Sari la conținut
Forum Roportal
deena

Things to do before you die...

Postări Recomandate

Cu totii avem ganduri si sperante ascunse ce tremura nerabdatoare in noi... vise ce umplu mica/ marea noastra imparatie ... si parca nu ne putem obisnui cu gandul ca o sa murim fara sa le traim ...deci pana sa cad in alte filosofii... enumerati aici lucrurile pe care ati vrea sa le faceti inainte sa muriti (inafara de familie, cariera, copii..) :yahoo:

 

here are a few of mines :

1. sa vad o aurora boreala (dar despre asta trebuie sa studiez mai mult... habar n-am cand apare una ..si..in fine..stiu doar ca mi-as dori sa privesc asa ceva)

2.sa-i zic tatalui meu ca il iubesc macar o data in viata mea...si a lui :D :spiteful:

3.sa tip pe un varf de munte :doh: (chiar daca nu ar fi corect pt bietele animale... :yahoo: )

4.sa am o matza salbatica mare si ochioasa numai a mea...

5.sa ma indragostesc in vama veche

 

 

va urma ... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sa vedem...

 

- imi doresc mult sa vad India

- vreau sa ma autodepasesc, sa scriu cartea acestei vieti mult mai bine decat am planuit inainte sa ma nasc :spiteful:

- sa nasc un copil sanatos, de care sa fiu mandra

- sa ma mut la curte cu cei dragi mie

- sa-mi indeplinesc o dorinta (sicret) pe care am tot amanat-o

...si cam atat deocamdata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau...

 

...sa mor cu cugetul si spiritul impacate, ca am facut ceva pentru toti ceilalti

...sa stiu ca am tinut fruntea mandra

...sa fi gasit un sistem care sa cred din toata inima ca ma mantuie...

...sa nu pot spune ca am cazut in plasa prostiei numita 'autodepasire'...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Let's see...

 

- As bate pe "cineva" rau de tot :doh: :D (cu sau fara "unelte")

 

Ok ok, lasand gluma la o parte, nu prea m-am gandit la asta, dar in principiu as vrea sa-i fac pe cei dragi fericiti :spiteful:.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa urlu de pe varful muntilor din Himalaya,dar n-am nici o sansa! :-

Si na' suna mizilic,dar n'am vazut Parisul inca,si m'o apucat asa o chestie....mi s'a pus pata sa vad Franta ! :o:

Ah,si vreau s'o vad pe sor'mea maritata :crazy: Muahhhh !!! Sa scap eu la camera ei din mansarda !!! :o:

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si na' suna mizilic,dar n'am vazut Parisul inca,si m'o apucat asa o chestie....mi s'a pus pata sa vad Franta ! :unknw:

 

Eu l-am vazut... e interesant sa-l vezi din avion noaptea pe la 10, l-am vazut si ziua... si... pana la urma mi-am dat seama ca locatia nu conteaza... oamenii conteaza.

 

Ce as vrea sa fac eu inainte de a muri?

Sa schimb lumea.... pentru inceput... apoi... mai vad eu... :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×