Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Menstruaţia cu toate problemele ei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

orgametrilul, e incercata faza? :P

 

si inca ceva in perioada in care "amani" esti "protejata"?

 

de la jasmine nu aia vut pb pe urma?

 

sorry de atatea intrebari :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
orgametrilul, e incercata faza? :P

 

si inca ceva in perioada in care "amani" esti "protejata"?

 

de la jasmine nu aia vut pb pe urma?

 

sorry de atatea intrebari :)

 

 

nu am avut nici o problema. Eu am si anumite probleme de sanatate care imi interzic sa iau anticonceptionale pe termen lung. Nu s'a dereglat nimic, nu mi'a fost rau. NU esti protejata. Daca nu le iei dupa cum spune prospectul... parca din prima zi a menstruatiei la inceput nu au afect anticonceptional... nu fac decat sa intarzie menstruatia. atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai da, dar din moment ce o intarzie (adica perioada infertila) pe perioada aia cum sunt, fertila, nefertila? adica sanse de bebe? :P

 

 

sanse de bebe sunt .... 90%...repet... daca anticonceptionalele nu sunt luate comform prospectului , adica folia inceputa cum scrie acolo.... NU esti protejata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mersi frumos :flowers:

 

ramane intrebarea cu orgametril

 

 

in ceea ce priveste intrebarea cu orgametrilul, este probat tot ce ti-am spus. ti-am dat indicatiile pe care le-am urmat eu. dar fiecare dintre noi are propriul organism, iar eu nu sunt medic... citeste insa prospectul...mai intereseaza-te si pe internet despre orgametril(eu asa am facut) si apoi, o poti intreba si pe farmacista. succes si multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diana, in urma cu o luna am pus si eu aceeasi intrebare aici ( vezi tema "Programare ciclu menstrual" ) .

Am fost la medic mi-a prescris anticonceptionale , si e totul in regula . Cred ca ar trebui sa mergi totusi pe o recomandare medicala , nu pe sfaturile noastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am luat orgametril. totul e ok si am intrebat in prealabil si un medic ginecolog . a zis ca nu e de acord dar ca pe termen scurt nu are efecte adverse. cel mult poate aparea o dereglare a ciclului menstrual pt o luna, 2.

 

multumesc de ajutor :*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca mai exista un topic asemanator, eu una nu l'am vazut.

Problema mea e urmatoarea... in perioada menstruatiei, am niste dureri cumplite de burta, nu trece cu nici un calmant, abia ma linistesc putin cu injectie (2 fiole algocalmin). La asta se adauga greturi, diaree, dureri de muschi. Imi este foarte rau si de multe ori nici nu pot lucra. Am incercat si ceaiuri, sticla cu apa calda imi face mai mult rau, cand o pun pe burta imi vina sa urlu.... Care are ceva idei cum sa ma simt mai bine... rog sa imi spuna!!!

 

Multumesc

ancutza trebuie sa mergi la un ginecolog sa iti faca un profil hormonal in baza careia it va prescrie u8n tratament cu progesteron, din cauza cadentei de progesteron apar durerile menstruale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine durerile au trecut cu anticonceptionale.

Si eu ma tavaleam pe jos de durere (plus toate simptomele adiacente - voma, diaree) si luam cite 2 agocalmine odata chiar de mai multe ori pe zii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×