Sari la conținut
Forum Roportal
Anca/Maria

Menstruaţia cu toate problemele ei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu daca mai exista un topic asemanator, eu una nu l'am vazut.

Problema mea e urmatoarea... in perioada menstruatiei, am niste dureri cumplite de burta, nu trece cu nici un calmant, abia ma linistesc putin cu injectie (2 fiole algocalmin). La asta se adauga greturi, diaree, dureri de muschi. Imi este foarte rau si de multe ori nici nu pot lucra. Am incercat si ceaiuri, sticla cu apa calda imi face mai mult rau, cand o pun pe burta imi vina sa urlu.... Care are ceva idei cum sa ma simt mai bine... rog sa imi spuna!!!

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca mai exista un topic asemanator, eu una nu l'am vazut.

Problema mea e urmatoarea... in perioada menstruatiei, am niste dureri cumplite de burta, nu trece cu nici un calmant, abia ma linistesc putin cu injectie (2 fiole algocalmin). La asta se adauga greturi, diaree, dureri de muschi. Imi este foarte rau si de multe ori nici nu pot lucra. Am incercat si ceaiuri, sticla cu apa calda imi face mai mult rau, cand o pun pe burta imi vina sa urlu.... Care are ceva idei cum sa ma simt mai bine... rog sa imi spuna!!!

 

Multumesc

 

 

 

 

Si eu am avut dureri si crampe mari de la prima si pana la ultimul ciclu !!!

 

Chiar cu cateva zile inainte sa-mi vina dar scadea intensitatea durerilor cum trecea timpul spre a 7-a zi !!!

 

Cand am luat si anticonceptionale, am avut niste migrene de ma tavaleam pe jos !!!

 

Zvicnea capul, nu puteam sa merg pe picoare doar ma taream pe jos ca ma durea mai tare capul daca-l tineam sus.

 

Un mare blestem a fost pe mine aceasta perioada al lunii.

 

In Elvetia pe un timp mi-a nimerit un doctor niste tablete dar s-au retras din vanzare !!!

 

Acum in State vad niste cutii la farmacie insa nu m-am uitat cu atentie cum se numesc si nu cunosc pe nimeni sa le foloseasca. Trebuie sa fie ceva ca deja stiinta e destul de avansata pentru toate durerile !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

caderi de calciu faci? daca da, cu o saptamana inainte de venirea menstruatiei, ia calciu cu vit D3. pastile (exact asa se numesc) sau praf de la firma additiva (exact asa scrie pe ele calciu+D3). bafta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce as putea sa iau.... pentru ca ... am incercat toate calmantele ce se dadeau fara si cu reteta... nu au nici un efect... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce as putea sa iau.... pentru ca ... am incercat toate calmantele ce se dadeau fara si cu reteta... nu au nici un efect... :)

eu nu vorbesc de calmante. vorbesc de un calciu cu D-uri, preventiv. durerile musculare apar de la scaderea nivelului de calciu din organism. in perioada de menstruatie, majoritatea femeilor pierd calciu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu vorbesc de calmante. vorbesc de un calciu cu D-uri, preventiv. durerile musculare apar de la scaderea nivelului de calciu din organism. in perioada de menstruatie, majoritatea femeilor pierd calciu. :)

 

 

scz flori de camp, nu vazusem postul tau, cred ca am postat de o data... da, multumesc pt sfat, asta chiar am sa incerc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scz flori de camp, nu vazusem postul tau, cred ca am postat de o data... da, multumesc pt sfat, asta chiar am sa incerc

eu am crezut ca l-ai citit :) de aceea am insistat :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ancutza..dar la un ginecolog ai fost?? Stiu ca tu ai si o problema de sanatate, poate fi si asta una din cauze?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ancutza..dar la un ginecolog ai fost?? Stiu ca tu ai si o problema de sanatate, poate fi si asta una din cauze?

 

 

am fost ... si cica e totul in regula.... :) de mica tot asa patesc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am fost ... si cica e totul in regula.... :) de mica tot asa patesc....

 

 

 

Asa-mi spuneau si mie doctorii in RO, anul trecut m-au diagozat ca sint anemica !!! iau Vitamina B-12 forte pe reteta, pentru restul vietii mele !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×