Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

canicula

Postări Recomandate

A venit vara si a inceput agitatia cu aceasta canicula. Logic, daca nu e problema cu ploaia, sa fie pericol de inundatii, e pericol de canicula. Toate ziarele pun titluri care de care mai metaforice, de exemplu "casele oamenilor au devenit niste cuptoare," "alerta: canicula," "cod galben," etc...

De ce sunt ziarele asa amatoare de senzational ieftin?

De ce sa nu profitam de canicula, cum ar fi sa luam o privire mai optimista asupra lucrurilor, de exemplu: PROFIT DE CANICULA CA SA-MI USUC CAT MAI MULTE RUFE IN GEAM!! :lol2:

Sau: CA SA IES DIN BAZIN DUPA CE AM INOTAT FARA SA DARDAI DE FRIG! :rot:

Sunt useri panicati de canicula?? Eu nu.

Sa zic 'asa ceva n-am mai vazut de cand sunt, asa o canicula' mi se pare ridicol si stupid. In fiecare vara e cald, de-aia iulie e luna lui Cuptor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...asa e omul nostru ...vai ce iarna ..ce frig ce ger ..iar vara ca nu mai poate de cald ...si in plus e un subiect foarte bun ...ca sa umpli 2-3 pagini de ziar fara sa te agiti prea mult ....sincer e senzational pentru cine citeste asemenea ziare....de mult timp prefere cartile in locul ziarelor si vremea care e in fiecare zi....:lol2: ...eu profit de canicula sa ma plimb ca nu e multa lume pe strada :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...asa e omul nostru ...vai ce iarna ..ce frig ce ger ..iar vara ca nu mai poate de cald ...si in plus e un subiect foarte bun ...ca sa umpli 2-3 pagini de ziar fara sa te agiti prea mult ....sincer e senzational pentru cine citeste asemenea ziare....de mult timp prefere cartile in locul ziarelor si vremea care e in fiecare zi....:lol2: ...eu profit de canicula sa ma plimb ca nu e multa lume pe strada :rot:

 

E adevarat , ziarele trebuie sa se vanda si fac apel la senzational. Daca nu exista acel senzational , il vor fabrica.

Insa problema nu este stirea in sine "canicula" ci faptul ca oamenii rezista din ce in ce mai greu la caldura anormala. Mai ales ca este doar inceputul si se pare ca de la an la an va fii din ce in ce mai greu.

Te gandesti ca nu dardai cand iesi din bazin ?? sau ca iti usuci rufele mai repede ??

Sa te vad ce o sa dardai de frica cand nu o sa mai apa de baut, dapai sa iti mai speli rufele.

Lasa detaliile momentan, urmareste imaginea de ansamblu !! E naspa rau de tot !! Si e doar inceputul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E adevarat , ziarele trebuie sa se vanda si fac apel la senzational. Daca nu exista acel senzational , il vor fabrica.

Insa problema nu este stirea in sine "canicula" ci faptul ca oamenii rezista din ce in ce mai greu la caldura anormala. Mai ales ca este doar inceputul si se pare ca de la an la an va fii din ce in ce mai greu.

Te gandesti ca nu dardai cand iesi din bazin ?? sau ca iti usuci rufele mai repede ??

Sa te vad ce o sa dardai de frica cand nu o sa mai apa de baut, dapai sa iti mai speli rufele.

Lasa detaliile momentan, urmareste imaginea de ansamblu !! E naspa rau de tot !! Si e doar inceputul.

da manu ai dreptate dar eu n-am vrut sa intru in detalii pentru ca exact cum zici si tu problema e in ansamblul nu vara asta nu vara viitoare ci peste 10-20 de veri....dar ziarele nu ridica problema la fileu ....ei vorbesc foarte mult de efect in loc sa vb de cauza....ceva de genul : bucuresteni va e cald ??? nu mai aruncati gunoaie pe jos ..... oltenilor va e cald ??? protejeati mediul si faceti-va fabricile sa fie ecologice ....chestiuni care se intampla in toata tara si din pacate nu numai la noi...dar la noi mai mult ca la altii ....adevarat previziunile sunt sumbre si nu neaparat ca nu v-a fii apa pentru ca sunt f multe modalitati de a obtine apa potabila din apa sarata dar problema este grava oricum pentru ca afecteaza hrana , afecteaza oamenii care si asa au o alimentatie proasta si nu au bani sa se protojeze ...cati dintre romani isi permit sa dea 3-4mil pe o pereche de ochelari de soare care sa nu le afecteze vederea...multi isi ia de la tarabe iar mai tarziu dau bani grei pe ochelari de vedere ..plus arsuri ale pielii ...plus probleme mari si grave pentru cardiaci ...pentru hipertensivi ....foarte multe ...dar de multe ori chiar nu mi se mai face mila pentru ca stiu ca tot omul a facut sa se ajunga aici .................chiar ar trebui sa citeasca aceste posturi cel de la religie cu noul mantuitor stiinta .......de spus ar fii multe de facut si mai multe ....fiecare incearca sa faca ce poate si sa se descurce ...numai bine si sa va fie bine !!!indiferent cum e vremea afara

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×