Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut! Sunteti foarte norocosi in Romania: anual se organizeaza un festival de origami.

http://www.ong.ro/ong/actor/origamith.htm

 

Aveti dreptate in ceea ce priveste ca este o arta extraordinara. Nu mi-au iesit bani, pentru ca nu am incercat inca, dar nimic nu este imposibil. Ma incanta sa fac diverse lucruri, insa uneori imi pare rau sa ma despart de ele.

Pa.

Editat de nellyana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna...eu sunt noua pe aici...am vazut discutiile voastre...si m-ar interesa si pe mine foarte mult cartea aceea... credeti k poate unul dintre voi sa mi-o trimita si mie?:yes: as fi foarte recunoscatoare... multumesc anticipat. adresa mea de mail este lethalbeauty@gmail.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da...si eu v-am descoperit de curand si mi-as dori si eu f mult acea carticica....am cautat peste tot si n-am gasit...poate se mai uita aici cineva si mi-o trimite si mie pe silvia_chiric@yahoo.com. Multumesc frumos!

Si as vrea sa stiu...se fac cursuri de origami in romania,in bucuresti???Sunt incepatoare rau,insa imi place si as vrea sa invat...Thanks again!!!Sper sa primesc si raspuns back! :doh: :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa intru pe link-ul de la tine dar nu merge , poate doar la mine.....am uat si pe bucatele dar tot nu gasec...ai cumva un id de mess sa vorbim mai multe...id-ul meu e origami_land@yahoo.com...poate tinem legatura si imi dai mai multe detalii depsre festivalul de care ziceai...pa pa

Salut! Sunteti foarte norocosi in Romania: anual se organizeaza un festival de origami.

http://www.ong.ro/ong/actor/origamith.htm

 

Aveti dreptate in ceea ce priveste ca este o arta extraordinara. Nu mi-au iesit bani, pentru ca nu am incercat inca, dar nimic nu este imposibil. Ma incanta sa fac diverse lucruri, insa uneori imi pare rau sa ma despart de ele.

Pa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
origami_nicole Trimis May 4 2006, 10:57 AM Am incercat sa intru pe link-ul de la tine dar nu merge , poate doar la mine.....am uat si pe bucatele dar tot nu gasec...ai cumva un id de mess sa vorbim mai multe...id-ul meu e origami_land@yahoo.com...poate tinem legatura si imi dai mai multe detalii depsre festivalul de care ziceai...pa pa

 

Cer scuze, nu am mai intrat de ceva vreme pe aici...

Intr-adevar, nu se mai vizualizeaza. V-am expediat un mesaj, sper sa-mi raspundeti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. Eu sunt Alina, si ma bucur ca am gasit acest forum. M-am apucat si eu de Origami (daca pot sa zic asa) de curand, am facut si eu cateva incercari timide (in general animale sau obiecte decorative); am inceput pe foaie alba, sa vad ce iese, apoi am incercat sa o si pictez, si acum vreau sa imi iau niste hartie colorata. As vrea sa stiu si eu, daca are cineva idee, unde gasesc hartie speciala pentru asa ceva; mi-ar placea sa puna fiecare care a incercat poze cu ce a reusit, sa comparam, sa ne dam sfaturi, etc, mai ales ca printre noi mi se pare ca sunt si persoane cu adevarat pricepute.

pe curand, alina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am obtinut primii bani din origami :tease: : am confectionat ilustrate cu elemente de origami si mizuhiki si le-am expus la expozitia Ax-Art2006 impreuna cu lucrarile grupului Maneki Neko, din care fac parte acuma. Am vandut o ilustrata si am daruit doua. :crazy: Anexez cateva fotografii.

69d6bf27445bt.jpg 1dc19d73eae4.jpg

4851e2b302f6t.jpg d185d09adf68t.jpg 057beb92de9ct.jpg c946a1c458b5t.jpg f2e7c80e57d4t.jpg a04c480b33a1t.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alina:)

de obicei folosesc hartie colorata A4.

Se mai vand la noi seturi speciale pentru lucrul manual cu copiii. Eu o prefer pe cea de la Combinatul Poligrafic din CHisinau, dar verific de fiecare data pentru ca cea colorata doar pe o parte uneori are niste nuante de iti vine sa fugi. De curand au scos un set capsat, colorata pe ambele parti. NU e rea, dar in comparatie cu Ballete, Classic sau Kascade cedeaza usor, desi, iarasi, depinde pentru ce anume o folosesti. Imi convine pentru ca are o nuanta de verde inchis, culoare care s-a dovedit ca nu e asa de usor de gasit. Mai obisnuiesc sa folosesc hartie pentru ambalarea cadourilor, dar sa stii ca se observa liniile de pliere, adica ramane o urma alba pe desen dupa ce ai executat pliul. Am descoperit saptamana aceasta un magazinas care vinde hartie nemteasca. Au si creponata, si colorata (pe amble parti aceeasi culoare), chiar si transparenta. Intrebarea cea din toate timpurile e cat costa. Din pacate, uneori iti usureaza buzunarul simtitor, dar cand iti place ceva cu adevarat gasesti o solutie. :tease: :crazy: Cat pe ce sa uit: Ieri, la acest magazin (se numeste "Azur art boutique" si se afla vizavi de Ambasada Romaniei pe str.Bucuresti, la nr.73/1), se asteptau sa primeasca o partida de hartie pentru origami. NU a fost sa fie, dar comanda e facuta, hartia e pe drum deja de doua saptamani, deci azi sau maine ar trebui sa ajunga. :lol:

Editat de nellyana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si, daca tot sunt pe aici, va arat penultima mea lucrare - "Fereastra Anei". E pentru mama-soacra, sa-i indulceasca zilele de convalescenta, pentru ca si-a fracturat un brat de curand si e trista ca nu poate prasi in gradina. :tease:

fc003ceedf73t.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow....sunt impresionata! In primul rand felicitari pentru realizarile tale, sunt cu adevarat deosebite, trebuie sa fii foarte mandra de ele! In al doilea rand, multumesc pentru raspunsuri, o sa imi iau si eu niste hartie colorata, sa vad ce gasesc. eh, ce pot sa spun, animalutele mele din hartie par neinsemnate pe langa ce am vazut aici, :suicide: dar, lucrez, nu ma dau batuta! :wacko: multumesc inca o data si felicitari!

alina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×