Sari la conținut
Forum Roportal
porta

De ce mai avem inca nevoie de Dumnezeu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

tocmai ca masuram cu aceeasi unitate de masura. daca nu uram germania sau pe locuitorii ei pentru ca hitler a facut milioane de victime, nu uram nici biserica pentru ca a fost condusa de dezaxati. credinta cu atat mai putin poate fi facuta raspunzatoare pentru ca a fost prost inteleasa si aplicata sau folosita pentru a masca interese.

frumos raspuns pentru soimos

Ar mai trebuii pooate inca vreo 1000 de astfel de raspunsuri ca sa potoleasca ura lui soimos impotriva crestinilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, dar topicul este despre Dumnezeu, nu despre Biserica. Oricum, logica de mai sus e ff frumoasa si coerenta. Cu o mica subliniere: Hitler a facut crime in numele unui sistem lumesc. Biserica in schimb se joaca cu sufletele oamenilor, promitandu-le acestora mantuirea..... diferenta e marisoara.

 

Si eu mai zic o data, ca o pendula blocata, ca omul va avea mereu nevoie de Dumnezeu. E in natura noastra sa gasim divinitatea. Problema este doar la ce nivel spiritual suntem, si cat de pregatiti suntem sa acceptam divinul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Flori de camp frumos raspuns inshaALLAH {INSEAMNA SA-TE DEA D-ZEU] tot ceti doresti tu IUBIRE,DRAGOSTE SI LINISTE SUFLETEASCA.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frumos raspuns pentru soimos

Ar mai trebuii pooate inca vreo 1000 de astfel de raspunsuri ca sa potoleasca ura lui soimos impotriva crestinilor

Soimos nu-i uraste pe crestini. E doar o persoana fara tinta care incearca sa isi creeze o identitate. A apucat stiinta de coada si incearca sa dea cu ea in tot ce intilneste. :spiteful: Diferenta dintre el si Cioanas e ca Cioanas a gasit religia, nu stiinta.

 

da, dar topicul este despre Dumnezeu, nu despre Biserica. Oricum, logica de mai sus e ff frumoasa si coerenta. Cu o mica subliniere: Hitler a facut crime in numele unui sistem lumesc. Biserica in schimb se joaca cu sufletele oamenilor, promitandu-le acestora mantuirea..... diferenta e marisoara.

Pai nu e nici o diferenta, pentru ca biserica e tot un sistem "lumesc".

Si eu mai zic o data, ca o pendula blocata, ca omul va avea mereu nevoie de Dumnezeu. E in natura noastra sa gasim divinitatea. Problema este doar la ce nivel spiritual suntem, si cat de pregatiti suntem sa acceptam divinul...

Omul nu are nevoie de Dumnezeu, ci doar de credinta. Si nu toti au nevoie de astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chestia cu "nu e contagioasa" am bagat-o la misto. nu mai stii de gluma. :yahoo:

eu n-am intalnit, dar ca sa stii asa ceva, nu-ti trebuie experienta personala, ci tratate medicale ale celor care au lucrat cu bolnavii de epilepsie. ei asa zic. poate or fi si ei epileptici... :yahoo:

www.epilepsy.com - citeste si lamureste-te cum e cu cauzele si efectele.

BA STIU DE GLUMA! :doh:

Iar epileptici eu am intalnit,si am lucrat cu ei!Unii au avut forme de ratard,unii nu! Depinde de gradul de boala!

 

napoleon a avut epilepsie... :o: daca si el poate fi clasificat ca retardat mintal... ma :spiteful:

Am spus ca sunt cazuri,nu generalizari!

 

da, autismul NU este o forma de retardare mintala. si da, cu autisti am lucrat.

te rog mult sa te informezi din surse pur medicale, competente, inainte sa faci astfel de afirmatii.

Draga,

1. autismul este un handicap ! handicap =Deficienţă senzorială, motorie, mintală sau orice altă infirmitate a unei persoane.Daca tie iti lipseste un deget,se cheama un grad de handicap! :beee:

2.Nu stiu ce iti spune tie cuvantul retardare mintala.Ptr mine este o incetinire sau o intarziere a intelectului.Si poate fi pe grade ,sau pe nivele!

Uite aici:

http://www.autism.ro/diagnostice.html

Si aici:

http://www.autism.ro/definitie.html

Si in general cam tot situl iti va da informatii! Crede-ma,stiu ce spun !

 

si gata, tac, ca ma fluiera din tribune.

Lasa-i sa fluiere :yahoo: ...e ptr ca au la cine :beee: :D !!

Editat de annacondor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna vom avea nevoie de Dumnezeu,ca sa ne adresam rugile noastre prin singurul mijlocitor autorizat,Isus Christos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna vom avea nevoie de Dumnezeu,ca sa ne adresam rugile noastre prin singurul mijlocitor autorizat,Isus Christos!

Rau v-a mai afectat PCR -ul Pile Cunostinte Relatii de si pana la Dumnezeu aveti nevoie de cineva sa va puna pile .... atentie mare Dumnezeu nu e regimul ceausescu ... si s-ar putea ca tocmai faptului ca umblati cu pile si smecherii lsi linguseli... sa va ratati mantuirea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rau v-a mai afectat PCR -ul Pile Cunostinte Relatii de si pana la Dumnezeu aveti nevoie de cineva sa va puna pile .... atentie mare Dumnezeu nu e regimul ceausescu ... si s-ar putea ca tocmai faptului ca umblati cu pile si smecherii lsi linguseli... sa va ratati mantuirea!

 

Tot nu izbutesti sa-mi zdruncini credinta mea cu ceva,ba din contra,ma inversunezi si mai tare!

Iar daca o sa ratez mantuirea va fi vina mea exclusiva,nu a ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frumos raspuns pentru soimos

Ar mai trebuii pooate inca vreo 1000 de astfel de raspunsuri ca sa potoleasca ura lui soimos impotriva crestinilor

Foparte anapoda raspunsul ... adica o rasucire de 180 de grade a adevarului

Iata Raspunsul ... in germania murdariile petrecute si savarsite de nemti nu au fost comise din cauza faptului ca au fost germani ci pentru ca fascismul le-a pervertit mintile !

Tot asa si cu criminalii in sutane care au comis crime in numele religiei ... acestia nu erau criminali ca au fost italieni sau spanioli .. ci pentru ca religia (la fel ca si fascismul) le-a tulburat mintile!

Greu la deal .... cu o logica atat de inversa !

 

adica nu omul ci ideea stramba insurubata in capul lui e probleme ... adica religia sau fascismul ...

cu precizarea ca fascistii nu au comis nici atat de multe crime ca institutia bisericii si nici atat de oribile !! 2-0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×