Sari la conținut
Forum Roportal
hackerprof

Care poate descrie cum e dupa o moarte clinica?

Postări Recomandate

da, va spun cat de concis pot:dincolo m-am trezit instant, in fractiunea de secunda urmatoare celei in care am cazut aici, fara tunele de lumina si fara sa ma ia cineva de mana, eram pur si simplu dincolo; acolo nu aveam corp, nu aveam identitate, trecut, prezent, viitor, nu aveam amintiri, nu stiam ca am familie pe pamant; acolo eram o stare perfecta, eram o stare de iubire intr-un ocean de iubire, o stare de bucurie intr-un ocean de bucurie, o stare de pace intr-un ocean de pace, pe scurt eram desavarsirea intr-un ocean de desavarsire (greu de descris, mai ales pacea si netulburarea profunde); am fiintat eu ce am fiintat pe acolo si deodata ma trezesc cu un gand:Doamne, atat pace si iubire si frumusete si nimeni cu care sa impartasesc toate astea si m-am intristat putin; in fractiunea de secunda urmatoare acestui gand am deschis ochii pe pamant; ca si decor acolo era un deal cu pajisti superbe, iar in varful dealului era un copac cu multe ramuri, mare si fff frumos, innobila dealul (in vise, in anii trecuti, mai fusesem in acel decor, unde am vorbit cu bunicile, acum era acelasi decor, dar fara nimeni in zona); despre mine: sunt ortodoxa, dar nu am avut tangenta cu biserica si posturile; la 9-10ani am vazut in vis gandurile oamenilor (forme si culori) si ii imparteam in buni sau rai dupa aceste ganduri; la 14-15ani mi se deschidea instant al 3-lea ochi in probleme de stiinta (fara meditatii si inchis ochii, ca eram la ore pe vremea lui Ceasca si habar nu am avut pana acum 1 an de al 3-lea ochi); vise premonitorii am avut toata viata (inclusiv moartea mea visata cu exact 2 ani inainte); cunosc decorporalizarea pt ca s-a petrecut instant si fara sa am habar ca exista asa ceva si nici nu m-a preocupat vreodata, pur si simplu cand ma intind in pat sa ma odihnesc/relaxez se intampla chestii; cel mai naspha este cand apuci sa vezi cu ochii fizici in vazduh si te apuci sa iei xanax ca ti-e frica ca o iei pe aratura; ca si traire deosebita dupa moartea mea este ca il iubeam pe Isus cum nu va pot descrie (eu care nu aveam habar de biserica si nu prea le aveam cu religia in general), peste ratiune, era de la inima la inima, nu stiu sa explic, nu trecea prin filtrul mintii; dupa 6 luni de zacut la pat, cand m-am apucat sa ies, sa ma plimb, la un moment dat il vedeam pe Isus in fata fiecarui om, vedeam structura fetei lui la fiecare, iar iubirea si toleranta mea pentru absolut toti oamenii (de la imbuibati pana la cel mai murdar cersetor) era de pe alta planeta, pur si simplu ii iubeam maxim, i-as fi luat in brate pe toti deodata si zambeam blajin si luminos oricui de pe strada; de cateva zile corpul meu face ca un pendul, nu stiu sa zic daca cineva imi da energie ori imi ia, dar sper ca imi lasa si mie ceva; ori poate trebuie doar sa ma caut de parkinson :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×