Sari la conținut
Forum Roportal
florry_4u

Cheia in biblie

Postări Recomandate

akm cateva zile un prieten mi a zis cum pot sa imi aflu viitorul: leg o cheie de biblie la mijlocul paginilor si la numar si marime si apoi o sustin 2 persoane la capete .chestia e ca asta chiar merge, desi am aflat k o sa mor in august. totusi azi s-au intamplat 2 chestii pe care noi le stiam din raspunsuri:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
akm cateva zile un prieten mi a zis cum pot sa imi aflu viitorul: leg o cheie de biblie la mijlocul paginilor si la numar si marime si apoi o sustin 2 persoane la capete .chestia e ca asta chiar merge, desi am aflat k o sa mor in august. totusi azi s-au intamplat 2 chestii pe care noi le stiam din raspunsuri:

 

Se incadreaza la capitolul spiritism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astept cu sufletul la gura luna august.. Macar lasa si tu vorba sa vina cineva sa posteze daca ai murit sau nu...

Par tampita, dar cum poti sa te iei dupa astfel de prostii?!

Ce raspunsuri? Aveati intrebari la care ati primit raspuns? Din Biblie?! :o:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.chestia e ca asta chiar merge, desi am aflat k o sa mor in august. totusi azi s-au intamplat 2 chestii pe care noi le stiam din raspunsuri:

si cum ai aflat? asa pur si simplu? sub ce forma ti s-a transmis mesajul? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fsss...

 

Mistique e ca la spiritism. Stabilesti un cod pt DA si pentru NU , si se pun intrebari prin care se rapsunde cu DA si NU.

Si presupun ca si "plata" e aceeasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles fluturel :think: ... mie daca mi se intampla... sa aflu ca o sa mor luna viitoare... la naiba...muream ziua urmatoare de prea mult stres :( ... acum lasand gluma la o parte ... sa speram ca nu o sa se adevereasca faptul ca o sa mori in august :o:

si raman in continuare impotriva aflarii viitorului prin diverse mijloace ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
akm cateva zile un prieten mi a zis cum pot sa imi aflu viitorul: leg o cheie de biblie la mijlocul paginilor si la numar si marime si apoi o sustin 2 persoane la capete .chestia e ca asta chiar merge, desi am aflat k o sa mor in august. totusi azi s-au intamplat 2 chestii pe care noi le stiam din raspunsuri:

ok...daca nu te superi, imi spui si mie care sunt alea doua "chestii"?

considera totusi ca poate a fost si o pura intamplare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cheia e in cele 2 persoane. In Biblie scrie: "Cind doi se aduna in numele meu, Eu Sunt acolo". Adica, daca macar doi oameni se pun de acord sa faca sau sa afle ceva, functioneaza. Atita timp cit vrei ceva de unul singur, doar pentru tine, nu prea merge, e foarte greu, si merge doar pentru cazuri de reala necesitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×