Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Romania trece la ora de iarna

Postări Recomandate

In noaptea de sambata spre duminica, Romania trece la ora oficiala de iarna, informeaza Institutul Astronomic din cadrul Academiei Romane. Astfel, ora 4 devine ora 3, duminica fiind cea mai lunga zi din an, cu 25 de ore. Romania va reveni la ora fusului 2, adica diferenta dintre ora Romaniei si Timpul Universal (GMT) va fi din nou de 2 ore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit am gasit! stiam eu ca se schimba ora, dar in fiecare an parca sunt batuta in cap! nu-mi pot da seama cum se face!!!! bine ca am gasit aici informatia, ca de altfel nu stiu de unde as fi aflat!.... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut hestia, bine ai venit.

 

Ma bucur ca a folosit cuiva informatia.

Si eu citeam presa si am aflat cu surprindere vestea. Cu toate ca in fiecare an e la fel (in ultima duminica din Octombrie) de fiecare data sunt luat pe nepregatite.

Oricum imi place schimbarea. Vom dormi mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, roportal! uite un om destept care mai citeste presa! pe mine nu prea ma atrage! dar m-am convins ca foloseste si gramada aia de hartie subtire la ceva!!! :x)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa nu mai vorbim despre bietii copacei taiati in acest scop.

 

 

Apropo de trecerea asta la ora de iarna - eu cel putin 1 saptamana o sa fiu complet zapacita. Nu ca nu as fi si in mod normal, sa spunem ca voi fi mai zapacita decat de obicei :x :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×