Sari la conținut
Forum Roportal
HUNTED

hackerii s-au pus pe doborat messenger?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Eee...multe site-uri am vazut la viata mea, iar cand credeam ca nimic nu ma mai poate surprinde a aparut asta. :o: Bine ca am aflat de el, altfel cine stie, imi pierdeam si eu viata datorita messenger-ului. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motivul pentru care serverele de la Yahoo au fost down a fost pentru intretinere si pentru a efectua niste teste impreuna cu cei de la MSN pe baza ultimei versiuni de Messenger care-ti permite sa vorbesti si cu cei din reteaua Microsoft.

 

Cat despre fel de fel de povesti referitoare la faptul ca hackerii s-au pus pe treaba si ca cer despagubiri e una dintre sutele de povesti si bancuri care-au circulat cat timp Yahoo era jos.

Erau si povesti de genul:

 

In an attempt to block Hezbolah terrorist communications, the Israeli Air Force have bombarded the servers of Yahoo Inc.

 

Voi ziceti hackeri...eu zic oameni cu bogata imaginatie.

 

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai auzit multe despre Yahoo! Messenger, dar pana la a spune ca ucide vieti! Penibil!

Acest doctor(dr. Catalin Tiliscan) care a semntat chestia aia cred ca are probleme grave.

 

Am impresia ca el da vina pentru faptul ca, copilul lui si-a ratat viata din cauza internetului. Si pe ce sa dea vina in primul rand? Pe messenger ca pe ala il vedea de fiecare data pe monitor cand intra la copilul lui in camera. Mai urmeaza sa afirme ca jocurile omoara vieti, forumurile omoara vieti, mailul omoara vieti, site-urile de stiri omoara vieti... etc.

Poate ar trebui sa zica si de doctori ca omoara vieti mai multe decat omoara fumatul si sida.

 

Trziti-va oameni! Doctorii omoara! :) Haideti sa la dam "uninstal"!

 

Foarte, foarte penibil!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum vrem, internetul este o chestie addictive. Spre exemplu, cred ca ne amintim cu totii (sau poate nu toti, eu unul insa sigur) de zilele cand net-cluburile imparteau o banda de 128kb la 10/15 computere, si practic browserul se tara, mai greu ca acasa cateodata.. Si stii care era bucuria pokemonilor? Mergea mIRC! Nu avea nevoie de banda larga, si se strecura. Rezumat: programele de chat si cele de sharing vor fi mereu la cautare si in topul utilizatorilor. Si messul vine incarcat cu eye-candy, adica emoticons, scurtaturi pentru emoticons, avatar modificabil, poza personala, audibles, IM Environments.... desigur, exista sanse mari ca unii sa fie atrasi de programelul asta.

Dar de aici si pana a blama chiar programul, e cale lunga. Mai bine ne uitam mai atent in creierul celor care il folosesc. Cu si fara mess, unii tot cretini raman. Am zis!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba copii mai bine nu va mai incurcati...stergeti messu pana nu va distruge viata complet sau pana nu va cad degetele....BUZZ AND DIE :) :spiteful: :spiteful: :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)) Buna idee. Stergeti messu. Formatati viata. Dati delete copiilor. Unerase la ultimele cheltuieli. Defrag la agenda de intalniri. Sigur.

 

Messu are si o latura utila. Cum s-a mai specificat pe-aici, faptul ca fix latura inutila e cea mai populara, e partea a doua. Si rockul e o muzica complexa; faptul ca apar headbangeri si ratati inseamna ca trebuie interzis genul??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×