Sari la conținut
Forum Roportal
Acamandur

Ce inseamna sacrificiul in dragoste?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si eu si ea facem sacrificii sa putem merge innainte. Uneori simtieam ca ea sau eu puteam face mai mult pentru a merge mai departe. Pana unde se intind limitele acestor sacrificii cand e vorba de dragoste? Poti lasa tot ce ai realizat pana acum numai pentru a iubi? Poti renunta la cariera, prieteni, obiceiuri, hobyuri, idei, vise....toate doar pentru dragoste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu si ea facem sacrificii sa putem merge innainte. Uneori simtieam ca ea sau eu puteam face mai mult pentru a merge mai departe. Pana unde se intind limitele acestor sacrificii cand e vorba de dragoste? Poti lasa tot ce ai realizat pana acum numai pentru a iubi? Poti renunta la cariera, prieteni, obiceiuri, hobyuri, idei, vise....toate doar pentru dragoste?

 

Din pacate nu, ca sa poti iubii in pace, pamantul nu trebuie sa-ti fuga de sub picioare, dar poti face tot ce-ti sta in putere, pt a fi alaturi de persoana iubita. Uneori greutatile si dorintele nu sunt comune, atunci trebuie sa porti o grija in plus pt dragoste, si uneori poate fii atat de greu, incat nu vezi drumul catre persoana iubita, si te ratacesti, racesti si te gandesti la tot ce poate fi mai rau, si de cele mai multe ori urmarea este despartirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...si uneori poate fii atat de greu, incat nu vezi drumul catre persoana iubita, si te ratacesti, racesti si te gandesti la tot ce poate fi mai rau...

Si daca il vezi dar trebuie sa renunti la multe? E un act de iubire sau de prostie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca il vezi dar trebuie sa renunti la multe? E un act de iubire sau de prostie?

 

daca se merita, da, dar pt asta trebuie sa te asiguri ca te iubeste, altfel pici intr-o mare de lacrimi.

 

daca e un act de prostie ? poate fi, depinde de caz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu nu prea am priceput bine, ce vrei sa intrebi..dar parerea mea este ca poti avea o masina faina(cu clima la vremea asta)..si sa te indrepti pt weekend la cel mai scump hotel de la mare..cu anjelina jolie/pamela anderson in dreapta ta, si tie sa-ti fuga mintea tot la "ea". Ce mare branza ai facut?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru jumatatea ta merita orice sacrificiu. Oricare. Uite un exemplu personal. Jumatatea si cu mine ne-am certat foarte rau. Pierdusem din vedere motivele pentru care ne casatorisem. Si eu am hotarat sa pun capat chinului. Aparuse c(in)eva nou, deosebit, extrem de special, dar n-am reusit sa inteleg daca va fi ceva trainic.. As fi fost dispusa sa risc, insa, numai ca sa scap din iadul in care traiam. La un moment dat, insa, m-am oprit putin si am zis hei, asta e omul cu care m-am legat inaintea lui Dumnezeu. PE care l-am iubit dincolo de intelegerea omeneasca. Consider sacrificiu pentru mine faptul ca am lasat sa plece alternativa.... Desi a durut ingrozitor. Si am ales sa-mi refac casnicia. Am inceput sa iert, sa fac ce faceam la inceput,... si nu-mi pare rau. Amintirile inca mai dor.. dar.. nu ma mai uit inapoi.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca erai innaintea casniciei, ai mai fii facut lucrul asta?

In nici un caz. As fi gandit, asa cum am mai facut-o, cand am rupt relatii, ca nu e omul potrivit. Si n-as fi avut remuscari. Nu aveam nimic de impartit cu el... bafta. N-a fost sa fie, asta e. Casnicia, insa, e altceva. Za holly matrimony, alea alea.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×