Sari la conținut
Forum Roportal
zapacita1

Ati fost vreodata dezamagiti de oameni?

Postări Recomandate

Intotdeauna o sa fim dezamagiti de cineva si la fel, intotdeauna o sa dezamagim la randul nostru. Important e ce urmeaza dupa. Daca stim sa ne reparam greselile. si, la fel cum au zis si ceilalti, nu trebuie sa-ti pui prea multe sperante in oameni. De cele mai multe ori, prieteniile au un interes oarecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intotdeauna o sa fim dezamagiti de cineva si la fel, intotdeauna o sa dezamagim la randul nostru. Important e ce urmeaza dupa. Daca stim sa ne reparam greselile. si, la fel cum au zis si ceilalti, nu trebuie sa-ti pui prea multe sperante in oameni. De cele mai multe ori, prieteniile au un interes oarecare.

Eu as zice ca "dezamagire" trebuie scos dim dex... ne impiedica prea mult sa traim. Ce treaba am eu cu cel ce traieste altfel decat vreau eu? Sau am! :lol2:

Cuvantul 'prietenie" ar cam trebui explicat, de cate ori e nevoi.

In rest sunt de acord! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as zice ca "dezamagire" trebuie scos dim dex... ne impiedica prea mult sa traim. Ce treaba am eu cu cel ce traieste altfel decat vreau eu? Sau am! :lol2:

Cuvantul 'prietenie" ar cam trebui explicat, de cate ori e nevoi.

In rest sunt de acord! :tease:

chiar daca-l scoti din DEX... sentimentul ala amar ramane... mai mult , in realitate nu ceilalalti ne dezamagesc, ci noi insine, prin necunoasterea fenomenelor in ansamblul lor, ce tin de psihicul uman. :lol2:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am asteptari(intr-un anumit sens) de la ceilalti, cred, de nici un fel; sunt deschisa la orice. Mai degraba am asteptari de la mine si ma concentrez pe asta mai mult:). Ma bucur simplu in felul asta pt orice lucru frumos care mi se ofera.

Oamenii dezamagesc si dezamagesc si eu la randul meu; cam astia suntem, egoisti, centrati pe sine. Eu insa nu m-as inchide in mine, nu as zidi pereti de protectie in jurul meu ca urmare a rateurilor pe care le-am dat /primit in relatiile interumane. Cred ca ceea ce sunt eu nu ar trebui sa depinda atat de mult de ce face restul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii oameni dezamagesc fara voie. dezamagesc din dorinta de a face bine. am constientizat acest lucru, dar nu pot merge inainte alaturi de ei atat timp cat m'a durut ... cel mai tare doare sufletul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..sunt in acest moment dezamagita ca nu gasesc niciodata un umar pe care sa plang...toti ceilalti ma gasesc pe mine,eu nu-i gasesc niciodata :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt o fire foarte sensibila am fost de multe ori dezamagita dar multumesc lui D-zeu ca totusi mai am si prieteni care pot plange pe umarul lor .Am ajuns la concluzia ca oamenii se inraiesc pe zi ce trece ajung mai invidios doresc din ce in ce mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu vreau sa-mi aduc aminte de cate ori !!!

 

Am luat masuri interne sa nu se mai intimple iar acum n-am pe nimeni !!!

 

Una m-a sunat dupa 10 ani si cand i-am spus ca nu mai fumez ca noutate !!! era sa cada jos ca atunci chiar n-are de ce sa mai treaca pe la mine !!! Fumatorii n-au acces in casa ca miroase urat si daca nici eu nu stau afara cu ea, n-are sens sa mai treaca la mine !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici nu vreau sa-mi aduc aminte de cate ori !!!

 

Am luat masuri interne sa nu se mai intimple iar acum n-am pe nimeni !!!

 

Una m-a sunat dupa 10 ani si cand i-am spus ca nu mai fumez ca noutate !!! era sa cada jos ca atunci chiar n-are de ce sa mai treaca pe la mine !!! Fumatorii n-au acces in casa ca miroase urat si daca nici eu nu stau afara cu ea, n-are sens sa mai treaca la mine !!!

 

 

atunci ramai singura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×