Sari la conținut
Forum Roportal
florry_4u

Cheia in biblie

Postări Recomandate

:doh: Cand am citit titlul mi-am zis "mama mama, cheia in Biblie" si m-am gandit la interpretarea Bibliei in mai multe chei, chestii interesante...

Si cand am vazut ca era vorba de ghicitul sau interpretarea viitorului... 8) .... florry, astea sunt abureli! Aiureli!... eu nu cred in asa ceva... la fel ca si masa de spiritism, si altele... N-o sa se intample nimic, stai linistita... ca daa e sa o luam asa se poate muri si de stres...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cheia e in cele 2 persoane. In Biblie scrie: "Cind doi se aduna in numele meu, Eu Sunt acolo". Adica, daca macar doi oameni se pun de acord sa faca sau sa afle ceva, functioneaza.

Foarte gresit, tu crezi ca Dumnezeu Isi da acordul la toate tampeniile astea?! Acolo se refera la a te aduna in numele lui Dumnezeu, pentru a-L glorifica, pentru a te ruga, pentru a... :doh:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
akm cateva zile un prieten mi a zis cum pot sa imi aflu viitorul: leg o cheie de biblie la mijlocul paginilor si la numar si marime si apoi o sustin 2 persoane la capete .chestia e ca asta chiar merge, desi am aflat k o sa mor in august. totusi azi s-au intamplat 2 chestii pe care noi le stiam din raspunsuri:

Nu te speria, o fi vorba despre august 2100 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti oamenii avem ''cumpene'' in viata,depinde de noi...si numai de noi...cum le trecem.Sa nu-ti spui niciodata ca asta a fost ultimul tren...

Majoritatea fenomenelor sunt aleatorii si impredictibile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu,te sfatuiesc sa schimbi biblia cu orice alta carte ca functioneaza la fel de bine cu diferenta ca nu faci un pacat la fel de mare!

:cry: Bai,tocmai cu biblia v-ati gasit?

Mori in ...corcodus! Depinde cum ai formulat intrebarea...

Auzi...mori..

Nu ne dai si noua niste bani imprumut? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
akm cateva zile un prieten mi a zis cum pot sa imi aflu viitorul: leg o cheie de biblie la mijlocul paginilor si la numar si marime si apoi o sustin 2 persoane la capete .chestia e ca asta chiar merge, desi am aflat k o sa mor in august. totusi azi s-au intamplat 2 chestii pe care noi le stiam din raspunsuri:

Ai aflat ca mori in august? :) Bine...dar in ce an? Asta nu ti s-a comunicat? :beee: Poate mori prin 2090 :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
akm cateva zile un prieten mi a zis cum pot sa imi aflu viitorul: leg o cheie de biblie la mijlocul paginilor si la numar si marime si apoi o sustin 2 persoane la capete .chestia e ca asta chiar merge, desi am aflat k o sa mor in august. totusi azi s-au intamplat 2 chestii pe care noi le stiam din raspunsuri:

florry_4u mai esti pe acolo, nu ne speria :dance3:

:spiteful:

Nu mania pe dumnezeu...chiar cu biblia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
florry_4u mai esti pe acolo, nu ne speria :dance3:

:spiteful:

Nu mania pe dumnezeu...chiar cu biblia...

 

Cheia in Biblie este............studiul ei!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×