Sari la conținut
Forum Roportal
zapacita1

Ati fost vreodata dezamagiti de oameni?

Postări Recomandate

nu stiu daca problema mea e una serioasa sau nu...ideea e ca nu mai suport sa stau in preajma oamenilor...am fost de nenumarate ori dezamagita de cei din jur...din toate punctele de vedere...sentimental, profesional, familial....am ajuns sa`mi doresc sa evadez undeva...sa`mi doresc sa nu`mi fac cunostinte noi de teama ca acestea ar putea intr`o zi sa ma dezamageasca...oamenii pot fi atat de rai uneori...si de foarte putine ori isi sau seama ca prin faptele sau vorbele lor...afecteaza multe alte persoane...nu stiu...poate ca e doar o "fitza", sau doar o faza prin care trec acum...dar nu`mi doresc prieteni sau cunostinte...pentru ca cei pe care i`am avut/ii am...m`au facut sa ma simt...de ce oamenii sunt atat de egoisti? de ce?...poate ca nu sunt singura care gandeste chestia asta...daca mai e cineva...sa ma anunte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu esti singura..... la fel am patit si eu si am ajuns sa am mai multi prieteni "virtuali" decat reali..... dar incet incet o sa ne revenim si o sa incepem sa avem incredere din nou in oameni pentru ca altfel nu se poate.... nu mai fi trist pt ca nu esti singura... :surrender: :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca problema mea e una serioasa sau nu...ideea e ca nu mai suport sa stau in preajma oamenilor...am fost de nenumarate ori dezamagita de cei din jur...din toate punctele de vedere...sentimental, profesional, familial....am ajuns sa`mi doresc sa evadez undeva...sa`mi doresc sa nu`mi fac cunostinte noi de teama ca acestea ar putea intr`o zi sa ma dezamageasca...oamenii pot fi atat de rai uneori...si de foarte putine ori isi sau seama ca prin faptele sau vorbele lor...afecteaza multe alte persoane...nu stiu...poate ca e doar o "fitza", sau doar o faza prin care trec acum...dar nu`mi doresc prieteni sau cunostinte...pentru ca cei pe care i`am avut/ii am...m`au facut sa ma simt...de ce oamenii sunt atat de egoisti? de ce?...poate ca nu sunt singura care gandeste chestia asta...daca mai e cineva...sa ma anunte...

 

dezamagirea rezida din sperantele pe care tu le-ai facut, raportat la cei din jurul tau.

insa ... nu sunt nici mai buni, nici mai rai...sunt doar oameni... atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la o vreme incoace... nu. pentru ca mi-am propus sa nu ma mai astept la nimic bun... daca o sa se intample asa ceva, va fi o surpriza placuta, daca nu... asta e. continui insa sa ma mir... din ce in ce mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de la o vreme incoace... nu. pentru ca mi-am propus sa nu ma mai astept la nimic bun... daca o sa se intample asa ceva, va fi o surpriza placuta, daca nu... asta e. continui insa sa ma mir... din ce in ce mai mult.

 

 

e cel mai bine pt noi sa fim asa..... la fel sunt si eu de la o vreme.... si la fel ca tine, continui sa ma mir... :surrender:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de la o vreme incoace... nu. pentru ca mi-am propus sa nu ma mai astept la nimic bun... daca o sa se intample asa ceva, va fi o surpriza placuta, daca nu... asta e. continui insa sa ma mir... din ce in ce mai mult.

mda... stiu senzatia.

e vorba aia... inteleg, dar nu pricep !

 

e cel mai bine pt noi sa fim asa..... la fel sunt si eu de la o vreme.... si la fel ca tine, continui sa ma mir... :unsure:

faza tare e ca... mirati vom si ramane !

:surrender:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ms pt raspunsuri...ia invatati`ma si pe mine cum sa fiu indiferenta...k in 21 de an n`am reusit sa invat

 

mda... din pacate, nici noi nu reusim intotdeauna...

si nu este vorba de indiferenta, ci de sperantele investite in anumite persoane...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca problema mea e una serioasa sau nu...ideea e ca nu mai suport sa stau in preajma oamenilor...am fost de nenumarate ori dezamagita de cei din jur...din toate punctele de vedere...sentimental, profesional, familial....am ajuns sa`mi doresc sa evadez undeva...sa`mi doresc sa nu`mi fac cunostinte noi de teama ca acestea ar putea intr`o zi sa ma dezamageasca...oamenii pot fi atat de rai uneori...si de foarte putine ori isi sau seama ca prin faptele sau vorbele lor...afecteaza multe alte persoane...nu stiu...poate ca e doar o "fitza", sau doar o faza prin care trec acum...dar nu`mi doresc prieteni sau cunostinte...pentru ca cei pe care i`am avut/ii am...m`au facut sa ma simt...de ce oamenii sunt atat de egoisti? de ce?...poate ca nu sunt singura care gandeste chestia asta...daca mai e cineva...sa ma anunte...

Ma aflu in aceeasi situatie momentan, ma intreb la fel unde au disparut calitatile oamenilor, nici eu nu-mi gasesc locul. De-a lungul anilor m-am intalnit cu persoane care nu m-au inteles, nu m-au acceptat, nu m-au meritat, m-au dezamagit.

Cred ca ar fi mai bine sa nu ne izolam, singura doar dezamagita poti ramane, schimba-ti anturajul, cauta-ti prieteni de alta categorie, chiar si virtuali, incearca sa eviti ipostazele in care ai fi mai vulnerabila, nu le da ocazia celor din jur sa te jigneasca. Stiu ca e usor de zis, greu de facut dar inca esti foarte tanara, te poti adapta.

Nu te mai astepta la minuni din partea oamenilor, daca merita sacrificiul accepta-i asa cum sunt, daca te deranjeaza, scapa de ei, suntem multi si de multe feluri, ai din ce alege. O vaita ai, n-o irosi cu ganduri negre, schimba-ti mentalitatea, se poate inca, crede-ma. :surrender:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...

 

Mda, stiu cum e... ce sa zic... am trecut si eu printr-o faza din-asta mai demult. Nu e foarte placut.

Incearca sa nu mai pui la suflet tot ce spun/fac ceilalti. Si nu te poti ascunde de lume, pentru ca... traiesti printre oameni. Ata ete.

 

Daca o persoana te dezamageste nu vine apocalipsa. O sa treaca si asta. Fruntea sus, si mergi mai departe :lol2:.

Nu te mai gandi la trecut; la felurile in care te-au dezamagit unele persoane. Asta e. Acum ai lectia invatata. Sunt de acord cu Ravl si Carly. Nu spun ca este bine sa nu ai incredere in nimeni de acum inainte, dar sa fi mai precauta pe viitor.

Deci repet, nu mai pune la suflet orice prostie. Stiu cum e, dar am constatat ca nu merita. Si da, majoritatea oamenilor sunt rai si egoisti... ce sa le faci? Welcome to the real world :tease:.

Grow up, ca altfel te mananca de vie.

Poate sunt eu o persoana mai insensibila... :lol2:

 

Nu stiu ce sa mai zic. O sa treaca. Trust me.

Bafta & multa sanatate.

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×