Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Incercare de fraudare Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Zilele trecute am descoperit cateva site-uri care incercau sa fraudeze sistemul de contorizare Roportal.

 

Cum au facut: au pus linca catre pagina lor utilizand linca-ul care face redirectarea catre pagina lor astfel marindu-si artificial numarul de vizite.

Acum am modificat codul si nu numai ca astfel de voturi nu sunt contorizate dar am si redirectionat traficul catre index.

 

Oricum cei care au venit cu aceasta idee merita un premiu pentru originalitate: nu voi modifica numarul de vizite facut in acest mod fraudulos.

 

Vreau sa reamintesc tuturor celor care doresc sa fraudeze sistemul Roportal ca nu este nevoie. Pentru o plasare mai buna in cadrul directorului tot ce trebuie sa faceti este sa adaugati un linca catre noi pa pagina dumneavoastra principala (codul introdus trebuie cel de la sectiunea parteneriat).

 

Site-urile in cadrul directorului sunt afisate in modul urmator:

site-uri recomandate (0-1 pe subcategorie), parteneri in functie de numarul de vizitatori adusi si restul paginilor in functie de numarul de vizite.

 

Deci daca adaugati un linca catre noi veti fi automat mai bine clasati decat daca ati avea 1.000.000 de vizite si nu ati adauga linca-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cum ti-am mai spus odata, in mail, si eu as incerca diferite metode... nu sunt ortodoxe, dar sunt (cateodata) sanatoase... :dee

 

cred ca voi incerca sa fraudez si eu google-ul... :razz: just caidding!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Metode de fraudare exista dar trebuie sa fi pregatit si pentru consecinte iar in cazul Google-ului inseamna excludere ceea ce echivaleaza cu dezastrul asa ca nu este recomandat sa incerci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e vorba de fraude, vreau sa va spun atat... caAPPA e varza in domeniul asta... adica sunt lincaurile alea platite puse primele in top, dar poti sa ajungi cu putin spor si tu acolo fara nici un ban... :dee sa vad daca descoperiti bug-ul...e foarte simplu dar cineva care sta cu nervii cam prost nu ar reusi...daca aveti nevoie de cliccauri la caappa pentru top just call... :roll:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
faza cu lincau o fost buna. originala  :de

 

Ai dreptate. Pacat ca m-am prins (daca urmaresti statisticile unui site multe lucruri aflii).

In ceea ce priveste caappa linca-ul catre mine pagina mea care facea redirectarea la-au inlocuit cu un linca de pe caappa care face acelasi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×