Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cati dintre voi ati incercat macar o data sa faceti un model de origami?V-a place sau nu sa faceti origami?Se pot castiga bani din asta?Sunteti sau cunoasteti oameni experti in aceasta "arta"?Va astept sa va spuneti parerile despre acest subiect ce nu a fost dezbatut pana acum... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

::x: sa fiu sincer nu stiu sa fac avioane,dar stiu sa fac vapoare.

Am vizitat galeria si vad ca sunt foarte talentati unii.pacat ca nu arata cum se fac asemenea minunatii (sau n-am stiu eu sa caut :? ).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi RoPortal,sunt exact genul de site-uri pe care le-am cautat si aseara dar nu le-am gasit.Cine mai gaseste astfel de site-uri sa le posteze aici.

 

pe.sa.:RoPortal,a inceput intre timp sa te intereseze origami? :winca:

 

am incercat sa fac broasca,am omorat hartia (rau de tot! :x ),dar am reusit!!! =de> N-am mai facut origami din clasa a 3-a iar acum sunt in a 7-a :o Am o singura problema cu broasca:sare in spate,nu in fata ::x: :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata nu m-am priceput la asa ceva... prin generala ma invatase colega de banca sa fac un vaporas.. am reusit dupa multe incercari si nervi cat cuprinde...

Dupa ce am vazut imaginile de pe site, ma intreb cum pot avea unii atata talent :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei, nepturion, imi place noul tau avatar. :x

 

Legat de origami, eu cred ca ai putea sa faci bani daca ai lua legatura cu firmele de catering, cele care se ocupa cu decoratiuni si etc, desi nu sunt sigura ce sume ar putea sa iti iasa. Origami pot fi folosite pentru a orna diferitele mese festive, nunti, revelioane etc.

 

Si ca o alta idee, eu am fost placut surpinsa atunci cand la un hotel din Romania, in camera, ep pat, prosoapele erau facute in forma de lebada, ceea ce demonstreaza ca origami poate avea intrebuintari mai largi :x

 

Pe de alta parte, aveam mai demult decupat dintr-o revista straina un model de lotus, care mi-a placut foarte mult si pe care il stiam face. De atunci nu am mai fost tentata de aceasta arta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da e super, am facut la Colegiu si mi-a placut, imi plac lucrurile migaloase, am multa rabdare si imaginatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×