Sari la conținut
Forum Roportal
Acamandur

Ce inseamna sacrificiul in dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si riscul are o limita

care? unde sunt situate limitele sacrificiilor pe care suntem dispusi sa le facem la un moment dat cand simti ca ne fuge pamantul de sub picioare si trebuie sa faci o schimbare, sa risti sa platesti sa pierzi ...cum vreti voi, care sunt limitele?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care? unde sunt situate limitele sacrificiilor pe care suntem dispusi sa le facem la un moment dat cand simti ca ne fuge pamantul de sub picioare si trebuie sa faci o schimbare, sa risti sa platesti sa pierzi ...cum vreti voi, care sunt limitele?!

 

nu stiu ce intelegeti voi prin dragoste... insa pentru mine personal este "totul sau nimic" ! ... nu exista jumatati de masura !

... insa poate sunt eu ... "defect" !... nu ar fi prima oara ! :luck:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde de fiecare persoana, de caz si situatie. nu se pot exemple concrete.

 

nu, ravl. nu esti defect. numai ca unele persoane sunt speriate de acest motto (totul sau nimic).

Editat de flori de camp

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta nu e sacrificiu, e disperare cand nu mai ai incotro

exact asta am vrut sa subliniez. orice risc are o limita. aceea de a nu ajunge la disperare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exact, Raul a pus punctul pe I, si daca e totul sau nimic asta inseamna ca limitele dispar, si din proprie traire am fost mai demult fara limite ....si ce bine era....totul sau nimic ramane valabil dar mai ramane si de apreciat

 

o spun acum cand limitele ma inconjoara din fiecare unghi, ma incoltesc si vad ca nu e bine deloc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
exact, Raul a pus punctul pe I, si daca e totul sau nimic asta inseamna ca limitele dispar, si din proprie traire am fost mai demult fara limite ....si ce bine era....totul sau nimic ramane valabil dar mai ramane si de apreciat

 

o spun acum cand limitele ma inconjoara din fiecare unghi, ma incoltesc si vad ca nu e bine deloc.

 

darama-ti limitele alea ! ... sau vei constata si peste timp... ca nu e bine ! :luck:)

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de aceea am deschis topicul, limite inseamna sacrificii, Pentru asta inseamna sa arunc pe fereastra 3 ani de munca si truda, pentru am-i obtine cariera visurilor mele, acum cand mai putin pana la tina. Insa acum trebuie sa renunt la tot ce am cladit, tot ce am incercat sa obtin, numai pentru a-mi hranii sufletul

Editat de Acamandur

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de aceea am deschis topicul, limite inseamna sacrificii, Pentru asta inseamna 3 ani de munca si truda pentru am-i obtine cariera visurilor mele, si putin ma mai desparte de tina. Insa acum trebuie sa renunt la tot ce am cladit, tot ce am incercat sa obtin, numai pentru a-mi hranii sufletul

 

 

nu este usor, depinde de ceea ce simti ... cu adevarat !

 

si cat de mult iti doresti... sa-ti hranesti sufletul flamand !

 

:luck:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar treaba interesanta care m-a facut sa imi pun intrebarea asta este ca ea nu e dispusa la un astfel de sacrificu, stiu poate sunt egoist, da e ff important totusi sa schimbi chiar totul asa deodata si asta nu ar fii prima data, Ramane acum sinceritatea sentimentelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×