Sari la conținut
Forum Roportal
zapacita1

Ati fost vreodata dezamagiti de oameni?

Postări Recomandate

Eu n-am fost niciodata dezmagita de oameni, ci doar de animale si asta tot din vina mea, pentru ca aveam astepari de la ele. Of, viata mea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca problema mea e una serioasa sau nu...ideea e ca nu mai suport sa stau in preajma oamenilor...am fost de nenumarate ori dezamagita de cei din jur...din toate punctele de vedere...sentimental, profesional, familial....am ajuns sa`mi doresc sa evadez undeva...sa`mi doresc sa nu`mi fac cunostinte noi de teama ca acestea ar putea intr`o zi sa ma dezamageasca...oamenii pot fi atat de rai uneori...si de foarte putine ori isi sau seama ca prin faptele sau vorbele lor...afecteaza multe alte persoane...nu stiu...poate ca e doar o "fitza", sau doar o faza prin care trec acum...dar nu`mi doresc prieteni sau cunostinte...pentru ca cei pe care i`am avut/ii am...m`au facut sa ma simt...de ce oamenii sunt atat de egoisti? de ce?...poate ca nu sunt singura care gandeste chestia asta...daca mai e cineva...sa ma anunte...

 

Si eu am momente (cateodata mai dese, alteori mai rare) cand nu ma regasesc in oamenii care intra/au intrat in viata mea si parca din ce in ce mai multe persoane prefera superficialul (pentru ca este mai practic).

Teama de dezamagire se poate vindeca in timp si nu trebuie sa o lasi sa-ti omoare entuziasmul pentru oameni, ca cine stie ce poti pierde.

Eu am prostul obicei sa vad partea buna a unei persoane, acceptand ceea ce este inca imatur, dar adesea gresim si greselile unora ii ranesc pe altii si nu trebuie neaparat sa fie vorba de asteptari (ranile dor, chiar daca suntem voinici si nu condamnam pe nimeni, ele ne construiesc dar lasa si cicatrici...).

Un zambet, un gand bun si o frimitura de afectiune pentru toti cei care sufera in acest fel... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da , sunt oameni care fac acest lucru fara sa-si dea seama , poate ca suntem dezamagiti din cauza ca ne punem prea multe sperante in unii oameni , pentru ca ii vedem altfel decat sunt , ca in final sa ramanem cu un gust amar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu am momente (cateodata mai dese, alteori mai rare) cand nu ma regasesc in oamenii care intra/au intrat in viata mea si parca din ce in ce mai multe persoane prefera superficialul (pentru ca este mai practic).

Teama de dezamagire se poate vindeca in timp si nu trebuie sa o lasi sa-ti omoare entuziasmul pentru oameni, ca cine stie ce poti pierde.

Eu am prostul obicei sa vad partea buna a unei persoane, acceptand ceea ce este inca imatur, dar adesea gresim si greselile unora ii ranesc pe altii si nu trebuie neaparat sa fie vorba de asteptari (ranile dor, chiar daca suntem voinici si nu condamnam pe nimeni, ele ne construiesc dar lasa si cicatrici...).

Un zambet, un gand bun si o frimitura de afectiune pentru toti cei care sufera in acest fel... :spiteful:

 

 

mda, pe undeva e si greseala noastra, din pacate... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dezamagit de ceilalti? posibilpoateprobabil, destul de des....

dezamagit de oameni? never. mereu gasesc inefabilul si omenia acolo unde nu le astept..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dezamagit de oameni? never. mereu gasesc inefabilul si omenia acolo unde nu le astept..

 

Mi-e greu sa cred ca le gasesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De foarte multe ori...vreti sa dau si nume?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De foarte multe ori...vreti sa dau si nume?

:o:

 

Dezamagiti de oameni??? Cam mult spus..astia suntem si noi dezamagim la randul nostru :(

Nu prea am multe asteptari de la ceilalti...nu ma mai surpinde nimic pe lumea asta :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu stiti sa va feriti , o sa fiti dezamagiti mereu...prea multe concesii,complezente si compromisuri gratuite doar de dragul de a le face...cum va sapati asa va ingropati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×