Sari la conținut
Forum Roportal
daniela popescu

BIOS

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Counter Strike? L-am testat si eu pe un jaf de laptop, tot cu placa on-board...si a mers bine.

 

Ai jucat CS doar in retea? incearca sa joci singur, fa server, baga 2-3 boti si vezi cum merge. Sa nu fie problema de la retea, de la calculatorul celui care initiaza serverul de CS.

Asta e un joc slab si nu ar trebui sa iti ceara prea mult...ar trebui sa mearga bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

miam cumparat un calculator de curand shi imi face probleme......de exemplu miam instalat xp shi ii facea figuri aiurea.......din cand in cand se restarta uneori mai des alterori mai rar.....la jocuri de exemplu la fifa am jukat 5 sezone shi dupe nu mai ma lasa sa trec dupe un meci shimi arata prostia aia cu send don't send.....aku miam bagat vista dar numi merg jocurile de exemplu la cs cand intru pe un server se blocheaza shi ma da afara din jok.........ce poate fi????va rog ajutatima ca imi face nervi cu caru!!!!!!(pc are placa video 256 ,shi procesor dual core intel ceeron 1,8

Editat de aditzzzza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

jocurile pe windows vista sar pute sa nu fie compatibile cel mai probanil. iar fifa daca nu e original kitul poate sa aiba erori. cu restartul nu te pot ajuta asteapta parerea celorlalti mai priceputi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
miam cumparat un calculator de curand shi imi face probleme......de exemplu miam instalat xp shi ii facea figuri aiurea.......din cand in cand se restarta uneori mai des alterori mai rar.....la jocuri de exemplu la fifa am jukat 5 sezone shi dupe nu mai ma lasa sa trec dupe un meci shimi arata prostia aia cu send don't send.....aku miam bagat vista dar numi merg jocurile de exemplu la cs cand intru pe un server se blocheaza shi ma da afara din jok.........ce poate fi????va rog ajutatima ca imi face nervi cu caru!!!!!!(pc are placa video 256 ,shi procesor dual core intel ceeron 1,8

 

In primul rand nu cred ca acest lucru este din cauza calculatorului, am inpresia ca parametrele lui sunt destul de ok, prin urmare totul este din cauza sistemului de opereare si a ceea ce scrii tu pe el, in primul rind te sfatui sa instalezi xp sp2! in ce priveste vista probleme vor mai fi , in primul si primul rand la vista sunt necesare drivere speciale pentru video etc, mai ales ca nu toate jocurile sunt compatibile! cel mai bine ar fi sa partitionezi hardul tau in disc c de 12 GB si restul in discul de lucru, pe c instalez doar windowsul si celelalte prog de care ai nevoie, neuitind direct x , si altele! pe c te stradui sa ai macar 30 procente spatiu liber, pune memorie virtuala pe ambele discuri in mod egal! dupa care instaleaza jocurile mai bine din surse deja verificate!

bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Extrase din regulament,pe care tu nici nu te-ai gandit sa-l citesti,motiv pentru care ai primit si suspend doua zile & mirckuitori..

2.9. Este interzisa folosirea prescurtarilor de chat: "sh" , "tz", "k" , "dak", etc. Cei care le folosesc vor fi trecuti in grupul Mirkuitori.

&

4.2. Va rugam sa folositi un titlu adecvat cand deschideti un topic. Evitati titluri incomplete sau de genul "lol", "intrebare" sau "ATENTIE!!".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Counter Strike? L-am testat si eu pe un jaf de laptop, tot cu placa on-board...si a mers bine.

 

Ai jucat CS doar in retea? incearca sa joci singur, fa server, baga 2-3 boti si vezi cum merge. Sa nu fie problema de la retea, de la calculatorul celui care initiaza serverul de CS.

Asta e un joc slab si nu ar trebui sa iti ceara prea mult...ar trebui sa mearga bine.

Asa ma gandeam si eu! Tot pe laptop l-am jucat si eu si merge perfect! In plus, placa mea video onboard e de 128 si totusi...merge perfect! :spiteful:

 

Daca totusi vrei sa iti iei o placa video pe la 150 Ron...ai atatea variante pe piata. Recomand Ati Radeon. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×