Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce-ai face daca ai ramane paralizat? Ai mai putea sa zambesti? Ai mai putea sa traiesti in continuare? Ai avea puterea de a trece peste acest handicap major? Ai avea ganduri sinucigase?

 

in primul rand as deschide un topic ca asta :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cica nu iti dori prea mult ceva pentru ca s-ar putea sa se implineasca !!

Aşa i s-a

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce-ai face daca ai ramane paralizat? Ai mai putea sa zambesti? Ai mai putea sa traiesti in continuare? Ai avea puterea de a trece peste acest handicap major? Ai avea ganduri sinucigase?

Nu stiu de unde sau ce te-a determinat sa pui aceasta intrebare dar pot sa-ti spun ca este foarte greu sa primesti vestea ,dupa care daca esti un luptator si ti-e draga viata accepti situatia pt moment .Cu ajutorul celor dragi si a oamenilor de specialitate cauti solutii poate,poate cineva acolo sus te iubeste.Cunosc oameni care au luptat si au invis,unii in urma terapiei de lunga durata au inceput sa mearga iar altii s-au impacat cu ei si viata merge mai departe ,poti fi util si intr-un carut cu rotile .Vezi in alte state sunt echipe sportive formate din oameni cu handicap ,au familii,se iubesc,sunt absolut normali asa cum vad ei normalitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dak as primi vestea k sunt paralizata eu chiar cred k as incerca sa ma sinucid...dar poate cu timpul voi accepta situatia :blink:

 

Cica daca ai primi vestea, crede-ma o sa iti dai seama singura...

 

Doamne fereste, am vazut oameni la pat si nu e o situatie placuta.... Cred ca a-si sta toata ziua pe forum si a-si asculta tot timpul radio si m-asi uita la TV. Altceva mai bun nu prea ai ce face.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca as gasi puterea de a continua

sinuciderea e o dovada de lasitate

trebuie sa lupti pt. viata , asa cum este ea, cu bune si rele.............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la o asemenea intrebare , majoritatea roportalienilor care au raspuns s-au ridicat lejer la nivelul ei :think: :o:

 

brava pasaroi, brava roportalieni! voi faceti din roportal ceea ce este :soc: :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×