Sari la conținut
Forum Roportal
veredit

Modernizare hol si bucatarie

Postări Recomandate

Dragii mei,am o problema grava:peste doar 2 saptamani vreau sa ma apuc de modernizarea holului si a bucatariei mele dintr-un apartament de bloc.Ca atare posibilitatile sunt destul de limitate(lipsa de spatiu)si in plus sunt si ft.pretentioasa,as vrea ceva care sa fie si modern si clasic,si cald si luminos,sa dea impresia de spatiu mai generos,si sa fie sigur ca n-o sa regret alegerea facuta dupa prima vizita la vreo cunostinta ...

Am incercat sa ma culeg idei din tot felul de surse,dar nu am gasit-o inca pe cea ideala!Daca stiti careca vreo sursa de inspiratie va rog sa mi-o comunicati si mie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Veredit,

 

 

Poate ca ai terminat deja lucrerile...dar iata parerea mea.

 

Sunt sigura ca ai rasfoit numeroase reviste in domeniu.

Sfatul meu este sa stii mai intai ce capital de investit ai dupa care poti incepe sa-ti faci planuri.

 

Alege un stil aerisit si comfortabil. Fiind vorba de bucatarie, alege strict utilul, tot felul de brizbizuri te vor incomoda.

 

Pentru hol, este bine sa ai o intrare spatioasa, libera, care sa invite inauntru nu sa respinga. Ai grija ca hainele si pantofii de la intrare sa nu fie claie peste gramada. Poti opta pentru mici aplice de perete pentru a creea spatiu si comfort.

 

Poate ne trimiti niste poze :doh:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Veredit,

Poate ca ai terminat deja lucrerile...dar iata parerea mea.

 

Sunt sigura ca ai rasfoit numeroase reviste in domeniu.

Sfatul meu este sa stii mai intai ce capital de investit ai dupa care poti incepe sa-ti faci planuri.

 

Alege un stil aerisit si comfortabil. Fiind vorba de bucatarie, alege strict utilul, tot felul de brizbizuri te vor incomoda.

 

Pentru hol, este bine sa ai o intrare spatioasa, libera, care sa invite inauntru nu sa respinga. Ai grija ca hainele si pantofii de la intrare sa nu fie claie peste gramada. Poti opta pentru mici aplice de perete pentru a creea spatiu si comfort.

 

Poate ne trimiti niste poze :friends:)

 

Mersi de sfaturi, sunt aproape gata cu lucrarile, si o sa va trimit si niste poze cat de curand(sper...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×