Sari la conținut
Forum Roportal
simplu

Ce este economia subterana?? (prost sa fii, noroc ca esti!)

Postări Recomandate

Incurajat de ultimele " stiri" eu as da urmatoarea definitie:

Ecomonia subterna =economiiile tinute la subsol (in beci/boxa!) printre borcanele cu muraturi.!! ::x:

Astept si alte sugestii!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incurajat de ultimele " stiri" eu as da urmatoarea definitie:

Ecomonia subterna =economiiile tinute la subsol (in beci/boxa!) printre borcanele cu muraturi.!! ::x:  

Astept si alte sugestii!!

 

Stii ce este culmea? Am vazut alaltaieri seara la stiri cum ca niste hoti au intrat intr-un beci sa fure niste muraturi dar au dat peste 3 miliarde de lei pe care i-au sterpelit. Vreme de citeva luni au trait regeste: costume Armani, calatorii intre orase numai cu taxi-ul, mincau numai la restaurant, etc. ::x: ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu stirea.

Cata minte trebuie sa ai sa ti atatia bani in boxa?

Sa fie bani din economia subterana?

Dar atunci nu mai chema politia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut stirea, dar mi se pare ca a tine o suma asa de mare intr-o pivnita este pura prostie. Din toate punctele de vedere.

Probabil asta e versiunea mai noua a sintagmei a tine banii la saltea sau a tine banii la ciorap.

 

Oare pe cand oameni care sa isi construiasca buncaer personal pentru a-si pastra banii??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am vazut stirea, dar mi se pare ca a tine o suma asa de mare intr-o pivnita este pura prostie. Din toate punctele de vedere.

Probabil asta e versiunea mai noua a sintagmei a tine banii la saltea sau a tine banii la ciorap.

 

Oare pe cand oameni care sa isi construiasca buncaer personal pentru a-si pastra banii??

 

nu e numai parerea ta: chiar este prostie.

Pai nu au inceput deja sa creeze buncare personale? Fort Worth parca se numeste, e depozitul in care isi tin americanii rezervele in lingouri de aur. ::x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fie bani din economia subterana?

 

Pai boxa era la subsol (subteran!!) iar econo-mii-le in boxa! (pardon econo-milioanele!)

Culmea este ca hotii care voiau muraturi.. sa-au multumit cu banii gasiti.Am inteles ca daca ar fi cautat mai bine ar mai fi gasit inca o geanta jos langa aceleasi muraturi cu alti bani.!! ::x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fie bani din economia subterana?

 

Pai boxa era la subsol (subteran!!) iar econo-mii-le in boxa! (pardon econo-milioanele!)

Culmea este ca hotii care voiau muraturi.. sa-au multumit cu banii gasiti.Am inteles ca daca ar fi cautat mai bine ar mai fi gasit inca o geanta jos langa aceleasi muraturi cu alti bani.!! ::x:

 

Ma intreb daca remarca din titlu (adica "prost sa fii noroc ca esti") a fost scrisa special pentru ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare pe cand oameni care sa isi construiasca buncaer personal pentru a-si pastra banii??

 

nu e numai parerea ta: chiar este prostie.

Pai nu au inceput deja sa creeze buncare personale? Fort Worth parca se numeste, e depozitul in care isi tin americanii rezervele in lingouri de aur. ::x:

 

Corect dan-marius, numai ca la Fort Worth e rezerva federala a SUA, ca si stat, nu a unor indivizi. :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare pe cand oameni care sa isi construiasca buncaer personal pentru a-si pastra banii??

 

nu e numai parerea ta: chiar este prostie.

Pai nu au inceput deja sa creeze buncare personale? Fort Worth parca se numeste, e depozitul in care isi tin americanii rezervele in lingouri de aur. ::):

 

Corect dan-marius, numai ca la Fort Worth e rezerva federala a SUA, ca si stat, nu a unor indivizi. :x

 

E vreo diferenta? Poate doar ca scala...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×