Sari la conținut
Forum Roportal
puiu.t

calculator blocat la accesare internet / messenger

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un necaz. De cateva zile , calc se blocheaza pe yahoo messenger si pe internet. Asta cu o frecventa tot mai mare ( azi de cca. 40 ori). Nu isi revine decat prin restart. Acesta manifestare o patesc doar eu din toata reteaua. Semnalul imi trece print-un switch ce e la mine , alaturi. Ce as putea fi? switch-ul, sau placa de retea? Placa de retea e onboard si are driveri la zi. Cine-mi poate da un sfat, o idee de urmat , ii multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un necaz. De cateva zile , calc se blocheaza pe yahoo messenger si pe internet. Asta cu o frecventa tot mai mare ( azi de cca. 40 ori). Nu isi revine decat prin restart. Acesta manifestare o patesc doar eu din toata reteaua. Semnalul imi trece print-un switch ce e la mine , alaturi. Ce as putea fi? switch-ul, sau placa de retea? Placa de retea e onboard si are driveri la zi. Cine-mi poate da un sfat, o idee de urmat , ii multumesc

 

 

 

Curios... mi se intampla acelasi lucru: daca trag de pe net (in cazul meu cu bit lord) trage mai mult ca normal, iar cand intru pe pagini cu erplorer sau opera pur si simplu nu merge asa ca am instalat net framework si mozilla firefox iar acum vad ca imi merge brici sincer nu am mai intalnit asa ceva nu cunosc explicatia asa ca .... va rog.

 

Apropo legat de problema ta e posibil ca acest lucru sa se intample si daca cineva din retea care detine un program tip antihacker bunnn si unul de schimbat mac-ul la placa de retea (eventual detinind daca asa e la voi numai obtiunea retea fara net) ... Pur si simplu s-a decis sa iti foloseasca MAC-ul placii tale de retea si IP-ul pentru a beneficia de NET sau poate doar pt a face rau ... Mentionez ca in cazul acesta poate scade simtitor viteza de download si errorile vin garla. Sfat! vorbeste cu al mai mare de pe retea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba nu incerca sa reinstalezi Windows-ul.

Ce vers. de Y! Messenger folosesti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×