Sari la conținut
Forum Roportal
zapacita1

Ati fost vreodata dezamagiti de oameni?

Postări Recomandate

daca nu stiti sa va feriti , o sa fiti dezamagiti mereu...prea multe concesii,complezente si compromisuri gratuite doar de dragul de a le face...cum va sapati asa va ingropati

 

Sunt infinit de multe lucruri care nu depind de noi, ci de ceilalti. Nu poti fi susceptibil in privinta tuturor. Gandeste-te si tu ca nu are sens. Poate sa te tradeze si fratele pe care il ai. Ai prevede tu asta ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Absolut .Si copilul ce a supt la tata ta .(vorbesc in general , nu despre tata cuiva anume ...este doar un alt exemplu ce completeaza tragismul situatiei )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt infinit de multe lucruri care nu depind de noi, ci de ceilalti. Nu poti fi susceptibil in privinta tuturor. Gandeste-te si tu ca nu are sens. Poate sa te tradeze si fratele pe care il ai. Ai prevede tu asta ?!

Eu cred că există două aspecte diferite:

(a) E bine să fii conştient că te poţi aştepta la ce e mai rău, din partea oricărei persoane, oric

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt infinit de multe lucruri care nu depind de noi, ci de ceilalti. Nu poti fi susceptibil in privinta tuturor. Gandeste-te si tu ca nu are sens. Poate sa te tradeze si fratele pe care il ai. Ai prevede tu asta ?!

 

daca ai stii cat de usor sa ii clasiffici si sa iti dai seama care ce face si ce o sa faca...da asa e nu depinde de noi (ce fac ei) dar depinde de noi daca o sa ne luam teapa sau o sa fim dezamagiti.....nici nu trebuie sa ajungi sa ajungi sa te dezamageasca fratele,prienteul sau oricine, pt ca poti sa iti dai seama cu ani lumina inainte ce poate sa faca si de ce e in stare.....sunt atat de previzibili incat nu mai au fun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Previzibilitatea este la nivel abstract, unde toti percutam la acelasi set de nevoi si dorinte, unde ne asemanam. In gesturile marunte ale vietii cotidiene, eu zic ca suntem al naibii de diferiti. Si, cum zicea Harald, putina suspiciune nu strica nimanui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De-acord cu toti trei. Dar persoana la care tii cel mai mult si care te tradeaza, tot te face sa simti dezamagire. Chiar daca nu aveai asteptari prea mari. In adancul sufletului nimeni, absolut nimeni nu poate afirma ca nu simte un gol cand o persoana draga ii inseala increderea. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici nu vreau sa-mi aduc aminte de cate ori !!!

 

Am luat masuri interne sa nu se mai intimple iar acum n-am pe nimeni !!!

 

Una m-a sunat dupa 10 ani si cand i-am spus ca nu mai fumez ca noutate !!! era sa cada jos ca atunci chiar n-are de ce sa mai treaca pe la mine !!! Fumatorii n-au acces in casa ca miroase urat si daca nici eu nu stau afara cu ea, n-are sens sa mai treaca la mine !!!

 

nici eu nu fumez, dar nu am nimic impotriva celor care fumeaza, pt ca respect fiecare gust si fiecare traditie

 

Exact asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia-i pe toti asa cum sunt, si iti va fi mult mai usor. Nu schimbam noi lumea, si nici nu are rost sa incerci sa "evadezi" dintre oameni.....s-ar putea sa intilnesti si mai rai. Impaca-te cu ideea ca pina la urma ne nastem , traim si murim singuri. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu daca problema mea e una serioasa sau nu...ideea e ca nu mai suport sa stau in preajma oamenilor...am fost de nenumarate ori dezamagita de cei din jur...din toate punctele de vedere...sentimental, profesional, familial....am ajuns sa`mi doresc sa evadez undeva...sa`mi doresc sa nu`mi fac cunostinte noi de teama ca acestea ar putea intr`o zi sa ma dezamageasca...oamenii pot fi atat de rai uneori...si de foarte putine ori isi sau seama ca prin faptele sau vorbele lor...afecteaza multe alte persoane...nu stiu...poate ca e doar o "fitza", sau doar o faza prin care trec acum...dar nu`mi doresc prieteni sau cunostinte...pentru ca cei pe care i`am avut/ii am...m`au facut sa ma simt...de ce oamenii sunt atat de egoisti? de ce?...poate ca nu sunt singura care gandeste chestia asta...daca mai e cineva...sa ma anunte...

 

hmmm... e ciudat ceea ce spui...

te-ai saturat de oameni, de povesti... esti dezamagita de tot ce inseamna oameni... ok... te cred :yes: dar sunt curios ce speri sa gasesti pe forum daca nu o apropiere de popor... pana la urma cred ca vrei sa fii printre oameni doar ca incerci sa interactionezi indirect cu ei... cat despre egoism... hmmm fiecare suntem egoisti la un moment dat... doar ca ne e greu sa o recunoastem... sa nu imi spui ca tu n-ai ranit pe nimeni niciodata... cu nimic :flowers: sigur au fost momente in care ai facut pe cineva sa sufere - poate neintentionat, dar au fost... si au fost pentru ca a trebuit sa iti alegi partea ta, sa iti joci cartea, sa fii pana la urma egoista...

sfatul meu :doh: strange tare din dinti... o sa intalnesti gramada de egoisti pana la capatul drumului... totul e sa ai nervii tari si sa inveti sa tzii fruntea sus chiar si atunci cand iti da cineva peste ceafa :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm... e ciudat ceea ce spui...

te-ai saturat de oameni, de povesti... esti dezamagita de tot ce inseamna oameni... ok... te cred :doh: dar sunt curios ce speri sa gasesti pe forum daca nu o apropiere de popor... pana la urma cred ca vrei sa fii printre oameni doar ca incerci sa interactionezi indirect cu ei... cat despre egoism... hmmm fiecare suntem egoisti la un moment dat... doar ca ne e greu sa o recunoastem... sa nu imi spui ca tu n-ai ranit pe nimeni niciodata... cu nimic :o: sigur au fost momente in care ai facut pe cineva sa sufere - poate neintentionat, dar au fost... si au fost pentru ca a trebuit sa iti alegi partea ta, sa iti joci cartea, sa fii pana la urma egoista...

sfatul meu :P strange tare din dinti... o sa intalnesti gramada de egoisti pana la capatul drumului... totul e sa ai nervii tari si sa inveti sa tzii fruntea sus chiar si atunci cand iti da cineva peste ceafa :)

 

:tease: :tease: :unknw:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×