Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

King Arthur

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am auzit ca e fain filmul dar am fost cam dezamagit.

Este o alta abordare asupra celebrei povestiri cu caing Arthur, Merlin, Guinevere, Lancelot etc.

In acest film caing Arthur si cu cavalerii masei rotunde sunt trimisi sa salveze un baietel care urma sa devina papa. Drumul este presarat cu numaroase capcane si lupte.

Scenele de lupta sunt destul de reusite dar actiunea este destul de plictisituare. Ar fi putut fi si o poveste de dragoste dar actiunea nu se axeaza indeajuns pe acest aspect.

Ca si orice film de actiune american sunt numaroase exagerari: arcasii tinteau tinte aflate la mare departare, Guinevere era un fel de Rambo.

Finalul este destul de previzibil.

Nu este un film rau dar sa nu aveti asteptari foarte mari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si yo filmul acum ceva timp... mi sa-a parut destul de interesant... povestea lui caing Arthur, Merlin & co. m-a fascinat mereu... din pacate, asa cum ai spus si tu, povestea de dragoste nu este foarte mult dezvoltata, iar personajul Guinevere e un pic tras de par... cel putin in scenele de lupta... :x

 

In rest, un film pe care il poti viziona atunci cand vrei sa-ti reamintesti ce inseamna curajul si si daruirea... pentru o cauza in care crezi... :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In rest, un film pe care il poti viziona atunci cand vrei sa-ti reamintesti ce inseamna curajul si si daruirea... pentru o cauza in care crezi... :x

 

Ai dreptate mesajul pe care il transmite este frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu am vazut acel film. Dar am vazut altele in legatura cu Arthur, sau Merlin, si care mi-au placut.

 

 

'Cavalerii Mesei Rotunde' (First Knight), cu Sean Connery, Julia Ormond, Richard Gere

 

 

 

 

 

 

'Merlin', cu Sam Neill, Helena Bonham-Carter

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×