Sari la conținut
Forum Roportal
adrian sm

Ciobanesc Caucazian

Postări Recomandate

am un caucazian de 1an si 6 luni, femela, care refuza sa manance hrana uscata.Daca poate cineva sa mi dea un sfat . :cry:

 

nu stiu daca este un sfat, dar incearca sa dai de mancare cainelui tau in prezenta unui alt caine care nu refuza astfel de hrana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar alt tip de hrana mananca?! Al meu catel(de exemplu) mai mult de 3 zile nu mananca hrana uscata, dupaia daca nu il "servesc" cu mancare "de casa" nu mai mananca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

nu stiu daca este un sfat, dar incearca sa dai de mancare cainelui tau in prezenta unui alt caine care nu refuza astfel de hrana

merci pt sfat dar tocmai si asta e o problema .Mai am un catelus[rasa shitzu]care la fel ca si caucazianul nu mananca ,ar vrea numai mancare gatita sau ce mancam noi :)

 

Dar alt tip de hrana mananca?! Al meu catel(de exemplu) mai mult de 3 zile nu mananca hrana uscata, dupaia daca nu il "servesc" cu mancare "de casa" nu mai mananca.

pai da dar din mancarea gatita nu isi ia necesarul de vitamine...si apoi nu prea avem timp sa gatim nici pt noi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate nu ii place tocmai pentru ca e uscata. si a mea face din cand in cand nazuri la bobite. incearca sa ii faci o supa (chiar si din plic), si sa le inmoi. le pui cat e supa calda, se vor inmuia si umfla de la lichid. cand se racesc suficient, da-i-le sa vezi daca accepta asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce marca de mancare ii dai?

cred ca este corect fata de toata lumea sa ma prezint : ma numesc gigi ionascu si sunt directorul de vanzari la o firma de distributie de hrana uscata produsa in romania . pt animale de companie . nu incerc sa fac reclama si nu recomand produsele pe care firma unde lucrez le comercializeaza desi ar fi firesc sa fac acest lucru. dar sfatuiesc pe toata lumea sa incerce hrana uscata pt hrana animalelor pe care le detin. este f comod si animalutul primeste tot ce are nevoie chiar daca existe reticente din partea noastra. poate exista factorul "pret" dar cel privind rezultatele conteaza. vin acum de le o expozitie canina de la c-ta.cinstit merita sa vezi animalutele in concurs ,merita sa vezi bucuria celor care pregatasc aceste animalute.

in final ... analizati urmatorul aspect:ochi cainelui care privesc spre cei ai stapanului(desi suna foarte urat aceasta exprimare)merita tot efortul nostru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar ce marca de mancare ii dai?

pana la 1 an i-am dat Acana amestecat cu conserva altfel nu vroia sa manance,apoi am incercat cam toate felurile de mancare uscata sa vedem care i ar place dar nu le vrea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acana ii o firma buna.. Eukanuba ai incercat? royal canin, purina pro plan, happydog etc. ?

Daca ai incercat si nu-i plac, trebuie sa fie ceva! poate ca nu are pofta de mancare, du-l la medic si sa-i dea ceva vitamine, exista ceva pastile care din cate am inteles(le-am dat si eu unui caine de-al meu care nu avea pofta de mancare, dar acum, linge oala!) numite ProVite. Incerca si sa ne spui cum reactioneaza. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×