesc inca odata si va doresc tot binele din lume . Dumnezeu sa va binecuvinteze . Va pup , pa .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea cumva incerca sa vorbesti cu cineva din strainatate? Din cate stiu exista foarte multe forumuri prin intermediul carora te poti adresa unor medici...da ar costa must asa ceva...dar poate au ceva solutii sa nu iti amputeze piciorul...sper sa reusesti...Am auzit zilele acestea niste vorbe care mi-au placut "Dumnezeu cand inchide o usa, deschide un geam"...poate la toate acele usi inchise exista cate un geam deschis care trebuie doar gasit.

 

Ily

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc mult ptr sfat dar nu cunosc pe nimeni in strainatate unde asi putea sa ma adresez. Tot ce pot sa fac este sa ma rog si sa astept ajutorul lui Dumnezeu de undeva , asa cum ai spus si tu poate niste ferestre deschise . Iti doresc o duminica frumoasa , te pup pa .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau ca esti in situatia asta, dar cu siguranta nu de compatimire ai nevoie acum!

Incearca sa te adresezi lui Silviu Prigoana, din cate stiu are o fundatie, sau cam asa ceva, care ofera sprijin pt protezare. Poti sa-l contactezi la adresa de mail sprigoana@yahoo.com sau pe site la http://www.prigoana.ro/ , expune-i problema si... poate gasesti rezolvarea.

Sanatate multa si succes! :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc EMMAL ptr adresa pe care mi-ai dat-o , intru chear acuma in saitul lui si am sa-i scriu si un e-mail . Ai dreptate nu de compatimiri am nevoie ci de ajutor dar habar nu ai cat de mult ma ajutati cu totii chear si cu compatimirile , nu mai spun de sfaturi si simplu fapt ca sunteti langa mine . Iti multumesc mult si sper sa primesc un raspuns pozitiv de acolo . Te pup , pa .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×