Sari la conținut
Forum Roportal
:x

"master" sau "slave" intr-o relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce parere aveti despre acest subiect?

am intalnit cazuri cand, intr-o relatie, unul dintre parteneri accepta situatii penibile, anormale doar ca sa-si "satisfaca" jumatatea! un fel de ... "sacrificiu" dar ... facut doar de unul dintre ei!

credeti ca e normal asa ceva? ... credeti ca e fairplay ca unul sa faca si ceea ce, poate, ii displace iar ... celalat doar sa primeasca fara sa se intrebe daca partenerul sau este multumit de ceea ce se intampla?...

e normala asa zisa "sclavie" intr-o relatie dintre doi oameni?

Ti-e ti se pare normal?Mie unu nu......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti un sepctator al acestei scene nu e normal ,pt ca tu raportezi situatia la tine compari cu valorile tale ,cand esti implicat s-ar putea sa nu ti se para "sclavie".Cel care face" sacrificii"din propria initiativa nu are de ce sa se planga iar cel ce primeste i se pare normal daca in prealabil nu a existat o discutie pe aceasta tema

mi se pare interesant subiectul dar e nevoie de mai multa inf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca esti un spectator al acestei scene nu e normal, pt ca tu raportezi situatia la tine compari cu valorile tale ,cand esti implicat s-ar putea sa nu ti se para "sclavie".Cel care face" sacrificii"din propria initiativa nu are de ce sa se planga iar cel ce primeste i se pare normal daca in prealabil nu a existat o discutie pe aceasta tema.

Uneori e "sclavie" liber consimţită, există persoane care au realmente nevoie să se simtă abuzate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Master si slave sunt DVD-roamele de la mine din comp ..!!

Main(e) girlfriend

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca se refrea la faptul ca cineva intr'o relatie trebuie sa conduca, sa domine ca sa spun asa.... eu cred ca intr'o relatie trebuie la un moment dat sa alterneze aceasta "dominatie"... in folosul partenerilor...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uneori e "sclavie" liber consimţită, există persoane care au realmente nevoie să se simtă abuzate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si 'Master' si 'Slave' . Cred ca e vorba de echilibru, si unul si celalat ar trebui sa mentina echilibrul asta, daca ramane unul 'Master' pentru mai mult timp o ia urat acea relatie. O spun ca am patit-o, si am pierdut multe, insa nu chiar ff ulte ca de totusi sunt tanar inca, dar pentru cei mai avansati in varsta si responsabilitati cred ca e o problema. Ce sa mai zic, sa dai si sa dai si tot asa pana te saturi la un moment dat. Si sa primesti cred ca e cam la fel situatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×