Sari la conținut
Forum Roportal
:x

"master" sau "slave" intr-o relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmmm! Ia sa ma gandesc: Pai sunt...slave! De ce? :crazy:

1. Imi place sa-i ciugulesc din palma.

2. M-a invatat o groaza de chestii, pentru ca desi am 21 de ani (de scoala!!!) si credeam ca stiu (aproape) totul, am aflat - si asta imediat dupa ce m-am mutat cu ea - niste chestii absolut minore si inofensive:

a) Cat trebuie sa beau. Asat in cazul in care pot sa beau...

b) La ce ora maxima pot (spera) sa vin acasa.

c) Trecutul verbelor. De exemplu propozitia: "Imi plac femeile" este gresita! Corect este: "Mi-au placut femeile!" Idem pentru: "Ies cu prietenii!" O colega doreste sa o conduc acasa" etc.

3. Este o fata complet nepretentioasa. De cate ori nu am rugat-o sa isi exprime dorintele, dar...nu a vrut pentru ca este foarte foarte modesta! Nu imi aduc aminte decat de trei dorinte ale ei: un apartament, o casa de vacanta si o masina. In rest, nu a cerut nimic niciodata! :stars:

mda... sa mai zica cineva , ca dragostea nu-i frumoasa !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca intr-o relatie perfecta alterneza... dar exista relatie perfecta?

in general, ala care e mai indragostit e de regula 'slave'...celalalt profita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva spunea ca e un subiect ciudat. Nu e deloc, e doar un subiect nou care nu prea a fost abordat in Romania. E ciudat pentru cei care nu au informatiile necesare, care raporteaza totul la sistemul lor de valori. Desi credem ca in Romania nu mai exista raporturi "master-slave", ele exista mai mult decat ne imaginam, numai ca nu le constientizam sau nu le numim asa. Uneori le numim casataorie, alteori parteneriat, ma refer doar acolo unde intr-adevar exista astfel de raport (real, neconstientizat si neconsimtit, dar constrans de circumstante).

Subiectul propus se referea de fapt la relatia constienta "master-slave", care consta intr-o relatie consimtita si in care fiecare are rolul sau bine determinat si de obicei stabilit de comun acord. Trebuie inteles faptul ca nu toti simtim placerea si durerea in acelasi fel, in acelasi loc si cu aceasi intensitate. Nu toti ne gadilam, sau nu toti avem zonele erogene in aceleasi locuri. Unora le place sa sara cu parasuta, sa faca box, iar altii sa se flageleze, depinde de cantitatea de adrenalina. Vedem mereu asta in documentarele facute in Asia. De obicei Masterul trebuie sa asigure toate conditiile unui sclav, sa aiba grija de el, si sa stie pana unde sa mearga, sau unde sa se opreasca pentru a nu-i face rau sclavului. E o relatie in care amandoi partenerii sa se exploreze si sa satisfaca nevoile celuilalt. Chiar daca este deasupra intelegerii noastre, exista oameni care simt nevoia sa fie dominati, controlati, umiliti. Veti fi uimiti sa aflati ca exista tot mai multe Master-femei si Sclav-barbati, iar acestia de multe ori sunt barbati care au functii de raspundere si care trebuie sa comande, dar in intimitate prefera sa fie dominati, ca o refulare a activitatii lor zilnice. De obicei asta se numeste " Role playing".

Am inceput sa studiez fenomenul acum 10 ani si am fost uimit de cate lucruri interesante am aflat, incercand chiar sa-mi explorez posibilitatile. Exista o lupta teribila in interiorul mintii si trupului meu.

Astept comentarii sau intrebari.

Nu judec pe nimeni si nici nuvreau sa fiu judecat, vreau doar o discutie cu oameni openminded.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok Altrix, sa inteleg ca esti un sclav? :bataita:

 

nu-mi sta in caracter sa fiu un sclav! (nici macar in dragoste) :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici asa, nici asa, prefer egalitate (fara discriminari) :crazy:

intr-o relatie nu este chiar indicat sa existe cuvinte precum "master" sau "slave" sau superior si inferior.

Dumnezeu ne iubeste pe toti la fel, noi de ce sa nu facem acelasi lucru. La mine in familie nu exista nici master nici slave, exista doar iubire. :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tu iti doresti o femeie care sa-ti dea: :tease: :doh:

Eu imi doresc o femeie care sa-mi dea... picioare in gura. :cry: Glumesc desigur. Dar vorbesc serios. :flowers:

 

Nu. Si am niste argumente destul de solide pe care ma bazez cand afirm asta. :o: :cry:

Heidy are, cu siguranta, o personalitate prea puternica pentru a poza in sclava. :cry: Eu cred mai degraba, ca ea e cea care detine controlul. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu-mi sta in caracter sa fiu un sclav! (nici macar in dragoste) :cry:

 

 

nu sclav :cry: slav ceea ce e altuceva ...:tease: eu as vrea sa fii ...victor slav :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Heidy are, cu siguranta, o personalitate prea puternica pentru a poza in sclava. :tease: Eu cred mai degraba, ca ea e cea care detine controlul. :cry:

 

Nu paria pe asta. Personalitatea din viaţa reală e adesea diferită de cea care se manifestă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×